IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Среќата e...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Среќата e...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 55>
Автор
Порака
krin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 148
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 01:09
Originally posted by BarbB BarbB напиша:

" Ako sakas drigite da se srekni nauci se da socuvstvuvas, ako sakas ti da si sreken nauci se da socuvstvuvas"
Dalai Lama
BI DODALA I SOOCUVAS NA SETO OVA,AKO SE SLOZUVAS SEKAKO...
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 14:45
Always%20With%20You
srekni sme onolku kolku sto veruvame deka sme!!!среќа
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 14:53
Sreka...ne postoi,treba samo da se znae shto se saka,
i mnogu,mnogu strastno istoto da se posakuva

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
CONTESSA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1620
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CONTESSA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 05:02
Originally posted by mamma mamma напиша:

Sreka...ne postoi,treba samo da se znae shto se saka,i mnogu,mnogu strastno istoto da se posakuva
DA I KOGA TOA KE SE DOBIE EVE TI JA SREKATA. ZNACI POSTOI !
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 09:25
sreka e da bidesh sreken megu nesrekni luge!
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 20:25
НЕМА СМИСЛА, ЗА НЕСРЕЌНИОТ СИТЕ ОКОЛУ НЕГО СЕ СРЕЌНИ. САМО НЕГОВАТА НЕСРЕЌА Е ГОЛЕМА.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 21:03
Среќата е релативна. Како и што се друго на светов е релативно...

Сама потврда за тоа се горните две тврдења на мајсторче и зезната. Иста ствар, набљудувана од две гледни точки, добива различна, релативна перцепција.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 09:03
Sreka e koga nenadejno ke mi se sluci nesto sto ne sum se nadeval, e samo ima eden problem, sreka, ama za kogo ? Ne moze da mu svetne na nekogo, ako na drug ne mu se stemni.
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 13:37
Originally posted by doriangray doriangray напиша:

Среќата е релативна. Како и што се друго на светов е релативно...

Сама потврда за тоа се горните две тврдења на мајсторче и зезната. Иста ствар, набљудувана од две гледни точки, добива различна, релативна перцепција.
 
se slozuvam so tebe!среќа
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2008 во 15:55
среќата е целта на животот
па секој сам си знае што го прави среќен и само сам може да си го пронајде патот до својата среќа
еве мене лично најсреќна ме прави љубовта
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2008 во 16:16
ЈАС СУМ СРЕЌЕН КОГА НЕКОЈА ЌЕ СЕ ЗАЉУБИ ВО МЕНЕ.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2008 во 16:18
СРЕЌЕН СУМ КОГА ЌЕ МИ СОЈДЕ НЕКОЈА ТОП ГОСПОЖА ВО ГАРАЖА И ЌЕ ВЛЕЗЕ СО МЕНЕ ВО КАНАЛОТ ПА ЌЕ ШЕПНЕ СТРАСНО = МАЈСТОРЕ, НЕШТО СО ДИРЕНЦИЈАЛОТ НЕ Е ВО РЕД.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2008 во 23:25
ja uznuva samo onaa sto me ima mene
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 00:44
da to4no so pari deka ne se kupuva i sho seaзбунетост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.