IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Среќата e...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Среќата e...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 55>
Автор
Порака
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2007 во 14:26
незнам мождаWink 
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2007 во 14:27
Епа да ти кажам нешто.... НЕМА!
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2007 во 22:30
Koga ke go imas toa kupce pari, avtomatski ke ti se vrodi nekoja paranoja deka site so tebe se poradi toa kupce i ke se izoliras od site....i bas ke bides srekna....
Кон врв
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2007 во 02:11
Hug Hug  Sleepy
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2007 во 02:14
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Koga ke go imas toa kupce pari, avtomatski ke ti se vrodi nekoja paranoja deka site so tebe se poradi toa kupce i ke se izoliras od site....i bas ke bides srekna....
  zoshto ,be,...ima tuka pari za site da bidat zadovolni,.....i srekni!LOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2007 во 02:15
Originally posted by black-eyes black-eyes напиша:

Hug Hug  Sleepy
Кон врв
marence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2007 во 19:27
каква неправедна споредба среќа со пари, и едно и друго е релативно

за некого некоја количина пари се многу за некого малку

среќата е многу повеќе релативна, но прво треба да си обезбедиш егзистенција после е полесно да ја мериш
Кон врв
wilson Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај wilson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2007 во 22:42
Среќата е како пазрот колку подолго чекаш толку повеќе и паѓа цената!!!
Good Luck
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2007 во 23:59
Da imav mnogu pari, mnogu i ke legnev, sto znaci kolku pomalku pari imas, tolku poveke ke spies sam. A da ne zboram za zemjite kade zenata e kako stoka sto moras da ja kupis od nejzinite. Ako tamu nema pari, togas ke si ima ljubov so ovci, kozi, magarici, kucki, drugari itn.
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2007 во 00:21
Originally posted by black-eyes black-eyes напиша:

СО ПАРИ НЕ СЕ КУПУВА....Tongue


одлична поговорка, но како и сите поговорки, е искуствена.
значи некој го осетил тоа на свој грб, имал пари, немал среќа.
интересно е следното, што понекогаш тоа и сугестивно може да влијае на луѓето. демек немам пари и одма сум среќен, или имам пари па според тоа сум несреќен. тоа е тотално погрешно.
личната среќа не треба да ја загадуваме со предрасуди.
треба да направиме еден обичен тест. значи некој од нашите пријатели или некој од домашните да го замолиме да пази на нашето однесување и после некоја недела да ни каже што мисли дека нас не прави среќни. според нашето однесување. понекогаш може човек да се изненади кои работи го прават среќен, а и самиот да не знае.
значи барајте секакви начини, прво да дознаете што ве прави среќни, а потоа и да дознаете што луѓето околу вас ги прави среќни и најпосле да ги усогласите сите тие работи.
тогаш ќе бидете најсреќни.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
SeXy BaBy Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SeXy BaBy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2007 во 22:06
toa e navistina tocno deka sreka so pari ne se kupuva. No moeto mislenje e deka treba da gi kupis onie raboti koi te pravat sreken. Mojata teorija e slednovo-
nekoi luge za ova imaat mislenje deka parite go vrtat svetot no drugi razmisluvaat na nacin deka parite ne pravat nisto. Epa sega jas so niedno mislenje ne se poklopuvam zosto posle site iskustva vo mojot zivot razbrav nesto za koe mislam deka do nekade e tocno. Mozebi parite go vrtat svetot, no mozebi i navistina ne pravat nisto, Samo tocno e toa deka srekata kako sreka so pari nema da mozes dea ja kupis, no zatoa pak ke gi kupis onie nesta koi te pravat sreken. Isto se slucuva i so luibovta. Ljubovta kako ljubov ne se kupuva, no treba da imas pari na denesno vreme za nekoja dobra cura ili tip te gleda so poinakvi oci a mozebi i da te zasaka. Ako imas pari i mu ovozmozuvas nesta koi toj ili taa gi saka, togas ti si semoken i najdobar pa zatoa te sakaat.  mozebi nekoj nema da se slozi so ova ama od moja gledna tocka toa e taka. Posto takvi se sega vreminjata Ako imas pari imas se. Porano ne bese taka, ama ete toa e fakt. sega za sega tolku, ako nekoj se soglasuva so ova ok. ako ne neka pise i neka dade drugo mislenje i mozebi ke najdeme nesto zaednicko, eden zaklucok so koj ke odgovorime tocno na temava. Pozdrav Clap bravo interesna tema
if opportunity doesn`t knock, then build a door...
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 08:56
Srekata nema nisto zaednicko so moznosta da se pojavite vo vesnicite ili da sozdadete edena polna vreka pari.SETO TOA SE GLUPOSTI.Ne treba da se  plasime od nikogo zatoa sto  sme poveke od zadovolni sto sme nikoj i nisto.Uspehot ili neuspehot ne znacat apsolutno nisto.NEMAAT NIKAKVO ZNACENJE.Cesta ili sramot isto taka nemaat nikakvo znacenje,duri i ako bideme ismeani ili ako izlezeme smesni vo ocite na drugite ne treba da ne zasega.ZAR TOA NE E PREKRASNA SOSTOJBA?
 
SREKATA E DA BIDEME ONA STO SAKAME DA BIDEME
 
da se opustime od napnatosta (od stravot na neuspehot itn.)
Кон врв
gunslinger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 116
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gunslinger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 09:33
i maj se no ako nemas rekja kako glazura na celiot kolac,...togas se e zaludno.
Кон врв
gunslinger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 116
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gunslinger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2007 во 09:34
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Da imav mnogu pari, mnogu i ke legnev, sto znaci kolku pomalku pari imas, tolku poveke ke spies sam. A da ne zboram za zemjite kade zenata e kako stoka sto moras da ja kupis od nejzinite. Ako tamu nema pari, togas ke si ima ljubov so ovci, kozi, magarici, kucki, drugari itn.

Tokmu taka,koga imas malku pari toa e isto kako da nemas nisto.Sam ke si bides pa duri ni kucinjata nema da te mirisaat.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.