IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > MaxARENA Gaming
  Активни теми Активни теми RSS - Претставување и запознавање на членовите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Претставување и запознавање на членовите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
Автор
Порака
ZokY Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2009 во 06:40
pozz mojot nik e ZokY i se vikam Zoki........hhhh :D:D
Кон врв
K1lleR Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај K1lleR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2009 во 14:57
zz all nickot mi e !>K1lle[R]<! i po cel den sum na Max Dust2 24/7 .
Кон врв
Hack 0110 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hack 0110 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2009 во 19:07
Zdravo de4ki i nov sum na forumov, ama star vo Counter
mojot nick e: |codename|--->|Dark_Shadow|
omilena mapa: Max CS Maps
Кон врв
kiko555 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kiko555 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 14:26
zdravo jas sum M1Lk1S0 imeto mi e mnogu slatko I celo vreme kisnam cs na cs_maps :D se znae :D

Изменето од kiko555 - 24.Март.2010 во 14:56
Дури дојдеш на ред сите правила ќе се променат Т.Е никогаш нема да стасаш на ред xD
Кон врв
Veterko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Veterko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2009 во 11:15
Здраво, мило ми е!
Јас сум, тој што сум!
Кон врв
ImPeRaToR_II Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ImPeRaToR_II Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2009 во 16:07
zdr. jas sum ImPeRaToR_II
omilena ARENA mi e AWP...
milo mi e...
:) :) :)
Кон врв
ImPeRaToR_II Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ImPeRaToR_II Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2009 во 16:10
Mnogu mi se dopagja koga vleguvaat poveke igraci od eden klan... kako i koga vo posledno vreme igraat mnogu zenski vo AWP !
Кон врв
AleX_VeleS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AleX_VeleS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 23:27
Здраво јас сум александар GAME K!NG по цел ден сум на мах авп и на мах дуст2 онлу ! ае з!
и без спамање!
Кон врв
dACREW Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јануари.2009
Локација: Mexico
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dACREW Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2010 во 02:22
Поздрав до сите, на МАХ. Некој ме знаат, некој не. Струмичанец, одамна на кантер сервери.

dACREW.
= )
Кон врв
Mramoren Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

drtiot

Регистриран: 26.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mramoren Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2010 во 02:17
jas sum Krsto frankopan
Кон врв
Dovicinski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
TheTruth

Регистриран: 20.Април.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dovicinski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2010 во 18:02
Здраво јас сум Алекс Довичински и скоро 24/7 на Макс 2 серверот. Поздрав !
Кон врв
Genocid Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Genocid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2010 во 23:36
Здраво јас сум редовен,море каков редовен нон-стоп(24/7) корисник на Макс 2 Арена серверот.Ник ми е Genocid. Толку имам да кажам благодарам
Кон врв
protector Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Јули.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај protector Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2010 во 01:19
Здраво! јас сум protector, цесто играм на AWP Arena и сакав да се претставам и тука
Кон врв
AlPhA Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlPhA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2011 во 06:01
zdravo jas sum AlPhA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 6,438 секунди.