IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Kupuvanje oprema nadvor od MK
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Kupuvanje oprema nadvor od MK

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
Автор
Порака Обратен редослед
Kristina1997 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Август.2018
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristina1997 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Kupuvanje oprema nadvor od MK
    Испратена: 10.Август.2018 во 20:07
Ti blagodaram
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2018 во 20:03
Еве го првиот оглас што ми излезе на пазар3.
https://www.pazar3.mk/Оглас/Се-продава/Скопjе/Скопје/БИЗНИС-И-РАБОТА/Услуги/Транспорт-Превоз-и-Ископ/Vnatresen-i-Nadvoresen-kombi-transport/1026312
Под точка услуги,пребарај транспорт.Сигурно има и повеќе,
Кон врв
Kristina1997 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Август.2018
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristina1997 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2018 во 19:51
Ve molam da mi kazete dali ima transport od ikea solun do skopje?Blagodaram
Кон врв
takeasnap Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 23.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај takeasnap Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2012 во 03:11
Nema da platish carina. Samo ti treba paypal za da go porachash.
Кон врв
Antonio_24 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antonio_24 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2012 во 00:46
Zdravo na site !!
Imam edno prasanje ako nekoj e zapoznaen so kupuvanje od internet, znaci sakam da naracam del za ,muzicki instrument saxophone (pifla) od USA preku ebay.com. Znaci cenata na delot zaedno so postarinata iznesuva vo evra 49 E. Dali ke platam carina na ova i kolku? znaci ova e proizvodot sto sakam da go kupam http://www.ebay.com/itm/New-Silver-Plated-Brass-Alto-Saxophone-mouthpiece-7-/250577267803?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a5791ac5b#ht_5279wt_1265

Vi blagodaram!!!!

Изменето од Antonio_24 - 19.Март.2012 во 00:50
Кон врв
shampoan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2011
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shampoan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2012 во 10:23
можам да препорачам на колегите фотолюбители од Македонија сајтотhttp://www.dealextreme.com
за некоя ситна фото опрема е добра алтернатива, испораката е бесплатна, ако u се одолговлекува 20-на дена
примерно наскоро си зедов аголен визир/angle viewfinder/ на добра цена
http://www.dealextreme.com/p/seagull-snap-on-1-25x-2-5x-zoom-right-angle-viewfinder-for-cameras-2329
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2012 во 22:22
Originally posted by katepesic katepesic напиша:

Здраво, ако сакате да купите нешто од некоја онлајн продавница, а таа не врши достава во Македонија , можете да се регистрирате на Viaddress.com, каде што довивате американска адреса на која што ќе пристигнат вашите пратки, а потоа од таму преку брза пошта можете да си ја земете пратката


Кажете ми, има некој искуство со купување преку http://www.amazon.com сакам да купам нешто од таму кое е упола цена што го има овде во македонија. за колку време стига, и колку се плаќа поштарина?

цената на производот е 17 долари
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2011 во 00:22
Odlicno. Amerikanska adresa. Sega uste drzavjanstvo. :P Shala.  Ke se razgleda opcijava. 


Кон врв
katepesic Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај katepesic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2011 во 11:09
Здраво, ако сакате да купите нешто од некоја онлајн продавница, а таа не врши достава во Македонија , можете да се регистрирате на Viaddress.com, каде што довивате американска адреса на која што ќе пристигнат вашите пратки, а потоа од таму преку брза пошта можете да си ја земете пратката
Кон врв
D5000 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај D5000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2010 во 22:42
Zdravo

Probav da pratam mail na ovaa e-mail adresa skounio@the.forthnet.gr no mi dava failure notice
. Dali znaete nekoja web strana od prodavnici vo Solun ili nekoja e-mail adresa druga.

Blagodaram

Pozdrav
Кон врв
vikbik Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vikbik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2010 во 21:45
se e isto...moze da se protne i nesto poskapo od 45evra deklarirano so soglasnost na prodavacot vo ramki na spomnatata suma, no vo osnova toa e toa.. za poodelni detalni tarifi na davacki mislam deka e najdobro da se konsultira sl.link

http://www.customs.gov.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=61
Кон врв
etreska16 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај etreska16 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2010 во 13:36
sakam da prasam dali e istata procedura i ako se naracuva preku e-bay, odnosno dali i taka te carinat i kolkava e carinata.
fala vi odnapred
Кон врв
nikola_bb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikola_bb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 01:17
hehe ne samo za bugarija nego opsto vo eu dali megju niv ima nekoja carina za da znam od kaj da baram covek
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 01:07
1. ako cenata (zaedno so prevozot) e poveke od 45 evra, ke te oprcat 15% carina i 18% danok...
2. prasaj go toj sto zivee vo bugarija ;)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.