IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Камера и видео.
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Камера и видео.

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
Автор
Порака
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Камера и видео.
    Испратена: 14.Март.2007 во 11:16
Бидејќи ова е најсродна област со фотографијата, и доколку постои интерес би го замолил Боби да отвори нешто како подфорумче (слично на купи продај) каде што би можеле да разменуваме искуства  за видео камерите и се она што е поврзано со нив. Се разбира и оние кои ги интересира нешто да можат да поднаучат. Се надевам дека ќе се најдат повеќе истомисленици и идејава ќе се реализира.
Поздрав! 
Кон врв
*ivi* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *ivi* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2007 во 11:19
daaaaa! super ideja! Wink i jas imam nekoi problemcinja so kamerata, i nemam so koj da se posovetuvam Confused
bobi sto mislis ti?
First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.

Gandhi
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2007 во 11:21
Јас мислам дека треба да го прашам админот дали ќе биде во можност да ни додели уште еден подфорум во форумов.

Доколку е можно, од мене е одобрено
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2007 во 11:29

Jупиииииииииииииииии!!!!!!!!!!!!!

Супер!
Иви може да кажеш некое од проблемцињата, ако знам ќе се обидам да ти помогнам.
 
Уствари може и форум, нема да се лутиме нели!?Wink
 


Изменето од Александар_А - 14.Март.2007 во 12:20
Кон врв
*ivi* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *ivi* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2007 во 12:38
Aleksandar, imam Samsung Digital - cam VP-D190MSi.
 
Nepolna godina otkako ja kupiv, pocna da pravi problemi, i naskoro povekje ne sakase da se ukluci. Na servis vo "Videodata" dijagnosticiraa "crknata" glava, i ja smenija pod garancija.
 
Posle nekoj mesec, pak istiot problem, pak smenija glava, so toa sto ovoj pat garancijata vekje imase izminato, pa morav da platam nekoisi 120 euro. Shocked
 
Pretpostavuvam deka problemot e vo nekoj DRUG del, koj poprecuva normalna rabota na glavata. Inaku, koja e verojatnosta deka dva pati po red kje crkne glava, na godina dena stara kamera?!
 
Nejse :) Povtorno posle nekoj mesec, koga kje ja uklucam, pocna da mi pokazuva edno znakce kako "PLAY" svrteno nagore i do nego bukva "D". Vo users manual stoi: "the camcorder has some mechanical fault". Ima nekoe kratko upatstvo sto da se napravi, i vika ako povtorno ne profunkcionira odnesete ja na servis.
 
Imam fobija od nosenje po servisi i lazzenje samo kolku da im platis. Kje ti ja drzat mesec dena minimum, kje ti kazat edno, kje ti smenat drugo, i na kraj kje ti naplatat za treto.
Izgleda deka na krajot povtorno kje MORAM da ja odnesam na servis, samo mi se losi od neprofesionalizmot nasekade okolu nas!
 
So kamerata imam snimeno vkupno 5-6 kaseti, i srce me boli koga kje pomislam konku ja plativ, a kolku ne ja koristam Cry 
 
Ima li nekoj bilo kakva ideja?
First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.

Gandhi
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2007 во 13:00
ova e?!


ubavo kamerce...

nemam nishto korisno da kazam za problemot, edinstveno deka si trebala "po burno" da reagiras dodeka traela garancijata, pa da ti ja smenele celata kamera....

mozes da go napishesh problemov na nekoj poseriozen stranski forum za video oprema, pa moze ke se najde nekoj so slicen problem i ke ti pomogne...
se nadevam deka Zoran ke pishe nekoj korisen linkSmile
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2007 во 13:46
Ivi od licno iskustvo znam deka video data e seriozen servis i deka ako e potrebno svetot ke go zavrtat naopaku da ti obezbedat potreben del za popravka na oprema. znaci odi tamu povtorno i ubavo objasni im sto e problemot. pod ova ne podrazbiram objasni im na devojkite na priemno, tuku pobaraj go deckoto sto gi poprava kamerite i se vika koki. e koga ke dojde koki, so nego konsultiraj se i objasnuvaj mu se dodeka ne prifati da ti ja napravi.
i kako vtora opcija ti ostanuva da baras garancija na izvrsenata popravka, a vo video data mislam deka e edna godina na novi delovi (kako tvojata glava) i ke baras reklamacija na glavata ili da ti dadat na pismeno deka kamerata ne se poprava i deka toj defekt trae uste od periodot na garancija i ne e otstranet , i so toa mozes da odis i da si gi baras parite ili nova kamera vo zamena. A ako molcis i se zalis samata ni kamera , ni pari
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
*ivi* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *ivi* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2007 во 14:02

fala jane, kje napravam kako sto mi kazuvas! Thumbs%20Up

First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.

Gandhi
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2007 во 14:20
Уф Иви! Samsung не се има баш нешто покажано во производство на видео камети и фото опрема. Да ме прашаше пред да ја купиш ќе ти кажев одма да размислуваш на друг бренд но сега е веќе доцна.
Бидејќи спомна дека камерата воопшто не ти се вклучувала мислам дека не се работело за цркната глава. Ако главата е проблем, се јавуваат дропови, снемување на слика на моменти или подолго, или додека снимаш може да не направи запис на касетата, а ова што кажуваш дека воопшто не ти се вклучувала тоа ми е повеќе симптом за неисправна електроника. Можеш да се обидеш да рекламираш во Видеодата но притоа избори се да ти наплатат минимално, а ако може и ич да не платиш.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2007 во 09:37
Што зар нема повеќе интересенти за оваа проблематика???OuchOuchOuch
Smile
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2007 во 09:41
videoooooooo?
zosto mi e forum za video, koga jas si snimam klipcinja so aparatot ili telefonot?AngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngry
eeeeeej, kade be so toj um?LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL
a nekoj ako prasuva polse ili se interesira za video ke baram da se izbrisi temata od forumotWinkWinkWinkWinkWinkWinkWinkWinkWink
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2007 во 10:08
Во право си сега ќутат ама се врти тркалцето ќе им затреба нешто за видето е тогашшшш....
Но сепак се надевам кека идејава сепак ќе заживее и ќе се реализира.
ClapClapClapClapClap
Јане дај да најдеме уште по некој човек што ќе не подржиWink
SmileSmile
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2007 во 10:14
ajde Zorane daj i tvoja podrska
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
zatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2007 во 10:35
I jas sum za video,kade site tamu i asanWink















http://www.blissvp.com


Изменето од zatko - 15.Март.2007 во 10:36
www.blissvp.com
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.