IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - KOGA KE POCNE CS LIGATA???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

KOGA KE POCNE CS LIGATA???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
eLLa Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eLLa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2007 во 22:52
aj koga ke se soberete da izigrame eden so moja ekipa ;) na moj server ;) 
Кон врв
rus mkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Max Arena Admin

Регистриран: 13.Март.2007
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 232
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rus mkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2007 во 21:20
koja ti e ekipata i koj ti e serverot???
Heaven wouldn't be so high i know, if the times gone by hadn't been so low, the best laid plans come apart at the seams, shatter all my dreams...
Кон врв
eLLa Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eLLa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2007 во 23:04
ekipata e mix..a serevrot e ke ti kazam ;) daj msn :D
Кон врв
Arkan_Insomnia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Max Arena Head Admin

Регистриран: 04.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Arkan_Insomnia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2007 во 01:08
Originally posted by Ch1ka K U R E Ch1ka K U R E напиша:

a me interesira rus,vikas nekoj da ti podesi sens. i ostanati kontroliTongueTongue
xaxaxaxaxaxa


Jas mu mestam kontroli i nekogas igram pod negov nick ^^

ahhahahahahhah xD
Кон врв
eLLa Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eLLa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2007 во 01:18
rus da sum na tvoe mesto ja ke mu raskinam :PPP

Изменето од eLLa - 04.Април.2007 во 01:18
Кон врв
Arkan_Insomnia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Max Arena Head Admin

Регистриран: 04.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Arkan_Insomnia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2007 во 01:20
Originally posted by eLLa eLLa напиша:

rus da sum na tvoe mesto ja ke mu raskinam :PPP


Na koj da mu raskine rusl ?
Кон врв
rus mkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Max Arena Admin

Регистриран: 13.Март.2007
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 232
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rus mkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2007 во 01:28
Originally posted by Arkan_Insomnia Arkan_Insomnia напиша:

Originally posted by eLLa eLLa напиша:

rus da sum na tvoe mesto ja ke mu raskinam :PPP


Na koj da mu raskine rusl ?



ne znam bato, stvarno ne ja razbiram:D   taa srbija stetno i vlijae zimi sve da:)))
Heaven wouldn't be so high i know, if the times gone by hadn't been so low, the best laid plans come apart at the seams, shatter all my dreams...
Кон врв
rus mkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Max Arena Admin

Регистриран: 13.Март.2007
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 232
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rus mkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2007 во 01:29
Originally posted by Arkan_Insomnia Arkan_Insomnia напиша:

Originally posted by Ch1ka K U R E Ch1ka K U R E напиша:

a me interesira rus,vikas nekoj da ti podesi sens. i ostanati kontroliTongueTongue
xaxaxaxaxaxa


Jas mu mestam kontroli i nekogas igram pod negov nick ^^

ahhahahahahhah xD





LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
Heaven wouldn't be so high i know, if the times gone by hadn't been so low, the best laid plans come apart at the seams, shatter all my dreams...
Кон врв
eLLa Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eLLa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2007 во 04:17
LOL LOL LOL LOL LOL
Кон врв
Ch1ka Кликни и види ги опциите
MAXarena админи
MAXarena админи
Лик (аватар)
Max Arena Admin

Регистриран: 29.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ch1ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2007 во 23:26
eee,arki arki,use kolku raboti trebe da mu mestis na rus,pa i da igras so negov nick.samo uste da te prati da se udvaras na nekoja mesto nego
xaxaxaxaaxaxa
a ono j.b.ga,kako sto vika ella,moze i nesto intimno ve vrzuva so deteto
LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL
Кон врв
rus mkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Max Arena Admin

Регистриран: 13.Март.2007
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 232
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rus mkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2007 во 00:45
da epten u intima sme navlezeni se seksame sekoja nok...
Heaven wouldn't be so high i know, if the times gone by hadn't been so low, the best laid plans come apart at the seams, shatter all my dreams...
Кон врв
Arkan_Insomnia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Max Arena Head Admin

Регистриран: 04.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Arkan_Insomnia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2007 во 02:20
Neznam zasto ali mnogu luge sakaat da vlezat vo mojot privaten zivot :/

Hmmm sto da kazam? SAKAM ZENI :D
Кон врв
rus mkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Max Arena Admin

Регистриран: 13.Март.2007
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 232
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rus mkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2007 во 21:27
toa e deka si extra popularen megju zenskata populacija :DSmileTongueClap


Inace i ja sum heterosxualec:D:D:DTongueTongue
Heaven wouldn't be so high i know, if the times gone by hadn't been so low, the best laid plans come apart at the seams, shatter all my dreams...
Кон врв
rus mkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Max Arena Admin

Регистриран: 13.Март.2007
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 232
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rus mkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2007 во 21:28
Ali k*re mi e mnogu sumnjiv :D:D:D
Heaven wouldn't be so high i know, if the times gone by hadn't been so low, the best laid plans come apart at the seams, shatter all my dreams...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.