IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Родителски грешки
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Родителски грешки

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 11>
Автор
Порака
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2007 во 23:18
еј не те подржувам тука , збунет си малце на тематикава , баш напротив меѓѕсебниот муабет е клуч за разбирање и компромис, сега не и секогаш нормано сите сме различни особено родителите и децата 9генерации се во прашање) ама сепа успех е да се има компромис а не инаетDead
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2007 во 23:31
Ne postoi razbiranje, a ni muabet koga ima jaz megu generacii, sto znaci se e "Bingo" 
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2007 во 23:35
може да се има разбирање бреBig%20smile може а тоа се постигнува со комуникација и норман сега бев инает и брзање знаци квалитетна комуникација а не со нискости од типот на инат издеравање, закани....

така енма да се дое до решение па ни за помал проблемWink
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2007 во 23:39
jas
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2007 во 23:39
што ти??LOLLOLLOLLOL

ајде ерор уште ли си у време на раѓање или отопослеLOLLOLLOLLOL


се шаламWink


Изменето од SeXY - 21.Мај.2007 во 23:39
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2007 во 23:42
Se toa fino izgleda, arno ama ako go razligavi ke se kacuva na masa koga se  jade, ke gi brka prijatelite na roditelite so nepodnoslivo odnesuvanje, a ona ke vika : - Nemoj mamicko , dodeka i ja rascepuva glavata so tvrd predmet
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2007 во 23:49
OTOPOSLE?

SO ZBOR KJE E?
NO MI SE SVIGJA
KJE GO KORISTAM CESTO OD SEGA
NO NEZNAM KOGA TREBI DA SE UPOTREBI
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2007 во 22:35
hmmmmm da vo zivotot pravat lugeto roditelski gleshki no ne vo extremnosti pa sigurnooooooooголема%20насмевказадоволство
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2007 во 09:26
treba da se vnimava pred decata , decata se` kopiraat
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2007 во 10:18
Golem procent od roditeli treba da se strelaat ili kastriraat za da se ovzmozi razvivanje na zdrava mladina
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2007 во 11:07


Imam "proceduralna" ...

roditelite ne gresat ...
tolku umot im sechi ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2011 во 22:10
Дали е грешка или не?? дали тоа ќе биде пресудно во понатамошниот живот на децата... нивното име?

Таткото Heath Cambell ( 35 ) и мајката Deborah ( 25)   биле  многу разочарани и љути  кога една слаткарница во  New Jersey  одбила да им направи роденденска торта за нивниот син , со порака на неа ,, За многу години Adolf Hitler,, …всушност така се викал нивниот тригодишен син… истата слаткарница ги одбила  да направат торта и за двогодишна  сестричка Aryan Nation ( во превод  ” аријанска нација “)..кога го прашале зошто така го нарекол синот… тој објаснил дека му се допаѓало името и дека тоа било моментално единствено во светот…

http://blog.lehighvalleylive.com/today_impact/2008/12/large_campbellh.JPG          http://scienceblogs.com/gregladen/images/child_named_adolph_hitler_by_WS_parents.jpg             http://msnbcmedia1.msn.com/j/ap/8c2d2a99-0126-45bf-86b5-963f023445bb.grid-6x2.jpg

децата растеле во една куќа каде било скоро све во знак на Hitler, таткото дури носел оригинал нацистички чизми за кои велел дека му припаѓале на некој германски војник од Втора Светска Војна… родителите се изјаснувале дека не биле расисти самиот факт било присутни неколку деца на роденденот од мешана раса… само не верувале во мешаноста на расите , а посебно се чуделе зошто сите биле шокирани кога ќе го слушнеле целосно името на нивниот син, оти велеле дека требало да се гледа напред а не назад во историјата…не%20знам

Изменето од bijonse1 - 12.Март.2011 во 22:16
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13900
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2011 во 08:29
sudir na interesi gledaj napred a pochituvaj go sopstvenoto minato ., taka postapil ovoj naci., so ogled na toa deka cela eu e vo nezavidna sostojba po odnos na natalitetot., ., zoshto voopshto ne se chudam na se poveke rastechkiot "nacionalizam"i nadoagjanjeto na neo nacite e neminovno i samo e vreme vo prashanje ., da ne se razbereme pogreshno no nivnata pogreshna politika si go stori svoeto., tie ke se izvlechat no ramkovniot ke ni ostane
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2011 во 12:18
Mоите и те како ми згрешиле. Јас психолошки го имам разработено тоа во мене и ги гледам грешките. Негацијата и минимализирањето не ми помогнале никогаш, но тоа не значи дека сум им смртно лута и дека се истурам врз нив на било каков начин. Еден дел од мене разбира дека луѓе се пред се, грешат, не знаеле дека нивниот начин на воспитување ќе има лошо влијание на моето понатамошно развивање, но таа лутина ми треба затоа што во нејзе има доволно енергија за да ги скршам пораки кои сум ги примила од нив. Ги разбирам, но не можам да ги оправдам, не сеуште.

Мајка ми е почината, но татко ми со и ден денес буквално со неговото однесување ме вади од такт понекогаш, но среќа сега сум веќе голема, нели, сега сум позрела особа во години во кои јас сум способна да се грижам за себе, но нивните постапки со кои напишале цела приказна за мене која ја живеам денес и во која верувам дека е моја ми е навистина тешко да ја сменам. Бара труд и време. Па што ми преостанува освен да вложам труд и да си дадам време? :)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.