IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Дали некој го гледал филмот EMILI ROUZ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали некој го гледал филмот EMILI ROUZ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
devojka21 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojka21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 11:01
Не сум го гледала но сум слушнала дека е многу јак хорор
Life is beautiful
Кон врв
MilaKaulitzHighmore Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MilaKaulitzHighmore Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 22:34
Filmov go gledav koga imav SAMO 8 godini i do den denes go nemam zaboraveno i sekogas koga se budam okolu 3 saat navecher me lazat mornici :S
Кон врв
tamara1990 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamara1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 23:04
Pa ne me ``pogodi`` mnogu filmot....Ama dobar e...
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 12:56
Originally posted by soncence soncence напиша:

Lele lugje mene uste ova mi ostana vo memorijaWe are the ones who dwell within.


<span style="text-decoration: underline;"><span style="font-weight: bold;"></span></span>I am the one who dwelt within CAIN!


I am the one who dwelt within NERO!


I once dwelt within JUDAS!


I was with Legion
I am Belial

and I am Lucifer, The devil in the flesh....mnogu jeziv filmConfusedConfused


Зборовиве во меморија ми се врежани и изразот на фацата на сиротата Емили Роуз откако го предаде своето измачено тело на бога.
1,2,3,4,5,6,
И еден член исто така го спомна 3 часот наутро кога ѓаволот го најавува своето присуство, обратно од 3 попладне кое е претпоставка за времето на Христовата смрт на крстот.
Овој филм многу мава на психа и дури отвара безброј прашања морални и етички, како и она најстрашното- дали можеби е вистина, дали приказната за страдањата на Емили Роуз се реални?
Дали сме способни да го прифатиме незамисливото?
И дали ако го признаваме Бога го признаваме и Ѓаволот?
Добра приказна Народот против Црквата, одличен филм.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Tony Clifton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tony Clifton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 19:31
Originally posted by MilaKaulitzHighmore MilaKaulitzHighmore напиша:

Filmov go gledav koga imav SAMO 8 godini i do den denes go nemam zaboraveno i sekogas koga se budam okolu 3 saat navecher me lazat mornici :S
pa nemash nekoja jaka memorija posho filmot e star 4 god
Кон врв
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 21:22
kaj mozam da go najdam toj film za download
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух
Кон врв
sexy bitch Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1188
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexy bitch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 21:38
Originally posted by Tony Clifton Tony Clifton напиша:

Originally posted by MilaKaulitzHighmore MilaKaulitzHighmore напиша:

Filmov go gledav koga imav SAMO 8 godini i do den denes go nemam zaboraveno i sekogas koga se budam okolu 3 saat navecher me lazat mornici :S
pa nemash nekoja jaka memorija posho filmot e star 4 god


ili mozda ima 12 sega :D
Кон врв
Tony Clifton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tony Clifton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2009 во 00:28
Originally posted by sexy bitch sexy bitch напиша:

Originally posted by Tony Clifton Tony Clifton напиша:

Originally posted by MilaKaulitzHighmore MilaKaulitzHighmore напиша:

Filmov go gledav koga imav SAMO 8 godini i do den denes go nemam zaboraveno i sekogas koga se budam okolu 3 saat navecher me lazat mornici :S
pa nemash nekoja jaka memorija posho filmot e star 4 god


ili mozda ima 12 sega :D
ILI mozebi misli na The Exorcist od 1973 a ne na ovoj Emily Rose ha
Кон врв
DAC23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 357
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAC23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 14:58
uzasi demonski sili zar veruvate vo duhovi nema pogolem duh od nekoj ljuge ljugeto se duhovi i obratno duhovite se ljuge sega ako zemam edna motka stap sve ke gi nabrkam od makedonija eden nema da se uznae
Кон врв
Tony Clifton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tony Clifton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 02:49
Originally posted by DAC23 DAC23 напиша:

uzasi demonski sili zar veruvate vo duhovi nema pogolem duh od nekoj ljuge ljugeto se duhovi i obratno duhovite se ljuge sega ako zemam edna motka stap sve ke gi nabrkam od makedonija eden nema da se uznae
da da daa ti se zaebavash ali praime muabet za film film e fikcija nemora da e realno
Кон врв
DAC23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 357
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAC23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2009 во 12:59
Originally posted by Tony Clifton Tony Clifton напиша:

[QUOTE=DAC23] uzasi demonski sili zar veruvate vo duhovi nema pogolem duh od nekoj ljuge ljugeto se duhovi i obratno duhovite se ljuge sega ako zemam edna motka stap sve ke gi nabrkam od makedonija eden nema da se uznae
da da daa ti se zaebavash ali praime muabet za film film e fikcija nemora da e realno [/QUOTE

tonka abe ovoj film e vistinska prikazna bre ej vistinska cek da se nasmeam taka velat za ovoj deka bil realen duhovi da dojde duhot na dedo vano seansa daj vikni nekoj duh pa ke go brkame so kandilo i krst.KAMBANATA BIE POPOT SE KRIE GAVOLOT SE KRSTI SO KRIVITE PRSTI

Изменето од DAC23 - 13.Февруари.2009 во 12:59
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2009 во 13:10
joktur fim
a emili e nekoja jaka zenska? dA GO GLEDAM?
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2009 во 13:31
абе како не ја знаеш Емили Роузизненадување
ептен јака женска,посебно кога ќе ја опседне демонот
а попт демек ќе ја спасува
абе ајде,подобро вардете се од демониве кои не опседнуваат по денска светлина и не се трауматизирајте со хорор филмови
има поубави работи што може да изгледате и да спиете мирно како бебиња а не да се криете под кревет на секој шумплазење
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2009 во 13:35
demon? eh a ima onaguenje so demonski finti barem????
среќа
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.