IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Ветеринарни амбуланти
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ветеринарни амбуланти

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака Обратен редослед
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 00:59
Хм...не знам колку знаеш но и малите на некој начин се раѓаат со болви..тие се викаат органски или пак растителни....ама брзо исчезнуваат...мачките колку и да ги чистиш со смената на времето, најчесто есен-зима зима-пролет фаќаат болви. Најтемелно чистење само со ампули против болви кој се нанесуваат на коренот на крзното.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 00:49
Blagodaram navistina za odgovorot....mi olesni malku! Aj ke pocekam!
a za bolvite uf....
taman ke sredam ona pak, pa sega mi e zal i za maloto, da ne mu gi prenese i nemu!
A da ja isisam kelava se seguvam.

SPored tebe koj e najdobriot lek protiv bolvi?
Prasokot (onoj koj ima ednokratna upotreba ili onoj koj trae podolgo) ili pak ona kaifce okolu vratot?
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 00:34
Тоа на увото може да и биде и од болви....ништо страшно ...но ова на устата ..хмм..јас сепак велам дека е воден меур кој за некој ден ке пукне и ке нема проблеми.....остави ја уште некој ден ако не да не ја мрцвариш за џабе по доктори па ке видиме...сепак 99% сум сигурна дека е ова.
Поздрав


Изменето од blueprayer - 05.Април.2008 во 00:38
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 00:23
Pa kako nateceno e a iskreno neznam dali ja cesa, a ne mi dava da ja dopram, ocigledno deka ja boli.
Tuku ima uste eden problem! Ima ranicka kaj uvoto, krvava e, od cesenje e! Se plasam da nema "podstanri"! Ama imala i porano, no nikogas nemala ranicka! Da ne e povrzano ova!
Ako ne, ke ti pisam utre, medicinata i sl. raboti se specijalnost na sestra mi, taa sega spie, pa ako ne utre so posvezi i podetalni inf., pa ako bide potrebno da ja odneseme i kaj nejziniot nov doktor Pozdrav i fala na odgovorot.

p.s. inaku maloto mace pocnuva poleka da gi otvora ocite .
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 00:16
За тоа што е ослабена е нормално. Во постпородилни промени спаѓа слабеење, губење на сјајот на влакното, мрзеливост и сл. За тоа што и излегло најубаво е човек кога ке види нели...вака би можело се да биде...те молам потруди се да ми опишеш како изгледа на прв поглед и дали ја боли на допир или чеша.среќа
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 00:07
Na mojata princeza i izleglo nesto kaj ustata, otecen i eden del. A i mnogu e slaba, maloto mnogu jade, kakvo bucko za samo nekolku dena se napravilo.

Sega toa sto i izleglo da ne e indikacija za nesto poozbilno, bidejki ona sedi vnatre, no cesto e nadvor. Da ne nekoja infekcija ili sl.?

Pa nas lekaru, koja e tvojata dijagnoza spored anamnezata koja ti ja dadov
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 00:46
Vsusnost naucnicite velat, deka zivotnite voopsto pomagaat, za da se dozivee toj moment na opustenost, koj na site im e potreben, posle naporen den!!!!
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 08:29
Citav denes u vesnik deka tie sto cuvale macki ne mozele da dobijat infarkt
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 00:48
Ке ја помазам еве ми ја во скут голема%20насмевка
Пожелно е откако ке роди, но нема штета ако и пред тоа е стерилизирана...освен ако не е развиена доволно
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 00:35
E taman i ova da te prasam!
Ni rekoa, da ne gi sterilizirame odma mackite da gi ostavime barem ednas da rodat!
Sega jas sterilizirav 2 macki koi voopsto ne rodija! Da nema nekoi posledici?

Pomazi ja tinejdzerakata od mene
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 00:21
хахаха........мојата е стерилизирана откако роди 2 пати. доволно беше сега иако на 28 мај ке направи 3 години како тинејџерка еголема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 00:20
Pa nie im gi poznavame TATKOVCITE!

E sega edvaj cekam da vidam sto mustra ke izleze!
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 00:09
хехе неее...голема%20насмевка тоа е генетика...што се вели дури и ушите може да се пресметаат какви ке им бидат....ама кој се разбира јасно. голема%20насмевка тоа на факултет во прва година го учевме.  Мојата еднаш ми роди 2 црно бели н.з.с. немаше ама одма го познав татко иголема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 00:02
Nasite macki da ne se sestri po tatko
Imam problem da postavam slika na forumov, koga ke sredam, ke imam i jas so sto da se falam!

Inaku sega e bremena i nosi dve macinja!
A posledniot pat ni rodi 4 macenca, ama imam problem da ja razberam genetikata na mackite. Mojata princeza ubava bela, a mackite sto gi rodi, SITE RAZLICNI, nitu edno so drugo ne nalikuva! Dali e mozno od 4 razlicni macori da se

Изменето од Aisha - 20.Март.2008 во 00:03
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.