IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ХРИСТОС ВОСКРЕСНА!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ХРИСТОС ВОСКРЕСНА!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2007 во 08:19
CryOh.Boze moj kako mi beshe machen za moite grevovi,no so tvojata Bezgreshna Krv shto se Prolea na Krstot Ti Hristose me otkupe od gavolot.TongueDenashen den Hristose Voskresna za i jas koj veruvam vo Tebe da imam nadesh i verba oti imam pravo vo Nebesni zivot so Tebe Hristos i so nashiot Nebesni Tatko vo Rajot.  HRISTOS NAVISTINA VOSKRESNA  I NEKA GO SOGLASI SEKOJ EDEN VERNIK od edniot kraj na svetot do drugiot i raduvajtese za toa shto se ispolna za nas pred 2007 god. na Krstot preku Hristos. AMEN.
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2007 во 09:43
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

На сите Христољупци им го честитам денот во кој засекогаш се измени човековата историја... од безнадежнот, добивме надеж, од солзи, добивме насмевка, од омраза, добивме љубов, од смрт, добивме живот...

Христос распнатиот е сега и Христос воскреснатиот.

А тоа СЕ МЕНУВА.... Approve
Кон врв
чаир Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 950
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај чаир Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2007 во 10:52
На вистина Восресна
нека семилостовиот Бог ги запази нашите души и не упати кон прав пат
Нова заповед ви давам да се љубите еден со друг како што Јас ве возљубив така и вие да се љубите еден со друг.По тоа ке ве познаат сите дека сте мои ученици, ако имате љубов меѓу себе (Јов. 13-34,35)
Кон врв
чаир Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 950
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај чаир Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2007 во 11:03
На ВИСТИНА ВОСКРЕСЕ
ХРИСТОС ВОСКРЕСНА ОД МРТВИТЕ СО СМРТТА СМРТТС ЈА ПОБЕДИ И НА ТИЕ ШТО БЕЈА ВО ГРОБОВИТЕ ЖИВОТ ИМ ДАДЕ
Нова заповед ви давам да се љубите еден со друг како што Јас ве возљубив така и вие да се љубите еден со друг.По тоа ке ве познаат сите дека сте мои ученици, ако имате љубов меѓу себе (Јов. 13-34,35)
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2007 во 11:18
НАВИСТИНА ВОСКРЕСНА  !
 
НЕКА НИ Е ЧЕСТИТ ПРАЗНИКОТ НА СИТЕ !Smile
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2007 во 11:53
Навистина Воскресна!
Срекен   Празник!
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2007 во 12:06
голема%20насмевка


Изменето од ACELERA - 04.Декември.2009 во 16:42
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2007 во 12:14
Навистина воскресна!!

Позз до христијаните на форумов!!! Држете ја верата во нас , бидете духовно богати надвор од канџите на празноверието!!!
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2007 во 12:15
Навистина воскресна!!

Позз до христијаните на форумов!!! Држете ја верата во нас , бидете духовно богати надвор од канџите на празноверието!!!
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2007 во 14:39
vaistina voskrese
mnogu ljubov sreca vi pozeluvam vo praznicive
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2007 во 15:14
Blagodaram na chestitkite Miralem! Smile
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
The_Juda Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Juda Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2007 во 19:11
المسيح قام! حقا قام (al-Masīḥ qām! Ḥaqqan qām!)
Isa dirildi! Hakikaten dirildi!
Χριστός ἀνέστη! Ἀληθῶς ἀνέστη! (Khristós Anésti! Alithós Anésti
Христосъ Воскресе! Воистину Воскресе
Кон врв
чаир Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 950
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај чаир Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2007 во 20:37
Амин! Да се исполни нашата уста со пофалбите твоите Господи, да ја воспееме твојата слава, зошто не удостои нас да не причестиш со твоите свети божествени и бесмртни и животворн тајни, опфатине со Твојата светлина и везден да се поучуваме во Твојата правда. Алилуја! 
Нова заповед ви давам да се љубите еден со друг како што Јас ве возљубив така и вие да се љубите еден со друг.По тоа ке ве познаат сите дека сте мои ученици, ако имате љубов меѓу себе (Јов. 13-34,35)
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2007 во 22:08
Навистина воскресна!
Честити и благословени нека ви се, овие денови на одмор и радост!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.