IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Брак или живеење заедно
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Брак или живеење заедно

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 15>
Автор
Порака
maruska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maruska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Брак или живеење заедно
    Испратена: 08.Мај.2007 во 13:34

Бидејки живееме во модерно време ме интересира дали би одбрале брак или да само да живеете заедно со вашиот партнер, земајќи го предвид нашиот менталитет.......Што би направиле ако вашите родители не се согласат на оваа идеја (не ги земам предвид роднините и пријателите) 

 
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2007 во 18:46
Само би живеела заедно... Можеби по некое време би се земале... Не се знае.... А моите родители не верувам дека би правеле проблем Big%20smile
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2007 во 22:08
ziveenje zaedno poslem brak, poslem brak , mrak i toa
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2007 во 22:26
Брак, нормално и веднаш едно бебе...што има да го губиме времето за џабе? И онака сме кратко на земјава...

Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2007 во 22:30
vo sto gubis vreme julija ?vo toa sto pak si zaedno so nego no pod ist krov? ili za tebe livceto hartija e sigurnost a, bebeto doagja samo po sebe koga dvajcata se spremni za nego.ne go gledam zivotot kratok, go ziveam so polna para mi leta denot kako minuta no nikogas ne pomisliv da e kratok.polan sum so zivot na moi 27 takva ke sum i na 67 i na 77 zdravje samo.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2007 во 22:39
Па има разлика да родиш дете на 25 и на 35... Колку и да е човек млад во душата и колку да му е бистар умот, телото сепак старее...тоа е неизбежен процес...
Да се создаде семејство треба време. Семејството не настанува тогаш кога ќе ја добиете венчаницата... Семејството бара работа и вложување огромен труд да се одржи, зашто секогаш има нешто или некој што ќе сака да го расипе.
И да, тој лист хартија ми дава сигурност, макар што сум сосема свесна дека ништо во животот не е сигурно... Но зошто, пак, да ја отфрлам?
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2007 во 22:52
rodiv na 27 dovolno zdrela,a sledno zdravje boze planiram mnogu pokasno posle 35,ne gledam razlika szosto na 25 i zosto na 35 ne e isto.na zapad se ragaat decinja koga majkata e posle 30 godina,a teloto staree ako dozvolis da staree , denes e lesno da se odrzuva teloto, ako se nema dovolno vreme za fitnes edna sprava staticen tocak moze da se kupi i cenata e pristupacna.mene parceto hartija ne mi dava sigurnos, ako zaskripi brakot hartijata nema da go spasi.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2007 во 22:55
верувај ми има разлика... кога ќе имаш 35 ќе дознаеш...и јас така мислев како тебе Но отидовме надвор од темата   

Изменето од Julija - 09.Мај.2007 во 22:56
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2007 во 22:58
vo red julija, ke ja zapazam razlikata, fala za ova
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2007 во 23:02
Originally posted by MisIcA, MisIcA, напиша:

vo red julija, ke ja zapazam razlikata, fala za ova


А бе знаеш како велат: Живот пише романе    Што на еден му чини, на друг не му чини... Затоа стално вака ни е весело   
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2007 во 00:43
брак Hugнормално пред тоа ке го запознаеш добро, и ако си одговарате и сте спремни за ‘следниот‘ чекор...тогаш мрак, упс, БракLOL
па и заедничкото живеење освен потписот во матично е скоро еквивалентно на брак..ма, какво скоро, ИСТО Е. се е како во брак само потпис фали, а потпис и не е некој фактор (освен при развод, за да можеш да му земеш пола од имотот LOL)
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2007 во 01:11
брак дефинитивноWink
Кон врв
MaVnaTa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MaVnaTa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2007 во 08:06
ziveenje zaedno po ova brak.ke se zapoznat dobro ke uvidat dali se eden za drug so site nivni mani l dobri karakteristiki.vrska decko-devojka ni malce ne moze da se sporedi koga se zaedno pod ist krov.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2007 во 08:19
Normalno deka prvo brak. Barem jas taka mislam. Mozebi sum malku staromodna no iskreno, ne bi ziveela so tip so kogo ne sum vo brak, ne deka nesto toj dokument mi pravi, no ne znam, ete taka sakam. A ni moite bas ne bi se slozile na toa... ... ...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.