IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Ноќен живот
  Активни теми Активни теми RSS - 14.APR-впечатоци од роденденот на ИДИВИДИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

14.APR-впечатоци од роденденот на ИДИВИДИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 10>
Автор
Порака
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2007 во 16:10
i uste nekoj od veroispoved, prijaven Embarrassed Hug
Blagosloven e Onoj Koj ide vo imeto Gospodovo
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2007 во 16:15
koga ke se utvrdi vremeto i lokacijata...ke dojdam i jas Big%20smile
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2007 во 16:44
Констатирам(е):
 
***********************************************
ПРОСЛАВА НА ВТОРИОТ РОДЕНДЕН НА ИДИВИДИ ФОРУМ
 
Датум: 14.април 2007 година (сабота) 
Локација: "La Piazza" кај Гимназијата "Јосип Броз Тито"
Термин: 20:00 часот
 
Се чекаме долу пред објектот најдоцна до 20:20 часот (дваесетина минути) и потоа влегуваме
 
ДобреДојдени се СИТЕ ФОРУМЏИИ.
Доколку сакате да повикате луѓе КОИ НЕ СЕ ОД ФОРУМОВ, слободно повикајте ги
 
***********************************************
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2007 во 17:10
Pa jas doagaaaam,

Come on and be my little good luck charm -

Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2007 во 18:10
e sto e so veles connection delfin,babyblue..itn..???

ps,engie potvrdi deka ke dojde,kaj delfince samo mejli me fakjaa...

pps.:natalija isto potvrdi i ako ubavo razbrav i batts ke dojde

Изменето од LouWeed - 13.Април.2007 во 18:22
Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2007 во 18:24
се надевам и јас ке бидам таму само да се договорам со цецкаSmile
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2007 во 19:34
e pa aj i jas da dojdamLOLLOLLOL
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Перун Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2005
Локација: МК
Статус: Офлајн
Поени: 1141
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Перун Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2007 во 20:49
Многу ми е жал, но јас нема да можам да дојдам.
Верувајте, имам мнооогу добра приватна причина.
 
Убаво да си поминете!
 
И после пратете ми слики.
 
п.с. мој скромен придонес е променетото лого (горе) за оваа пригода.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2007 во 21:15
I jas idam ama vo 9 casot, cuvajte mesto
Кон врв
cecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2007 во 23:25
Originally posted by bosab bosab напиша:

се надевам и јас ке бидам таму само да се договорам со цецкаSmile
 
obavezno ke odime.... molim te pisi mi go telefonot na LP da ti se javam
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2007 во 00:34
ODLICEN PROVOD NA SITE VI POZELUVAM!!!Thumbs%20Up

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2007 во 01:59

hm me zamislivte:)

treba poklon da nosam?Big%20smile

koj ce pusta muzika:)

Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2007 во 09:50
ljuge, slusnav nekoi muabeti vcera deka la piazza e od proslata nedela zaradi inspekcija zatvorena bilo demek i na tv,ali ne e bitno ako e taka ke terame kaj sakame....bitno e da sme sobereni...
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2007 во 09:59
eve kratok spisok na clenovi sto se najavile do sega:belichka
natalija
julija
cecka
bosab
engie
la fille
big_kiss
dana
acelera
blueprayer
speed
zoki_S
batts
pravoslavie
louweed

i sigurno zaboraiv nekogo...
ali prepostavuvam ke bide odlicno drustvo....Изменето од LouWeed - 14.Април.2007 во 10:00
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,152 секунди.