IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Брак или живеење заедно
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Брак или живеење заедно

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 15>
Автор
Порака
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2008 во 17:35
DeepBlue
Кон врв
blue666 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4465
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2008 во 20:54
Enigma, velis deka si vo brak ali velis "sekako ziveenje zaedno"

dali smetas ako ne si bila vo brak ke si se odlucila na toj cekor samo da zivees zaedno so ogled na nasiot ni mentalitet - pocnuvajki od roditeli - rodninite - pa komsiite - i ne znam duri kade ke zavrsi
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 01:17
Ni ednoto ni drugoto ..... sebicno ...... sekoj po sam .... taka nikoj nema da bide povreden .... barem ne tolku mnogu  
Кон врв
butterfly5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 01:19
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Ni ednoto ni drugoto ..... sebicno ...... sekoj po sam .... taka nikoj nema da bide povreden .... barem ne tolku mnogu  
BISERI IZLEGUVAAT OD TVOJATA UTSA DRAGA MOJA   
Да ме сакаш не те задолжувам,памети ме ако заслужувам
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 08:57
Originally posted by blue666 blue666 напиша:

Enigma, velis deka si vo brak ali velis "sekako ziveenje zaedno"

dali smetas ako ne si bila vo brak ke si se odlucila na toj cekor samo da zivees zaedno so ogled na nasiot ni mentalitet - pocnuvajki od roditeli - rodninite - pa komsiite - i ne znam duri kade ke zavrsi

... eeej...jas (aj da ne kazam pred kolku vremeголема%20насмевка) si ilegalcev kaj decko mi (sega mazot mi ) a ne sega... ako ima uslovi... bar da ima svoja soba...ako ne negov stan... ili koga roditelite ne se doma...ubavo e malku da se pozivee zaedno... da se vidi "kakvo govedo e"голема%20насмевка... pa posle da se reshi na vrzuvanje za navek... so izleguvanje i 'glumenje" vrska lugjeto ne se zapoznavaat...
... ubavo e pred brak da vidish deka prska na plockite i ne go kreva kapakot od WC sholjata na sabajle...deka ja mokri cela tush kabina i ne si zamiva po nego koga se tushira...deka peshkirite gi ostava mokri kup na mashinata za perenje...kolonjsata voda otvorena...deka racete mu se fateni da ja zeme cetkata i da ja zabrishe WC sholjata... deka go cesha gazot koga odi onaka raskenban vo pidzami...deka mu istekuva kafeto... dodusha... toa e trening pred "vaznata utakmica" ...ili kje go naucish da ne go pravi toa...ili kje se pomirish i ti kje go pravish cel zivot... drugo nema...
ako ova ne go vidish pred brak...kje se nervirash vo brak...
isto vazi i za mazite... i tie si imaat maka... so site shminki...so site
dzangrlanja... намигнување...ne sme ni nie zenite cvekje za mirisanje...изненадување
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 13:06
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Ni ednoto ni drugoto ..... sebicno ...... sekoj po sam .... taka nikoj nema da bide povreden .... barem ne tolku mnogu  


Ete, znaev jas... "Ramnopravnost megju polovi", "emancipacija na zenite", picke si materine... Sega koga stanaa inteligentni, ke ni ja eb.. mamata... Pa brakot odumiral kako institucija, nemalo natalitet, itn...


Mora da izmislime nova biblija i da gi drzime potcineti uste 2000 godini...

Изменето од Neptun74 - 16.Ноември.2008 во 13:06
DeepBlue
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 13:09
вчера слушнав нешто што навистина ми се допадна- Живеење заедно е убаво, но живеење заедно со црно на бело е уште поубаво.

Изменето од blueprayer - 16.Ноември.2008 во 13:09
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 13:13
I jas bi ziveel taka... Edna afroamerikanka i edna evropejka na kup, i jas so niv zaedno
DeepBlue
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 13:17
а јас би живеела само со еден-доволно ми е...
само се надевам тој еден кој ке го одберам нема да е од грото типични машки.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 13:18
postojat samo potipicni maski, koi se razlikuvaat od tipicnite... i onie obratnite, kako nuspojava...

DeepBlue
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 13:19
тажно
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 13:19
DA!
DeepBlue
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 13:20
тага
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 13:21
EEE, pa ne bidi tazna... ima nekoi od nas, koi mnogu dobro znaat da go skrijat toa...
DeepBlue
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.