IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Најгрд град во Македонија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаНајгрд град во Македонија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 20212223>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 23:49
Originally posted by mungos80 mungos80 напиша:

Моето мислење

Е сега забеган ти можиш да бришиш но јас не напишав сељаци никаде туку селани тука има голема разлика.


А не е точно дека само Скопје има доселеници има и во другите градови но во Скопје оваа појава е масовна и штетна за Македонија
значи и Битола е грд град тогаш, дека има и таму селани (уствари помалку има, па оправдано е демек) газење%20од%20смеење
а дали е селани или сељаци исто е, секој разумен човек ќе те разбере, а како и да е, пак е празен муабетот


да го преформулирам прашањето ли?


Изменето од zabegan - 24.Март.2010 во 23:53
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 23:55
всушност, сите што го вреѓате скопјево, исто како онаа изрека, к*рвата на ороспијата и рекла „срам да ти е“

Изменето од zabegan - 25.Март.2010 во 00:03
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 00:35
Темата да се смени во Најгрд град во Македонија освен Скопје оти е тој гад над гадовите
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
liln Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 16
Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 01:01
Овоj муабет за селани и сељаци не е ништо повеќе од расизам. Дали тоа има некоjа врска со градот - грд или не е грд... многу глупаво.
Tipuvanje i prognozi
bigbenskopje@gmail.com - Learn English
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 01:07
Не е глупав муабет. Напротив, тоа зборува за самите луѓе кои живеат во него. Луѓето го прават градот онаков каков што е. Или онака како што зборуваат за родниот град.


Изменето од Anarchy - 25.Март.2010 во 01:08
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 15:33
Originally posted by Anarchy Anarchy напиша:

Не е глупав муабет. Напротив, тоа зборува за самите луѓе кои живеат во него. Луѓето го прават градот онаков каков што е. Или онака како што зборуваат за родниот град.
да, со тоа се согласувам, тој муабет го водев и јас во една друга тема, ама само скопје ли има таква популација? дали биле тројца или четворица, не е битно, битно секаде ги има, а мунгос не ми одговори зошто во Скопје ги има најмногу трепкање

пак треба да се повторувам, што и да каже лошо за некој град некој кој потекнува од друг град од Македонија е како к*урвата на ороспијата да и рекла „срам да ти е“, без разлика за кои градови се работи, и така продолжуваат и глупите муабети кои потекнуваат од нечии лични фрустрации кон одредени личности и места
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
computer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Патриот

Регистриран: 25.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 504
Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 18:05
изненадувањеНајгрд град во Македонија? Глупава тема! Во Македонија нема грди градови. Сите си имаат своја убавина! Македонија е посебна и една од ретките земји каде што може да се сретне толку природни убавини, толку убави пејзажи (добро ова повеќе на планина може да се сретне). Сите градови имаат свој шарм и убавина. среќа
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 18:27
Забеган за мирно да си спиеш Скопје е најубавиот град во светот и затоа сите провинцијалци одат во него место да било кое место на планетата.Само уште малку проширетесе па спојте се со Куманово,Тетово и Велес и дајте и име Скопје 2020 Град на Светлината во вашите срца.


А ние што си ги сакаме нашите провинциски градови ќе си останиме во родните краишта.



Едно прашање до тебе зошто ако некој има против Скопје е љубомора и провинцијалност?Мислиш дека вие сте нешто повеќе од било кое место.

Се лажиш забеган и кога ќе се спуштиш на земја ќе сватиш,а не е лошо да ги прашаш твоите од кое село сте по потекло.
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 21:59
Originally posted by mungos80 mungos80 напиша:

Забеган за мирно да си спиеш Скопје е најубавиот град во светот и затоасите провинцијалци одат во него место да било кое место на планетата.Само уште малку проширетесе па спојте се со Куманово,Тетово и Велес и дајте и име Скопје 2020 Град на Светлината во вашите срца.


А ние што си ги сакаме нашите провинциски градови ќе си останиме во родните краишта.



