IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Kupuvanje oprema nadvor od MK
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Kupuvanje oprema nadvor od MK

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 11>
Автор
Порака
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2007 во 20:49
Nice Wink
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2007 во 21:41
Originally posted by mickeymkd mickeymkd напиша:

Cenite se od mail sto mi stigna od taa firmata vo Solun, i so vrakanje na danok( izgleda e 19%) dosta evtino ispaga, skoro kolku sto se i cenite vo Amerika.




Cenite se SO ili BEZ ddv?
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2007 во 21:47
E da, arno prasuva Corbadzijata ... znaat tie da ti prata quote so odbien DDV. Demek, jasno e deka ce si napravis povrat na danokConfused
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
mickeymkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mickeymkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2007 во 23:44
Se zaletav i jas so cenive. Izgleda ovie se cenite bez DDV, bidejki kolku sto gledav niz prethodnive temi na forumov Itan ima kupeno od kaj niv Sigma 17-70mm za 300 evra (so vrakanje na danokot) a i taa e cenata sto mu ja pratile po mail.

Nesto e poevtino dodeka drugo e poskapo od Srbija, na primer Canonot e za 30 evra poevtin vo Srbija, Alfata so dual kit e za 50 evra poevtina, kako i makroto koe e za 20 evra poevtino vo Srbija, dodeka dosta e poevtina alfata so 18-70mm vo Grcija, duri 160 evra, kako i Sigmata 17-70mm za 40 evra.
Cudna rabota.


Изменето од mickeymkd - 10.Мај.2007 во 00:05
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2007 во 23:52
Cenive se pristojni Clap
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2007 во 00:16
Zatoa mi bese cudno posto kolku znam cenite vo GR se soleni za aparat (baska viza, pat ... eden den vo solun mozat da te kostaat 50 evra samo kafe i sendvic)...
Кон врв
*ivi* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *ivi* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2007 во 00:48

Ako se ova cenite od Kounio, togas se bez DDV. Znaci ova e kolku kje te fati otkako kje si go dobies danokot nazad Dead

First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.

Gandhi
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2007 во 22:14
Stigna narackata od B&H!!!!!

Naracano vo petok popadne nase vreme.
Kako prv pat naracatel baraat kopija od kreditna kartica pratena po faks so brojot na narackata.
Verifikacijata uste istiot den.
Pratkata pratena od NY vo ponedelnik vo 10PM NY time.
Cetvrtok vo 19.00 carineta.
Vo 20.00 podignata

Se na se 6 dena. Vo B&H rekoa 5-7 dena.

Za srekja ne me carinija nistoSmile, iako treba 18% DDV.
Samo pregled 200 denari.

Se super, spakuvano vo vozdusni baloni, kako treba, i veke isporacano do krajnata destinacija.
Moram da priznaam deka maloto Fuji f40fd e ludo dobro aparatce.
na ISO 1600 mozebi i ednakvo so d50. Steta sto ne e za mene nego za eden prijatel. Nisto cudno da naracam edno i za mene pri slednata narackaTongue.

Trosoci !!!

Nikon 85 mm f1.8 - 360 USD
Sigma 150mm f2.8 -599 USD
Fujif40fd 299 USD

Transport ~ 85 USD
Carinski pregled 200 denari


Изменето од itan14 - 10.Мај.2007 во 22:15
Кон врв
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2007 во 01:41
AJ CESTITO :)


a sto nacini na plakjanje prifakjaat (t.e koi tipovi karicki ...ili mozebi prifakjaat 4ekovi)



Изменето од moz pos - 11.Мај.2007 во 01:42
Кон врв
amanito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај amanito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 21:53
Dali nekoj znae od vas kade moze da se nabavi Foto oprema vo Sofija Bugarija ili ushte poubavo ako ima nekoj web sajt od tipot na BMfoto na primer samo za Sofija?

ajde pokazete se :)
Cameras don't take pictures. People do!
flickr     deviantart
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 22:08
Sproti TZUM vo eden zatvoren pazar (ne znam ime samo ednas sum bil vo Sofija) na sprat gore ima prodavnica (doduse imaat pretezno Canon), za oprema i accessories.  Mozes niv da gi prasas ako ti treba nesto specificno
Кон врв
Igor Kostov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor Kostov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 22:28
http://dynaphos.com/

Jas ovoj go znam samo od internet. Nikogash ne sum bil tamu.
Кон врв
Sanja84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2007 во 00:31
http://www.photopavilion.com/

Vo sabota odam za Sofija,najverojatno ke trknam do mestovo ....i ako uspeam ke ispazaruvam nesto.


Изменето од MissMurder - 30.Ноември.2007 во 00:32
Кон врв
coolio Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај coolio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2007 во 02:19
Gi gledav digitalnive na toj bugarskiot sajt, ali da vi kazam pravo ne mi deluvaat mnogu poeftini od nasive tuka :))
Sega znam deka nisto ne znam (sokrat)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.