IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Последен гледан филм
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Последен гледан филм

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3031323334 475>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2006 во 09:14
Да злато филмот е многу интересен, направен со многу автентични искази, ме потикна да ја читам книгата.. Немам ништо лошо мислење, нити па ми промени став.. Но, те остава на размислување..
Нешто за мојот мил Православие, светиот грал е гробот на Марија Магдалена.. Во филмот се прикажува скриени кодови на да винчи кој според мене превземал само од други напишани со факти списи.. Е сега се бара светиот грал каде што со поколенија има чувари на тоа место.. Според филмот и автентичноста која ја прикажуваат и доколку се погледне тајната вечера навистина е тоа така, дека седи до него и дека е прикриено како се држат за раце... Библијата ја напишал не ме факај за збор лоша копија гледав, додека правата библија се уште не е пронајдена.. знам дека нема да го гледаш филмот но, на кратки црти сакав да ти доловам и друго мислење, кое сите треба да го прифатиме дали е филмот или било што друго ..
Но не учеле од икс причини многу поинакви работи, кои сега на виделина да излезат ке има многу револт и побуна..без разлика за што се работи.
Во секој случај го гледав со големо внимание и драго ми е
Сепак филм како филм не може дами долови се.. НО, ке ја прочитам книгата..
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2006 во 12:08
Originally posted by natalija natalija напиша:

Äà çëàòî ôèëìîò å ìíîãó èíòåðåñåí, íàïðàâåí ñî ìíîãó àâòåíòè÷íè èñêàçè, ìå ïîòèêíà äà ¼à ÷èòàì êíèãàòà.. Íåìàì íèøòî ëîøî ìèñëåœå, íèòè ïà ìè ïðîìåíè ñòàâ.. Íî, òå îñòàâà íà ðàçìèñëóâàœå..
Íåøòî çà ìî¼îò ìèë Ïðàâîñëàâèå, ñâåòèîò ãðàë å ãðîáîò íà Ìàðè¼à Ìàãäàëåíà.. Âî ôèëìîò ñå ïðèêàæóâà ñêðèåíè êîäîâè íà äà âèí÷è êî¼ ñïîðåä ìåíå ïðåâçåìàë ñàìî îä äðóãè íàïèøàíè ñî ôàêòè ñïèñè.. Å ñåãà ñå áàðà ñâåòèîò ãðàë êàäå øòî ñî ïîêîëåíè¼à èìà ÷óâàðè íà òîà ìåñòî.. Ñïîðåä ôèëìîò è àâòåíòè÷íîñòà êî¼à ¼à ïðèêàæóâààò è äîêîëêó ñå ïîãëåäíå òà¼íàòà âå÷åðà íàâèñòèíà å òîà òàêà, äåêà ñåäè äî íåãî è äåêà å ïðèêðèåíî êàêî ñå äðæàò çà ðàöå... Áèáëè¼àòà ¼à íàïèøàë íå ìå ôàê༠çà çáîð ëîøà êîïè¼à ãëåäàâ, äîäåêà ïðàâàòà áèáëè¼à ñå óøòå íå å ïðîíà¼äåíà.. çíàì äåêà íåìà äà ãî ãëåäàø ôèëìîò íî, íà êðàòêè öðòè ñàêàâ äà òè äîëîâàì è äðóãî ìèñëåœå, êîå ñèòå òðåáà äà ãî ïðèôàòèìå äàëè å ôèëìîò èëè áèëî øòî äðóãî ..
Íî íå ó÷åëå îä èêñ ïðè÷èíè ìíîãó ïîèíàêâè ðàáîòè, êîè ñåãà íà âèäåëèíà äà èçëåçàò êå èìà ìíîãó ðåâîëò è ïîáóíà..áåç ðàçëèêà çà øòî ñå ðàáîòè.
Âî ñåêî¼ ñëó÷༠ãî ãëåäàâ ñî ãîëåìî âíèìàíèå è äðàãî ìè å
Ñåïàê ôèëì êàêî ôèëì íå ìîæå äàìè äîëîâè ñå.. ÍÎ, êå ¼à ïðî÷èòàì êíèãàòà..
pravata biblija si e pronajdena ise cuvat vo vatikan samo so papite ne saket da ja prevedat pravilno zaradi iks pricini.
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2006 во 16:04
Da Vinci code. fantasticen film.
Knigata veke ja imav procitano, no sepak spojot na dvete umetnosti go pravat svoeto.Preporacuvam da se procita knigata...
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2006 во 21:40
the omen...
 
p.s. doznav deka antihristot moze da e od strugaLOL
respect my authoritaaa
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2006 во 19:08
Јас го гледав Професионалец! Фантастичен филм! Толку реален и некако фантастичен во истовреме! Ме насмеа до коска, а во следниот момент ќе пуштев солза, за малку! На погребот, де! Мислам дека може да се преслика цела ситуација и кај нас!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2006 во 22:15
The Omen
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2006 во 13:20
vcera zaedno so pharaoh gledame edna debilska komedija...LOLLOLLOL
respect my authoritaaa
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2006 во 01:33
Hackers so Angelina Jolie
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 08:24
nevozmozna misija 3
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 10:26
sinoka go gledav Flight United 93. odlicen film posveten na zrtvite  na eden od avionite sto se urnaa na 11 Septemvri 2001 vo Amerika
Кон врв
Lion Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lion Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 15:19
Kosa
don't smoke and fly, take a bike and ride
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 15:21
Originally posted by Lion Lion напиша:

Kosa

    Ти дечко со убав аватар, што филм беше тоа??
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 16:17
pink panter
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 16:35
Originally posted by natalija natalija напиша:

Originally posted by Lion Lion напиша:

Kosa

    Òè äå÷êî ñî óáàâ àâàòàð, øòî ôèëì áåøå òîà??
najdobriot mjuzikl na site vreminja...
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3031323334 475>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.