IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Ветеринарни амбуланти
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ветеринарни амбуланти

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 23:58
Има во ветеринарната болница Автокоманда. Ако случајно во моментот немаат таму можам јас да ти најдам во секое време среќа
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
mimoza Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimoza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 14:59
Ампули против болви и крлежи може да најдете во Ветеринарнана амбуланта ЗООВЕТ-ЦЕНТАР на ул. Мајаковски 21 (позади Броз Кафе) т.3130-142
Кон врв
*___****M@r!J@****___* Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *___****M@r!J@****___* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 00:08
[QUOTE=Aisha] A spored vas koja e najdobrata vo SK?

Ama i poevtina!
Jas gi nosev macinjata kaj dr. Marin, ama malku mi bese poskapo!
Koe e vaseto iskustvo i mislenje!
[/QUOTE
NAJDOBRA EDNA I EDINSTVENA E LEGONIVET NA GORAN I LEMANA
SAMO TAMU MISLAM DEKA IMA NAJDOBRA USLUGA
STO E USTE POVAZNO DOVERBA
I TREBA DA SE POSETI AKO GO SAKATE NAJDOBROTO ZA VASETO MILENI4E
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2008 во 04:04

Ветеринарен центар Антон Панов 22, Скопје,  (02)3178611email: veterinaren-centar@mt.net.mk ...ubedlivo najdobra veterinarna ambulanta so najdobar veterinar...dr.vet. Dime Velkovski...
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2008 во 23:23
Вчера прв пат слушнав за овој Диме....ми го потврдија тоа што го рече Моира големо%20гушкање

Изменето од blueprayer - 25.Мај.2008 во 23:23
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
bosko_a Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosko_a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2009 во 14:49
Од каде знаете дека овој е најдобар?
КОј е овој Диме, помлад или постар ветеринар е? Зашто сметам дека и искуството игра голема улога.
И би сакал ветеринарот што ќе го прегледа моето куче да е и љубител на животни, пошто знам некои кои што завршиле ветерина ради реда.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2009 во 17:08
Епа тогаш прво барај им ЦВ па нека ти го прегледаат миленичето.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2009 во 17:45
Originally posted by *___****M@r!J@****___* *___****M@r!J@****___* напиша:

[QUOTE=Aisha] A spored vas koja e najdobrata vo SK?

Ama i poevtina!
Jas gi nosev macinjata kaj dr. Marin, ama malku mi bese poskapo!
Koe e vaseto iskustvo i mislenje!
[/QUOTE
NAJDOBRA EDNA I EDINSTVENA E LEGONIVET NA GORAN I LEMANA
SAMO TAMU MISLAM DEKA IMA NAJDOBRA USLUGA
STO E USTE POVAZNO DOVERBA
I TREBA DA SE POSETI AKO GO SAKATE NAJDOBROTO ZA VASETO MILENI4E


Се согласувам за Легонивет дека се навистина добри, особено добри ветеринари, стара школа. Сите мои мачки ги имам носено кај Горан и Лемана дали за болест,дали за контрацепција, дали за консултации. Луѓето се прекрасни а цените горе-доле се слични секаде со мали исклучоци.
А исто така имам слушнато за Др-Марин дека е исклучително добар ветеринар од моја многу добра другарка на која потполно и верувам бидејќи таа ги лечи своите животни таму.
Битно е навистина да се даде добра препорака и да бидеме објективни кога станува збор за здравствени услуги и за миленичињата.
Штета е што нема доволно пракса за некои мали видови на животни како зајачиња, хрчаци, морски прасиња, чинчила,гербили, птици, тропски животни, но и поголемиот дел од луѓето во своите домови чуваат вообичаени видови на животинки па од тука и произлегува ова.


Кон врв
Dina. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dina. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2010 во 14:28
значи јас имам папагалче и ми изгледа болно па ме интересира дали во Македонија можат да се носат папагалчињата на ветеринар ?
Кон врв
scream4help Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај scream4help Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2010 во 20:55
da ,se nosat ...jas moeto go nosev vo bonicata vo Avtokomanda ...sto mu e na papagalceto?...ako kiva i e tazno,stavi mu malku prasok od penicilinska kapsula vo vodickata nekolku dena po red i se ke bide vo red,no prvo obidi se so vitai C...pozdrav i pisi sega dali e dobro ... 
Кон врв
scream4help Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај scream4help Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2010 во 20:58
moeto mace ima 5 meseci ,sakam da go nosam na vet ...slusnav od koleskata za d.r Dimce i tuka procitav za nego ...koj ima iskustvo so toj doktor Ve molam da mi gi prenesete vpecatocite!
Кон врв
Dina. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dina. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2010 во 23:52
@ scream4help
Па да кива цело време...но не ме загрижува тоа туку во последно време почнува да ја отвара устата(како да зева) да ја мрда главата и да повраќа семенки.Инаку нема некои големи промени во расположението си јаде, игра, лета нормално дури и си го кажува името (Киви )...
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21931
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2014 во 22:53
Кога ја однесов мачката на ветеринар оти киваше и кашлаше, за обичен преглед со стетоскоп
и една пеницилинска инјекција платив 600 ден.
На комшииве мачката ја скрши предната нога па им побараа 6000 ден, со попуст 3000 ден. за
операција или 3000ден. со попуст 1500 ден за гипс.
Сп нели е тоа малку ко многу изненадувањеИзменето од Gabriela_S - 12.Декември.2014 во 23:50
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.