Едно прашање до тебе зошто ако некој има против Скопје е љубомора и провинцијалност?Мислиш дека вие сте нешто повеќе од било кое место.

Се лажиш забеган и кога ќе се спуштиш на земја ќе сватиш,а не е лошо да ги прашаш твоите од кое село сте по потекло.
не сакам да кажам дека Скопје најубавиот град на светот, но не е најгрдиот фала богу, не ми е целта да го величам, туку да дознаам зошто, кога толку многу е омразен кај сите, во Скопје се доселуваат се поввеќе и повеќе луѓе

тоа што ми смета е што сите плукаат по Скопје (ај бар да знаат зошто плукаат) а нивните градови се скоро идентични на Скопје, со истите проблеми и недостатоци (ако збориме за убавина) а ако збориме за живот во градот, Скопје е далеку понапред од било кој град во Македонија, поразвиен е, тука е се што му треба на еден нормален човек за лесно да живее, додека селата (и другите градови, да ми извиниш) не се такви

и сега извини, ама ме испровоцира, зборите се и сешто за главниот град на државата, а паѓате на г'з од едно обично сокаче, и две-три места каде може да се собирате, некои дупки наречени кафулиња и дискотеки, а за здравствени, училишни и административни установи да не збориме... останатото се ред обични куќи кои ги има во било која населена област на земјава

многу добро ги знам сите маани на Скопје, никогаш не сум се ни обидувал да докажувам дека не постојат, и знам дека со тоа немам право да критикувам некој друг за истото што го има и во мојот дом... но и тој треба да молчи кога веќе е така (к*рвата на ороспијата и рекла „срам да ти е)

можам да го сметам нападот на Скопје како љубомора, бидејќи е беден обид некој исфрустриран со реалната ситуација, да се докажува како бил многу подобар, наместо тоа да биде добронамерна издржана критика, која може да се земе во предвид и да се отвори муабет кој нема да се зажестува како нашиов
и всушност не знам како можеш да ми викаш да се спуштам на земја, кога ти си 1000 метри повисоко од мене

што се однесува до последното, јас мирно ти кажав дека немам намера да лепам етикети, а ти дрско врз тоа ми викаш дека сум бил од некое село, ако баш те интересира не сум роден во село, а не се родени ни моите предци од најмалку 4 генерации, сите живееле во Скопје, и така денес живеам и јас, имам само една баба од куманово, но и таа ете, потекнува од центарот на еден град (што е и уште еден доказ дека колку и да се буниш, се повеќе твои сограѓани се доселуваат во Скопје)

размисли пред да пишуваш, дека не ме знаеш, ова го сметам за навреда кон модератор...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2010 во 00:06
Навреда кон модераторот????????????

Што е навреда за тебе????????

Кога јас напишав дека сум староседелец ти ме нарече провинцијалец.
Кога јас те прашав дали имаш некој од фамилјата со потекло од некое село тоа за тебе е навреда?

е оваа забеган се вика искористување на твоите привилегии,секогаш кога ќе згусти се применува закана,демек спушти се долу оти јаде бан.

Постот ти е коректен невелам дека не е така но ти пак ќе напоменам ми го оспоруваш правото да критикувам некој град само затоа што тебе тој град ти е омилен.


АЛООООООООООО ДЕМОКРАТИЈА.....

Значи лично мене најгрд град во Македонија ми е Скопје.
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 17:36
Originally posted by mungos80 mungos80 напиша:

Навреда кон модераторот????????????

Што е навреда за тебе????????

Кога јас напишав дека сум староседелец ти ме нарече провинцијалец.
Кога јас те прашав дали имаш некој од фамилјата со потекло од некое село тоа за тебе е навреда?

е оваа забеган се вика искористување на твоите привилегии,секогаш кога ќе згусти се применува закана,демек спушти се долу оти јаде бан.


Постот ти е коректен невелам дека не е така но ти пак ќе напоменам ми го оспоруваш правото да критикувам некој град само затоа што тебе тој град ти е омилен.


