IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - SKA музика
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

SKA музика

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Macika Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Macika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: SKA музика
    Испратена: 29.Април.2007 во 20:38

Slusate,sakate....



Изменето од anastea - 25.Јуни.2008 во 16:55
Maci4ka loves you
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 20:04
yep, slusham ska...mozebi nikogas nemam slushano prav ska zvuk, zasto vprocem ne postoi takov Big%20smile, ama slusham mnogu i obozavam da se razdvizam na ska,ska-punk,ska-reggae. Slusham Catch 22, Boikot, Superhiks, Kemuri, Wikeda, Ska-P...Site od ovie povekje ili pomalku vo osnova se Ska. Kako i da e  SKA RULZ
Кон врв
Macika Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Macika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 23:07
ekstra e Ska muzikata!!! mislev nema nikoj na forumov sto slusa ska...a sto mislis za ska muzikata vo makedonija i za nasite bendovi?
Maci4ka loves you
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2007 во 01:31
Pa neznam...nasive bendovi ne mi se nesto bash naj naj. Rekov Superhiks znaci samo oni (iako ne se prava SKA, tuku imaat elementi od folk, reggae), drugive neznam nekako slabi se. Mozat malce da se potrudat da ne im izgledaat site pesni isto ili da ne kopiraat drugi bendovi. Ali ima interesni svirki kako i da e...
I da vo predhodniot post gi zaboraviv... Less than Jake! Oni se inzvonreden ska-punk-rock bend. Oni i Catch 22 mi se najomileni!
Кон врв
marinka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 432
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marinka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 15:10
da da da da ska rules!
Denot mi e mal za moite cekori,nokta e premala za moite misli...
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 15:12
Originally posted by marinka marinka напиша:

da da da da ska rules!
 
kolku ni bese ubavo vo Castro! Big%20smile
 
kuliraj
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 15:20
postuvam voodo glow skulls ali toa e vise hyperspeedskaWink
Кон врв
Вини Пу Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2007
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Вини Пу Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 12:47
ska e ok....
Кон врв
~ThA DrEaM~ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Star Love

Регистриран: 14.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ~ThA DrEaM~ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2007 во 16:23
Никогаш не ми се допаѓала, едноставно не е мој вкус.

п.с. Без навреда кон оние што слушаат Smile
www.vicoteka.srkaj.com
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2007 во 00:24
Originally posted by ~ThA DrEaM~ ~ThA DrEaM~ напиша:

Никогаш не ми се допаѓала, едноставно не е мој вкус.

п.с. Без навреда кон оние што слушаат Smile

Ova ...za da ne pisuvam duplo..

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2007 во 09:31
surfaf malce i ete go rezultatot http://www.myspace.com/dallaxska
Кон врв
Cool_Angel Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cool_Angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 14:06
Ska музика не слушам,не ми се допаѓа,ама немам нешто против тој тип. Слушам sk8 punk,емо и (dark)rock
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 18:24
ска е добра музика иако не ја слушам толку интересно е и опушта
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 17:11
Многу сакам СКА сфирки, дома ретко слушам (всушност дома ретко слушам било каква музика), ама на СКА сфирки ептен убаво си поминувам.

За Суперхикс имам идено два пати па роуд-трип.
Еднаш во авто-кампот АС кај Струга сфиреа, и беф со мојата тогашна девојка, и еднаш во летниот клуб кај базенот, заедно со моите најдобри другари.

И се имам скарано со мојата омилена братучетка поради Wickeda. Ги гледафме на кеј, мислам дека тоа беше првиот пис анлимитид фестивал, ама не сум сигурен, одамна беше. Откако завршија со свирење се смирифме, и таа призна дека се изворенден бенд.


Изменето од Tonchie - 12.Јануари.2008 во 17:13
Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.