IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Среќата e...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Среќата e...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 55>
Автор
Порака
gunslinger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 116
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gunslinger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 09:36
Originally posted by wilson wilson напиша:

Среќата е како пазрот колку подолго чекаш толку повеќе и паѓа цената!!!

Dobro e napisanovo.Znaci srekjata treba da si barama inajdeme sto poskoro    

Изменето од gunslinger - 01.Јуни.2007 во 09:37
Кон врв
gunslinger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 116
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gunslinger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 09:47
Originally posted by brza brza напиша:

koja sreka?,....se se kupuva so pari,...samo dovolno da gi imash,...a,toj shto ke kaze zdravje,.....e,pa, podobro e da bidesh bolen so pari,...otkolku bolen bez pari,....ljubov?,...ajde nemoj,...mnogu ima shto se i bez pari i bez nea,....a,toj shto vikadeka parite ne mu donele sreka,...e,pa neka se oslobodi od niv,ako misli deka ke bide posreken togash,...

Treba da bideme srekjni i na soncheviot zrak.Sekoj razlicno ja dozivuva srekjata...
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2007 во 17:58
Едноставни правила за среќа
 1. Ослободи го срцето од омраза.
 2. Ослободи ги мислите од грижи.
 3. Живеј едноставно.
 4. Давај повеќе а барај помалце.
 5. Очекувај чуда во животот.
 6. Никој не може да се врати и да почне од почеток, но секој може да почне од сега, и да создаде нов почеток.
 7. Разочарувањата се како дупки на патот, малку те успоруваат, но те учат да го цениш глаткиот пат што следи. Не се задржувај премногу на дупките, продолжи понатаму.
 8. Постои причина за случките од животот. Тие постојат да те научат повеќе да се смееш, и да не плачеш толку силно.
 9. Неможеш никого да натераш да те сака, се што можеш да бидеш е некој кој може да биде сакан, а на другиот останува да види колку вредиш.
 10. Подобро е да ја изгубиш гордоста поради љубов, место да ја изгубиш љубовта поради гордост.
 11. Премногу време поминуваме во пронаоѓање на вистинската личност која би ја сакале, или во пронаоѓањето на мани на оние кои ги веќе сакаме, а во суштина би требале да ја усовршуваме љубовта која ја даваме.
 12. Никогаш не го напуштај стариот пријател, бидејќи вистинските пријателства се како вино, се подобруваат со времето.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2007 во 23:16
Srekata e individualna rabota.
Nekomu mu treba mnogu malku za da bide sreken,
nekoj pak i pokraj se moze da e nesreken!

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2007 во 00:25
Srekjata e puding od vanila a naseto prifakjanje na takva kako sto e: creshata ili chocoladen preliv odozgora. 

Изменето од sweet angel - 16.Јуни.2007 во 00:26
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2007 во 01:02
sreka?!,....eve vi primer za mojata;.....vo vreka polna so pichki i samo eden k*r,....jas ke se fatam za k*rot,.....ete, tolku sum "sreken"
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2007 во 15:20
Originally posted by brza brza напиша:

sreka?!,....eve vi primer za mojata;.....vo vreka polna so pichki i samo eden k*r,....jas ke se fatam za k*rot,.....ete, tolku sum "sreken"


 - Zar i ti, sine Brute  !
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2007 во 00:11
,...dobro,dobro,....tvoj e k*rot,...LOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2007 во 01:22
vaka-taka,
Кон врв
superbaby Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај superbaby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 18:06
Toa veke go znaemeсреќа Deka srekata so pari ne se kupuva... ne znam sto bi mozela da iskomentiram na ovaa tema..
Кон врв
551mb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 207
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 551mb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 18:58
Originally posted by superbaby superbaby напиша:

Toa veke go znaemeсреќа Deka srekata so pari ne se kupuva... ne znam sto bi mozela da iskomentiram na ovaa tema..

I SAMO SREKATA SO PARI NE SE KUPUVAсреќа
Кон врв
551mb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 207
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 551mb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2007 во 01:39
PATEM TOA STO BILO POMINALO I NE SE VRAKJA...трепкање
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2007 во 01:58
ke ni se nasmee,...eden den,..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2007 во 12:28
srekjata so pari ne se kupuva, ama poudobno e da places u mercedes otkolku u fikjoголема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.