АЛООООООООООО ДЕМОКРАТИЈА.....

Значи лично мене најгрд град во Македонија ми е Скопје.
типична одбрана на еден обичен член, ако некој ви каже нешто, одма сте вие загрозени поради личните задоволства на модераторот и сето тоа представува покажување на моќ, абе немој...
убаво ти објаснив зошто не ти ги бива постовите и пак не читаш како што треба

јас никаде не сум те нарекол некако, баш напротив, се оградив од тоа да те нарекувам некако или да коментирам за тебе без да те знам, а и не смеам со оглед на тоа што сум модератор

ај ќе те оставам да си пишуваш глупости, порадувај се малку, ако тоа ти претставува задоволство, нека владее малце демократија ај...


Изменето од zabegan - 30.Март.2010 во 19:51
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 00:13
Се извинуваме ваше височество за мојата неукост.

Пошто ти си од избраните повели води го стадото.
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
Go4eto Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 29
Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 16:50
Posted by "computer"

изненадувањеНајгрд град во Македонија? Глупава тема! Во Македонија нема грди градови. Сите си имаат своја убавина! Македонија е посебна и една од ретките земји каде што може да се сретне толку природни убавини, толку убави пејзажи (добро ова повеќе на планина може да се сретне). Сите градови имаат свој шарм и убавина.


Se soglasuvam vo celost! Sekoe nesto ima svoja ubavina, edinstveniot problem e voa toa koj ke ja otkrie taa ubavina.
Inaku, sekoj ima svoj vkus, nekoj mrazi metez, nekoj go obozava, pa ima mnogu neistomislenici. Kako i da e, go cenam secie mislenje, sekoj ima pravo na slobodno razmisluvanje bez razlika dali e vo pravo
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 20:16
Originally posted by Go4eto Go4eto напиша:

Posted by "computer"

изненадувањеНајгрд град во Македонија? Глупава тема! Во Македонија нема грди градови. Сите си имаат своја убавина! Македонија е посебна и една од ретките земји каде што може да се сретне толку природни убавини, толку убави пејзажи (добро ова повеќе на планина може да се сретне). Сите градови имаат свој шарм и убавина.


Se soglasuvam vo celost! Sekoe nesto ima svoja ubavina, edinstveniot problem e voa toa koj ke ja otkrie taa ubavina.
Inaku, sekoj ima svoj vkus, nekoj mrazi metez, nekoj go obozava, pa ima mnogu neistomislenici. Kako i da e, go cenam secie mislenje, sekoj ima pravo na slobodno razmisluvanje bez razlika dali e vo pravo
и јас за ова јадам трици одамна, ама кој ме слуша
темава ми смета од една причина, што е како создадена за разни препукувања меѓу жители од разни градови во Македонија, никој ништо паметно не кажува, само наведува еден град кој поради некои x причини му смета
секој град во светот си има свои маани и добри страни, и според нив можеш да му судиш, ама ете, не можеш да дискутираш за убавина, тоа е личен вкус, кај секого е различен
според ова, сепак може да се каже дека во секој град има и нешто грдо и нешто убаво, и секој различно ќе го гледа тоа, но во никој случај не може некој да тврди дека нешто е нај, дали е најубаво или најгрдо, сеедно

а кога веќе спомнав препукувања на почетокот, сите градови во Македонија се каде-таму слични или исти ако ги разгледуваме во целост (иако секој град, нормално, е посебен по многу нешта), и тоа не дава можност да кажеш „мојот град е најубав а некој друг е грд“, што упатува на тоа дека коментарот потекнува од лични емоции и тврди дека многу луѓе мислат дека нивниот град е утопија, а другите се дупки и дека не се реални

и уште една работа, македонскиов народ е преопседнат со убавини, а убавините во овие времиња не ни се од некоја корист...


Изменето од zabegan - 31.Март.2010 во 20:22
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 20212223>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.