IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Наоѓање работа без врски?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Наоѓање работа без врски?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 21>
Автор
Порака
nena34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1435
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 00:50
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 00:50
Originally posted by blackeye blackeye напиша:

работа без врски?!?!?!

осетив намоја кожа....
 
ги исполнував сите критериуми,бев и со претходна пракса...ама пак не сум викната ни на првото тестирање...
нема смисла...разочарување-да големо....барем да ми дадеа шанса...да покажам што можам,зошто знам дека вредам...
али тоа е тоа....
 
 
 


аплаузаплаузаплауз
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 00:51
Работа без врски кај нас? Емотиконов кажува сема%20ајде
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 00:53
dobro zavisi so i kade.....a inace se dobiva i rabota bez vrski....toa go kazuvam od licno iskustvo....
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 01:10
Право кажа, зависи што и каде.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 01:13
e pa da.....i plus toa ako rabotodavacot e od tvojata okolina i navistina znae da proceni kolku vredis sto i kako sigurno deka nema da vraboti nekoj od ne znam ti kade.....zatoa zavisi od poveke faktori
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 14:16

Се разбира дека може! Само не заборавајте и секогаш имајте на ум дека СЕ Е РЕЛАТИВНО, па дури и тоа како и каква работа ќе најдете.
Според мене, за наоѓањето работа влијаат две работи:
1. секој е ковач на својата сопствена судбина +
2. малку среќа (без разлика дали е од Господ или од склоп на околности).
Инаку, точно е тоа дека денес, за разлика од порано, би требало да има повеќе вработувања на основа на квалитет, отколку на врски. Затоа што ако не те бива и родителот не би те запослил во својата фирма (бидејќи ќе му го упропастиш бизнисот ) Ако си навистина квалитетен може и да се потепаат по тебе неколку фирми (само зависи од струката).
А за платите - тоа е друга приказна. Нормално дека има еден куп преваранти кои сакаат да го искористат туѓиот труд и тие да заработат, а ти да земаш некоја бедна плата (и згора на тоа да не си осигуран). А пак ако си добро платен, да не си го видиш ни домот, ни фамилијата и секогаш да висиш на конец.
Како што реков - не е се ни црно, ни бело, туку мешавина од тоа - СИВО!



СЕ Е РЕЛАТИВНО!






     
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 01:47
ИМА,САМО ТРЕБА ДА СЕ РАБОТИ..И ТОА КАКО!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 10:47
...veke edna godina sum vo ovaa firma...vreme e za promeni...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 16:51
..veke edna godina sedam doma bez rabota...vreme e za promeni...голема%20насмевкаголема%20насмевка
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2008 во 20:25
Сите работи ги најдов(досега 3-4) преку „Огласник М„ или агенција со СV , освен хонорарните ангажмани кои беа далеку повеќе платени. Тоа одеше преку познаници но не во форма на врски туку едноставно во моментот немаа кому да се обратат а беше хитно.

Во една ситуација морав да одбијам понуда добиена преку пријател - едноставно не бев дораснат на барањето во моментот, а понудениот хонорар за 4 дена работа беше навистина примамлив, имено со тие пари ќе можев да седам без работа наредните 3 месеци. Но важни се и етиката и моралот. Сакаш и друга прилика да добиеш а не само една!

Изменето од Majkl - 22.Август.2008 во 20:28
Кон врв
cobebobo1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cobebobo1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 14:37
DA NAJDES RABOTA BEZ VRSKA VO RM E NAUCNA FANTASTIKA, A DOKOLKU JA NAJDES TREBA DA SE ZAPRASAS USTE TOLKU PATI KOLKU VRSKI KE MI TREBAAT DA JA ZADRZIS RABOTATA.
Кон врв
ema.ska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ema.ska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 22:46
Ako trgnete po "makedonskite salteri" ke sfatite kolku za rabota ne se potrebni vrski. Kerkite i sinovite sto rabotat tamu vrska nemaat, ama bitno rabotat, SRAMOTA!
+ ke te iznerviraa mnoooguuuu!
Кон врв
Daki Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 23.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Daki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 23:02
Rbota bez vrski???????!!!!!!! VIC NA GODINATA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 21>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,267 секунди.