IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Fujifilm finepix S9600
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Fujifilm finepix S9600

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
Princ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Princ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Fujifilm finepix S9600
    Испратена: 02.Мај.2007 во 12:51
Здраво на сите :)
Сакам да купам Fujifilm finepix S9600 но не знам каде да го најдам во македонија и цената за него. Дали некој од вас знае каде може да се најде и која е цената?
Исто така, би ви бил благодарен доколку ми кажете и збор-два за апаратот или ако имате некој подобар предлог.
Фала.
Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 13:04
Originally posted by Princ Princ напиша:

Здраво на сите :)
Сакам да купам Fujifilm finepix S9600 но не знам каде да го најдам во македонија и цената за него. Дали некој од вас знае каде може да се најде и која е цената?
Исто така, би ви бил благодарен доколку ми кажете и збор-два за апаратот или ако имате некој подобар предлог.
Фала.


Koga pred 2-3 meseci jas barav aparat (Fuji) 9600 kostase okolu 580 Evra, vo Skopje probaj vo prestavnistvoto na Fuji za Makedonija ili vo Pixelplus.
www.pixplus.com.mk
www.fujifilm.com.mk

Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 16:28
Ako imas nekoj vo Srbija tamu e 450EUR.
Pogledni ja slednava tema:

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=4761

 

Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Princ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Princ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 16:37
Јас како прво во македонија не можам да го најдам. Не ме интересира оди прашај, туку сакам на сајт да го разгледам, видам спецификации, цена... а не да се рашетувам по скоје.
На неколку онлајн продавници (англија на пример) го најдов по цена од 400 евра, што е солидна а во исто време многу различна од ~600 евра што ми ги спомна Чорбаџијата погоре. Сеуште сум во потрага по мојата стара љубов...
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 16:59
Originally posted by Princ Princ напиша:

Јас како прво во македонија не можам да го најдам. Не ме интересира оди прашај, туку сакам на сајт да го разгледам, видам спецификации, цена... а не да се рашетувам по скоје.


Da ne sakas doma da ti go doneseme?!?!?

Pixplus linkot koj Corbazdija ti go dade kako opcija e vo Skopje - do B. Hils trgovskiot, a jas se obidov da ti dadam, relativno blisku, opcija za pomali pari.

Ako sakas specifikacii, ce moras da pobaras informacija za specifikacii. Misli ne citame, seuste.

Eve ti link za specifikacii:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/S9100/S9100DAT.HTM

Mozes i recenzijata cela da si ja procitas, Imaging-resources se odlicni po prasanje na recenzii.

Цитирај На неколку онлајн продавници (англија на пример) го најдов по цена од 400 евра, што е солидна а во исто време многу различна од ~600 евра што ми ги спомна Чорбаџијата погоре. Сеуште сум во потрага по мојата стара љубов...


Povtorno problem so citanjeto misli ... ne znaevme deka si go nasol vo Anglija za 400EUR!

Pozdrav, Mire

PS Jas go imam prethodnikot, S9500 Cool


Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Princ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Princ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 17:12

Абе убаво што pixplus се во скопје, ама го немаат тој модел :)

Исто и на fujifilm.com.mk го нема тој модел, ама затоа пак S9500 чини само 0,00 денари. Навалете народе LOL
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 17:33
Originally posted by Princ Princ напиша:

Абе убаво што pixplus се во скопје, ама го немаат тој модел :)

Исто и на fujifilm.com.mk го нема тој модел, ама затоа пак S9500 чини само 0,00 денари. Навалете народе LOL


Greska ... S9500 cini 440EUR, so 1Gb karticka  ... za zal povtorno vo Srbija.

Odbij narode!

LOL LOL LOL
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
marjanot Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marjanot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 18:24
Сега јас треба да се најдам во ситуација да кажам, добредојде Big%20smile.
Пошто го барам истиот, како и понекој конк*рентски.
Бев денес до Метеор, прво ми кажаа дека нема да носат, па после дека имало проблем во централата во Варшава или кај и да беше, па имало проблем со дистрибуција и кај нас и во Белград и Софија и незнаат кога ќе ги добијат.
Богами и тешко дека ќе го најдеме.
www.trkalo.com.mk
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 18:34
Adi , a zosto ne si pobaras naprimer g5 canon na koristenje, znam edno mesto kade sto go ima, i kade sto bi ti dale da go koristis. vo princip nema zenski sto ne davaaat ima samo mazi sto ne baraat EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed
LOL
LOL

Изменето од jane971 - 02.Мај.2007 во 18:46
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
mickeymkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mickeymkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 19:34
Vo prodavnicata vo Vero sto prodavaat fuji aparati go nema inaku cenata mu e 39000 denari sto e premnogu.

Od G serijata na Canon mene samo posledniov G7 mi pravi merak, ima nekakov retro look. Inaku ostanatite izgledaat ko obicni P&S fotoaparati.

Pred nekoe vreme na plostadot imase eden dedo prodavase nesto tasni i imase staveno eden G5. I go prasuvam dali se prodava i mi vika da za 1200 denari. Big%20smile
I toa zaedno so blic.
 Samo problemot bese sto ne bese ispraven, nekako cudno bese osteten objektivot ko da imase sitni parcenca staklo vnatre.Cry


Изменето од mickeymkd - 02.Мај.2007 во 19:37
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 19:44
Hehehe, super ... predviden trosok za popravka 30000 denari LOL LOL LOL
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Princ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Princ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2007 во 18:16

Јане, барам ФОТО АПАРАТ а не фото апаратче :)

А за она со жените си во право, ама не се согласувам целосно со тебе. Не е исто да и побараш и да ти даде ЖЕНСКА (S9600) и женска (G5) LOL
Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2007 во 20:18
FOTO ili DIGITALEN ??
Кон врв
Princ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Princ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2007 во 21:17

Дигитален, точно Fujifilm FinePix S9600. Грешка во изразот (ако воопшто е грешка) Smile

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.