IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Последен гледан филм
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Последен гледан филм

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 391392393394395 475>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2015 во 16:27

"Penthouse North"2013
Интересен!
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2015 во 12:58
Самиот факт дека е со еден куп номинации
за Оскар кажува која е намената на филмов.
Откако и го изгледав може да речам испраќа
лоша порака,настрана од вистината.Која
кога ќе си го вратам филмот во една реплика
и ја кажа главниот лик,кој сепак имал
лоша судбина.
"Не е лесно да се носи товарот на еден херој.Ќе можеш ли да издржиш?"



Сеуште без превод,но добра снимка начекав.
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2015 во 10:21
"Still Alice"2014
Одлична приказна!
Прекрасна актерска екипа!
Препорака!!

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2015 во 23:53

What Was Mostly Watched In the Cinemas: "Dumb and Dumber" Delighted the Macedonians 

American comedy "Dumb and Dumber: When the Harry met Lloyd" by directors Peter and Bobby Farrelly has been the most watched film in Macedonia last year, reads daily Dnevnik. 

Ама воопшто не ме чуди. Ќе ме зачудеше ако беше обратно, дека овој филм бил најмалу гледан од младите македонци.







Изменето од Messenger - 20.Јануари.2015 во 23:54
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2015 во 16:09
Originally posted by Messenger Messenger напиша:


What Was Mostly Watched In the Cinemas: "Dumb and Dumber" Delighted the Macedonians 

American comedy "Dumb and Dumber: When the Harry met Lloyd" by directors Peter and Bobby Farrelly has been the most watched film in Macedonia last year, reads daily Dnevnik. 

Ама воопшто не ме чуди. Ќе ме зачудеше ако беше обратно, дека овој филм бил најмалу гледан од младите македонци.





се работи за многу популарен филм од девеесетите кој децата од мојата генерација го обожаваа и денес тие деца се „младите македонци“
истото се случува со секој продолжеток направен на филм, всушност, бидејќи никој денес нема нови оригинални идеи, најголеми блокбастери се ужасни продолжетоци

еве јас така како фан на Војна на ѕвездите, го очекувам седмиов дел што треба да излезе оваа година и ќе одам да го гледам обавезно
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2015 во 21:40

"The hundred-food journey"2o14
Колку прекрасен филм!
Препорака!!!


Изменето од Valerija - 21.Јануари.2015 во 21:40
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2015 во 22:08
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:


What Was Mostly Watched In the Cinemas: "Dumb and Dumber" Delighted the Macedonians 

American comedy "Dumb and Dumber: When the Harry met Lloyd" by directors Peter and Bobby Farrelly has been the most watched film in Macedonia last year, reads daily Dnevnik. 

Ама воопшто не ме чуди. Ќе ме зачудеше ако беше обратно, дека овој филм бил најмалу гледан од младите македонци.





се работи за многу популарен филм од девеесетите кој децата од мојата генерација го обожаваа и денес тие деца се „младите македонци“


Затоа реков дека воопшто не ме чуди … според сето оноа што ни се случува сега, овој филм морало да биде најпопуларниот и најинспиративниот меѓу младите.

Туку да не одиме надвор од темата. Cамо посочив податок и реков дека истиот не ме зачудува. Не сакам сега и оваа тема да ја политизираме со бесконечни расправии.






Изменето од Messenger - 21.Јануари.2015 во 22:09
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2015 во 22:10
Originally posted by Valerija Valerija напиша:


"The hundred-food journey"2o14
Колку прекрасен филм!
Препорака!!!

Одличен филм! 

To thumbs up! дада












Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2015 во 08:18

"Bound"2015
Интерсен трилер!
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2015 во 15:26

"The best of me"2014
Прекрасна и трогателна приказна!
Препорака!!!
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2015 во 01:20
Into The Woods (2014)

Премногу пеење за мој вкус и сосема поинакви (да не кажам моќни) пораки од приказните. Нешто како пораки за возрасните преку приказните за деца. замисленост


Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2015 во 03:50
Originally posted by Valerija Valerija напиша:



"Bound"2015
Интерсен трилер!
хахаха, „No grey, only black and white“  вин на денот ми е ова
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2015 во 20:07


"Addicted"2014
Одличен трилер!
Голема препорака!!!
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2015 во 01:53
Originally posted by Valerija Valerija напиша:

<div style="text-align: center;"><div style="text-align: center;">"Still Alice"2014<div style="text-align: center;">Одлична приказна!<div style="text-align: center;">Прекрасна актерска екипа!<div style="text-align: center;">Препорака!!<div style="text-align: center;">


Pred 2 nedeli do pola uspeav da go gledam,eve sega moze da se dogleda....
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 391392393394395 475>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 5,234 секунди.