IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Разлика во години: постар или помлад партнер/ка?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Разлика во години: постар или помлад партнер/ка?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 70>
Автор
Порака
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2006 во 00:16
аууу,јас тоа не поддржувам.....поправо ај до 10 год разлика може и се јади ама сепак...а повеќе разлика никако,дури е и смешно!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2006 во 00:32
sindarela i jas se slozuvam so tebe, pa ne mislev n atoa deka moze da bidat zaedno nekoja 22 godisna devojka so 70 godisen starec 
5-10 god razlika ok, za poveke ne, oti nema da im prilega ,smesno izgleda
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2006 во 01:15
e,tuka greshish,GIRL^^^-ichka,.....mnogu greshish!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2006 во 13:46
Мојот партнер е 14 год. постар од мене разликата не се чувствува воопшто барем засега а и не ми значи многу таа разлика зошто во лјубовта како што напиша некој нема граница.
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2006 во 13:50
Браво за те*е босаб... Убаво кажав нека биде и постар битно е да се сакаме
Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2006 во 13:59
Љубов и само љубов...
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2006 во 15:35

Gi procitav site vasi komentari na ovaa tema i mislam deka site samo si zborite na pamet, so nekoi cesni isklucoci.

Jas bev vo vrska od poveke od 18 meseci so decko koj e pomlad od mene 6 godini. Se bese najubavo vo svet. Ama na kraj pak se svede na eden osnoven problem: razlikata vo godini. Kolku i da bese ubavo i se da se sreduvase, pak na kraj ostana neresliviot problem so godinite.

Od iskustvo: koga zenata e postara od mazot, vrskata tesko da uspee.

Veni Vidi Vici
Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2006 во 15:45
Па нели жената велат побрзо созрева од мажот затоа ако жената е постара доаѓа до недоразбирање затоа претежно се бираат партнери каде што тој е постар дури не сум и за партнер со иста возраст тоа е исто како да е помлад со паметот од вас.
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2006 во 15:46
Не мора да значи мила.. Сепак имаме малку балканско размислување што ќе каже народот па малку се сечеме..
Не значи дека браковите со помлад маж како и врските не успеваа. без разлика дали се постари и до пет години.. Јас познавам многу парови каде жените се постари, среќа живеат само за се*е не што ќе каже народот...
Само треба да се мисли за врската и да се помитат многу жртви за да се затворат пеколните усти.. Иначе се ке биде во ред..
Кон врв
tajci Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tajci Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2006 во 19:53
sekogas sum odela so postari i toa 2,3 najmnogu so 5god.postar  mi bese kako pravilo da e postar deckoto ama pred 3meseci bev so 2god. pomal od mene i mi bese super.POENTATA E DEKA SE ZAVISI KAKO KE SE SOGLASUVATE SO NEGO KOLKU SE RAZBIRATE MEGU SEBE-MOZE NEKOJ DA E POSTAR I DA SE ODNESUVA KAKO MALO DETE I OBRATNO !!!!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2006 во 21:46
Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Gi procitav site vasi komentari na ovaa tema i mislam deka site samo si zborite na pamet, so nekoi cesni isklucoci.


Jas bev vo vrska od poveke od 18 meseci so decko koj e pomlad od mene 6 godini. Se bese najubavo vo svet. Ama na kraj pak se svede na eden osnoven problem: razlikata vo godini. Kolku i da bese ubavo i se da se sreduvase, pak na kraj ostana neresliviot problem so godinite.


Od iskustvo: koga zenata e postara od mazot, vrskata tesko da uspee.

Celosno se soglasuvam so ova!RAZLIKATA VO GODINI GO PRAVI SVOETO, pa makar izgledale i 10 godini pomlada od vash*te godini.Sudirot so razmisluvanja, nachin i spoj na stvari koi vi znachat vam ili nemu, so se' kje se sudrite...da ne se lazeme!
Кон врв
that's me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2006
Локација: Burundi
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај that's me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2006 во 21:59
e se lazesh, eve ,mojata e 14 godini pomlada od mene ,pa seushe sme zaedno,....ne vikam deka ne se karame i toa sekojdnevno,...........
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2006 во 22:04
Originally posted by that's me that's me напиша:

e se lazesh, eve ,mojata e 14 godini pomlada od mene ,pa seushe sme zaedno,....ne vikam deka ne se karame i toa sekojdnevno,...........
Ne stanuva zbor za golema razlika, ne zboruvam za ova, tuku koga e razlikata odnos zena-maz postara od nego!
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2006 во 23:16
Mislam deka vo pomali godini razlikata e povidliva i poveke naglasena,megutoa ponatamu e poinaku na primer 14godisna so 20 godisen e poinaku,a poinaku e 20 godisna so 26 godisen no i pokraj toa nemam predrasudi i smetam deka l moze da opstane vrskata .Megutoa 20godisna devojka so  14-15 godisno momce  veke ne e nekoja romanticna vrska...i nekoj ajde neka kaze od svoe iskustvo.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 70>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.