IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Идеално семејство?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Идеално семејство?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 08:23


Sigurno nema idealno semejstvo ...

sepak ubava tema e ...

mislam deka za da bide idealno semejstvoto ...
potrebno e site da bidat iskreni ...
i za dobro i za loso ...
da se bide otvoren ...
da se nema zadni nameri ...
intrigi ...

za semejstvoto da bide idealno...
potrebno e site vo semejstvoto da bidat idealni ...
eden da e lev ... otide idealnosta ...

licno za mene moze da kazam ...
deka koga sum doma ...
sakam da sum si kako doma ...
da bidam otvoren prema site ...
iskren, bez zadni nameri ...

i da znam da presecam ...
ako ima konflikt ...
na primer pomedju soprugata i majkata ...

sekogas e vo pravo soprugata !!!

majkata si e majka ...
neka popusti ...

ova kako eden primer ...

toa e mojot stav !!!

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
macas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 730
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2007 во 21:28
mislam deka si vo pravo
majka ta si e majka no soprugata e sopruga
idealno semejstvo za mene e semejstvo sto resava se so razgovor pomejgu site clenovi na semejstvoto.
no na denesnicava nepostoi ideanoto taka da se ni odi vo voda
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2007 во 16:28
Не постои иделано семесјтво, постојат идеали кон кои што ние треба да се стремиме. Прочитав многу убави мислења на темава-продолжете така.намигнување
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 09:11
Не можам да кажам дека семејството било идеално, впрочем мислам дека во никое семејство не е нон - стоп идеално...секаде има и кризи и убави моменти. Материјалната страна секогаш била во ред, но мене ми недостасувало внимание и љубов. Родителите секогаш работеле по цееел ден ретко седнувале со нас да разговараат. Секогаш сме имале храна и облека и разни задоволства, но барем мене ми недостасувало да ме гушнат и да ме прашаат дали ме мачи нешто. И сега го прават истото работат по цеел ден. тага 
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 09:22
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

Не можам да кажам дека семејството било идеално, впрочем мислам дека во никое семејство не е нон - стоп идеално...секаде има и кризи и убави моменти. Материјалната страна секогаш била во ред, но мене ми недостасувало внимание и љубов. Родителите секогаш работеле по цееел ден ретко седнувале со нас да разговараат. Секогаш сме имале храна и облека и разни задоволства, но барем мене ми недостасувало да ме гушнат и да ме прашаат дали ме мачи нешто. И сега го прават истото работат по цеел ден. тага 




interesen post ...

moram da priznaam deka decata mi porasnaa ...
a ne vidov koga ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 10:20
Токму и мене тоа ми е тешко. Живеам 20 и кусур години под ист кров со луѓе за кои незнам ни која им била омилена музика, ни кој им бил идол во младоста, какви биле како тинејџери...тага
А и од нивна страна немало интерес да не ‘‘запознаат‘‘.

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 10:22
Toa se vika harmonija . . .
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 10:24
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Toa se vika harmonija . . .

Кое? Тоа што родителот не е заинтересиран да го запознае своето дете ?
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 10:37
Pogledni gi pticite...zarem oni trcaat po svoite pilinja otkako ke naucat da letaat ?
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 10:40
Ех, сега птиците не се соодветен пример. Човекот има по комплексни чувства од птица. Животните се раководат од инстинкт. намигнување Таму важи друго правило. 
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 10:50


malku naslovot na temata "idealno" ...
malku strci ...

mozebi ke bese podobro "realno" semejstvo ...

kakvo vreme idi ... taka se nosi ...

vo leto po kosula ... vo zima bunda ...

taka i so decata ...

koga bea mali ...
problemi ... mali ni se decata ...

sega koga porasnaa ..
golemi deca ... golemi problemi ...

otprilika maskite vaka razmisluvaat ...
- se znam ...
- tatkoto mi e od staroto kino ...

ama kako vrvi vremeto ...
- tatko mi ova vaka ke go napravese ili taka ...


jas lichno pred godini ...
rano nautro vo 5 casot ...
pred da odam na rabota ...
gi razbudiv majkami i tatkomi ...
i mu rekov:
- od denes ...
ako sakam niz zidot da pominam ...
sopka da ne mi stavaat ...

a na tatkomi:
- od denes jas ke bidam broj 1 ... a ti broj 2 !!!

i taka go "turnav" od prestolot ...

ama se blizi vremeto ...
i mene ke me "turnat" ...

daj Boze ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
sara333 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sara333 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2007 во 02:47
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

Не можам да кажам дека семејството било идеално, впрочем мислам дека во никое семејство не е нон - стоп идеално...секаде има и кризи и убави моменти. Материјалната страна секогаш била во ред, но мене ми недостасувало внимание и љубов. Родителите секогаш работеле по цееел ден ретко седнувале со нас да разговараат. Секогаш сме имале храна и облека и разни задоволства, но барем мене ми недостасувало да ме гушнат и да ме прашаат дали ме мачи нешто. И сега го прават истото работат по цеел ден. тага 



velis rabotat po cel den......zasto za promena ne napravis fina vecera i da se obides da zapocnes da razgovaras so niv, ne e vazno za koja tema, barem da imate nekoja relaksirana atmosfera.....znam deka bi trebalo oni da pocnat da razgovaraat, ali ete ti prva pocni.....sega ne znam, mozebi ti si pocnala ama ne uspealo poradi x pricini, megutoa ne bi trebalo da se otkazes
Кон врв
MENANY Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јули.2007
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MENANY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2007 во 15:39
Originally posted by sara333 sara333 напиша:

Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

Не можам да кажам дека семејството било идеално, впрочем мислам дека во никое семејство не е нон - стоп идеално...секаде има и кризи и убави моменти. Материјалната страна секогаш била во ред, но мене ми недостасувало внимание и љубов. Родителите секогаш работеле по цееел ден ретко седнувале со нас да разговараат. Секогаш сме имале храна и облека и разни задоволства, но барем мене ми недостасувало да ме гушнат и да ме прашаат дали ме мачи нешто. И сега го прават истото работат по цеел ден. тага 



velis rabotat po cel den......zasto za promena ne napravis fina vecera i da se obides da zapocnes da razgovaras so niv, ne e vazno za koja tema, barem da imate nekoja relaksirana atmosfera.....znam deka bi trebalo oni da pocnat da razgovaraat, ali ete ti prva pocni.....sega ne znam, mozebi ti si pocnala ama ne uspealo poradi x pricini, megutoa ne bi trebalo da se otkazes
Sega e kasno,ostanuva samo da si gi poprae greskite,seto toa sto i nedostigalo da im go pruzi na nejzinite idni deca.
Samo taka moze da se nadohnade toa sto ni nedostigalo,barem jas taka ke pravamсреќа!


Изменето од MELANY - 16.Септември.2007 во 15:40
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2007 во 22:59
Има и добри и лоши семејства
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.