IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > MaxARENA Gaming
  Активни теми Активни теми RSS - Претставување и запознавање на членовите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Претставување и запознавање на членовите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 14>
Автор
Порака
Mr.Freak:D Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mr.Freak:D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 22:49
Pozz ja sum Freak:D Tuku sho izbegav od bardovci .... Mnogu na max serverite me poshtuvaat i pagaat zaebancii ali ima nekoj so me mrazat poso sum mnogu jak PA CESTO ISKACAM I CITER ... inace nikoj ne me znae u zivo ali ... toa e :) Isto taka sakam da se ponudam :))))) za admin na max 2 POSO svarno ne e normalno od chiteri pa ako mozam da dobijam admin ok ako ne Chorba .... ako umre baba zumbula vo balkan kan togas treba admin da zemam :D

Изменето од Mr.Freak:D - 18.Јануари.2008 во 22:54
Кон врв
Mr.Freak:D Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mr.Freak:D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 22:52
Originally posted by hogar

lele ovoj Cicka kolku e najdobar Admin samo nego vikajte go   ide i si sedi spec i gleda dali ima nekoj Citovi.aP | m@aus3 e noob baria bez veze zemete mu go adminot!!i na edno majka \zemetemugo i na borkac dajtemu !!zver e od ins 2 igra!!i HoGaR daj te mu a na oviee m@us3,edo majka,psych,maximus imaat ping 1000 i ima citovi a oni sedat u mesto poradi pingoot ova se ima sluceno mnogu pata!!a za Cicka memam zborovi TOP e !!igra dobro dobar admin e i e dobar so site i ne im veruva ako nekoj laze deka ima CIT...prvin ke proberi i ako toj laze ke go kikne ako ne laze go BANIRA toj ZASEKOGAS!!!!.......

Na ovoj hogar mu treba DEFINITIVNO PERMANENTLY BAN koj e on da gi deli adminite EM E CITER SO WH i prepisuva od drugari do nego so sedat
Кон врв
aP|M@us3 Кликни и види ги опциите
MAXarena админи
MAXarena админи
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2007
Локација: Croatia
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aP|M@us3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 01:59
Mr. Freak podi brat banane u Brazil i meni donesi kilo u Hrvatsku u Split. Pozz големо%20гушкање
poz lipi moi:D
Кон врв
GRL | zviiiier232 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GRL | zviiiier232 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 09:08


Кон врв
dE.hS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dE.hS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 19:09
Hello maj nejm is DE .. end maj frends kol me HS ... am from Prilep (Flaster Siti)... i dont nou to plej ... aj em fakin BOT.. bat its preodna faza od NUB .. sou aj .. hmmm ... wah bese... NAPREDUVAM...end aj vont tu bi gud .. DA NE RECHAM PRO.. pleer... DvD .. ili obicen ne e bitno .. taka da baj for nau .. se ja lejter !
Кон врв
ThinkeR Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ThinkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 19:10
ZDRAVO NA SITE JAS SUM ThinkeR sega sum zaclenet na forumov inace igram kanter 5 meseci aktivno sekoj den na max 1 inaku imam 14 godini i ziveam vo sk POZZ ADMINI USTAV STE :D
Кон врв
God Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај God Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 19:14
Hellou, aj em God, a frend ov HS. Aj em from nou vere, or from al vere! Aj plajing Cs on max a long tajm so majbi somvan nov me :) maj father's najm is Lucifer.. a me rodi tetka mi od Bitola :)) tolku za sea Pozz :)
Кон врв
aleksandarco Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aleksandarco Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 15:47
Zdr jas sum aleksandar igram cs cesto se potpisuvam bN.dA|KiLLeR| jas prasuvam dali moze da bidam admin na nekoj od max serverite arkan_insomnia vrati!
Кон врв
Shenko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 23:34
pozz do site jas sum shenko
Кон врв
NoPain Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NoPain Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 10:39
z Jas sum NoPain ili na serverite poznat kako NoPainсреќа
NoPain
Кон врв
IVORY-Butcher Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IVORY-Butcher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 01:17
POZZZ DO SITE STO ME ZNAAT A ONIE STO NE ME ZNAAT AKO SAKAAT KE SE ZAPOZNAEME JAS SUM DANIEL OD CENTO MOJ NICK NA CS E 4.S.C.-*IVORY-Butcher* pozz do site
Кон врв
IVORY-Butcher Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IVORY-Butcher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 22:19
ZDR NA SITE SAKAM DA GI ZAPOZNAAM IGRACITE STO NE SE CHITERI INA4E JAS SUM 4.S.C.-*IVORY-Butcher* i mnogu sakam nozevi da delam hehehehehehhe pozz i po toa me znaat poveketo heheheheh :D {POZZ DO SITE}
Кон врв
Митко Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Митко Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 18:36
Мене може да ме сретнете како "NBK   |   Mitko" :)
Mitko
Кон врв
exterminator Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај exterminator Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 18:27
mn. sum jak
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.