IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Среќата e...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Среќата e...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 55>
Автор
Порака
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Среќата e...
    Испратена: 11.Мај.2007 во 01:25
СО ПАРИ НЕ СЕ КУПУВА....Tongue

Изменето од mamma - 12.Април.2008 во 15:19
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2007 во 01:31
koja sreka?,....se se kupuva so pari,...samo dovolno da gi imash,...a,toj shto ke kaze zdravje,.....e,pa, podobro e da bidesh bolen so pari,...otkolku bolen bez pari,....ljubov?,...ajde nemoj,...mnogu ima shto se i bez pari i bez nea,....a,toj shto vikadeka parite ne mu donele sreka,...e,pa neka se oslobodi od niv,ako misli deka ke bide posreken togash,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2007 во 01:33
samo dovono kolku za zivot ili samo kako sredstvo za zivot nisto povekje....TongueTongueTongue
Кон врв
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2007 во 01:34
Originally posted by black-eyes black-eyes напиша:

samo dovono kolku za zivot ili samo kako sredstvo za zivot nisto povekje....TongueTongueTongue
...tolku pari...a neizmerno mnogu ,mnogu povekje sreka....sakammmmmmmmmmmTongueTongueTongueTongue
Кон врв
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2007 во 02:08
a srekata e papucar?
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2007 во 15:31
Ne se kupuva so pari, ama nisto od filozofiive ako ne mozes da ja prepoznaes.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2007 во 16:53
ма, колку сум си среќна кога ке си купам нешто убаво! Tongue
среќа е поим што секој си го дефинира различно...
за некој среќа е да имаат куп пари Tongue
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2007 во 10:25
Srekata ne e vrzana so pari. Koga imas pari mozes da si dozvolis mnogu zadovolstva, megjutoa onie sto imaat mnogu pari , po default i ne znaat da si gi priustat tie zadovolstva.

Najdobro da imas dovolno za lagoden zivot, da ne se stegas, zatoa sto nemastijata go pravi covekot nervozen pa misli deka ako ima pari ke bide sreken.
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2007 во 12:35
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

ма, колку сум си среќна кога ке си купам нешто убаво! Tongue
среќа е поим што секој си го дефинира различно...
за некој среќа е да имаат куп пари Tongue


поради тоа и таа е релативнаWink
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2007 во 14:08
Парите немаат никаква врска со среќата... Тие што знаат да бидат среќни, ќе бидат, без разлика дали се богати или сиромашни.... И обратно....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2007 во 14:11
не бе има вии сега да имаш многу пари па можеш ио многу да си овозможишп , со што ако ги немаш само ке ти остане фантазијата и очајотWink


 
LOL  LOL  LOL LOLLOL
LOL


Изменето од SeXY - 12.Мај.2007 во 14:16
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2007 во 14:18
Нема врска... Тие што се богати можат се да си дозолат така? Ама ако незнаат да уживаат во тоа џабе им е зашто незнаат да ценат тогаш и номално дека нема да бидат среќни.... А сиромашните ако цело време се жалат зашто ништо немаат и ако очајууваат нормално дека нема да бидат среќни.... А ако гледаат позитивно на работите можат да бидат среќни.... Значи можеш да бидеш среќен АКО САКАШ....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2007 во 14:23
Па вака од прв поглед таму има околу 200 милилони долари а со 200 мил. не би можел секако да купам се но сигурно ке купам скоро се.Е сега кога ке земам во предвид помеѓу ништо,нешто,скоро се и се би се задоволил со скоро се највише на свет


LOL LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL
LOL
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2007 во 14:26
И мислиш дека цел живот ќе бидеш среќа поради тоа купче пари???
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,596 секунди.