IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Кyранот и формирањето на човечкото семе
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кyранот и формирањето на човечкото семе

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8910
Автор
Порака
Pravoslaven Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 09.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 705
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslaven Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 22:51
messenger, kako velis taka "neka im bide taka"? zarem moze greshkata da se tolerira? kako moze za tolku ocigledna greshka vo k*ranot da se vika "neka im bide taka" i oni ponatamu da vikaat deka k*ranot e bezgreshna kniga koga ima tolku ocigledna greshka?
negooo, te sfakjam zosto velis taka.
Православен значи правилно да ја славиш верата. А критериумот за правилност е Божјиот Збор - Светото Писмо !
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 23:05
Kolku tebe te interesira sto se veli vo nekoja kniga koja ti nikogash ne bi ja chital?

Kolku te interesira mislenjeto na nekoi koi ne ja chitaat i nemaat zhelba da ja razberat tvojata kniga?

Koga dvajca ne sakaat da se razberat, toa e kako da pravat muabet slep i gluv.


Изменето од Messenger - 21.Мај.2008 во 01:23
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8910
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.