IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - МК СПОРТ ИД
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МК СПОРТ ИД

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: МК СПОРТ ИД
    Испратена: 27.Март.2007 во 14:22
Конечно и ваква иницијатива во која можат да учествуваат сите кои имаат познавање од фотошоп и од дизајн за да се вклучат во креирањето на дресови за сите репрезентации на МАкедонија.

Почитувани пријатели на македонскиот спорт,
ИД Македонија во соработка со спортските федерации на Република Македонија со задоволство Ви го соопштува официјалниот почеток на проектот МК СПОРТ ИД

Решенијата што жири комисијта ќе ги прифати како најдобри и кои ќе влезат во гласање за конечен избор (три решенија) по автоматизам авторските права се пренесуваат на организаторот на Конк*рсот. Висината на надоместок за авторските права е следниот:
• I место 1.000 евра;
• II место 300 евра;
• III место 200 евра;

Повеќе инфо на официјалната интернет страна

http://www.mksportid.com.mk/1rst/index.htm

Епа ајде дечки потрудете се малку и направете дрес кој ќе биде уникатен и препознатлив во светот.
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2007 во 14:34
iaaaaaaaaaaaaaaaa e toa postuem,dressovi made by fans......
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2007 во 12:49

Може некој да ми каже како се става боја на скицата што ја даваат како да изгледа дресот. Еве на пример јас сакам вка да изгледа нашиот дрес со ваква боја.

Може некој да ми помогне да ги направам скиците од дресовита како на сликава? Делиме 50 - 50 ако освојам некоја награда  WinkИзменето од ZOTE - 28.Март.2007 во 12:49
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2007 во 12:52
togas trgni ja slikata od tuka...moj sovet......
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,280 секунди.