IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Родителски грешки
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Родителски грешки

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 11>
Автор
Порака
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2007 во 12:39
   

Изменето од beleg - 13.Септември.2007 во 07:21
Кон врв
gocefbn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 270
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gocefbn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2007 во 14:08
Originally posted by beleg beleg напиша:

ShockedHugkaj mene da ,pravele greshki...svesno i nesvesno,no mislam deka dodeka edniot roditel sekogash gresheshe nesvesno,sakajki da napravi shto podobro za nas...drugiot praveshe greshki od sebichnost...no mu prostiv,odamna mu prostiv za da mozam da prodolzam ponatamuTongue

Clap

Make love and respect your profession

Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2007 во 09:27
на моите родители, уште не сум им простил, што не ме запишале на спорт....AngryAngryAngry
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2007 во 23:26
а најмногу што ме ‘нервира‘ на некој начин, е што моите никогаш нема да признаат дека згрешиле, тој знак на слабост и на проголтување на сопствената гордост нема да дочекам да го видам Confused иако јас не ни барам да ми паднат на колена и да ми се извинат, би било убаво кога би си признале барем самите на себе си дека мааалку застраниле во воспитувањето и дека никогаш не е доцна да почнеме како што треба!!!
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2007 во 23:30
 

Изменето од beleg - 13.Септември.2007 во 07:21
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2007 во 23:35
да, тоа дека на нивна возраст тешко се влијае во поглед на промена на став и воспитни навики и мене ми станува јасно...
но приметувам дека нивниот метод сакаат да го применат и на нашите партнери, во смисла девојката на брат ми МОРА да го задоволува критериумот на мајка ми и мајка ми уште од сега знае како ке и се викаат внуците (нормално ако е женско ке се викало по нејзе ако е машко по татко ми) Confused која снаа ке сака такво ‘мешање‘?
затоа пробувам да им променам некој концепт дека денес времето е поразлично од тоа нивното кај што свекрвата била ЗАКОН и главниот збор го имале старите а не младите, ама за сега OuchOuchOuch

Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2007 во 23:39
Не им замерувам за ништо на моите. Далеку се од совршени, но сепак премногу ми дале и сум презадоволен со тоа.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2007 во 23:49
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

да, тоа дека на нивна возраст тешко се влијае во поглед на промена на став и воспитни навики и мене ми станува јасно...
но приметувам дека нивниот метод сакаат да го применат и на нашите партнери, во смисла девојката на брат ми МОРА да го задоволува критериумот на мајка ми и мајка ми уште од сега знае како ке и се викаат внуците (нормално ако е женско ке се викало по нејзе ако е машко по татко ми) Confused која снаа ке сака такво ‘мешање‘?
затоа пробувам да им променам некој концепт дека денес времето е поразлично од тоа нивното кај што свекрвата била ЗАКОН и главниот збор го имале старите а не младите, ама за сега OuchOuchOuch


uf,prosta rabota koga bi imala snaa moze da mi bide gostinka,drugarka koga saka ama da i bidam svekrviste nikogas.....
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2007 во 00:16
епа токму така, ние барем мислам декаи ти black-eyes спаѓаме во младата генерација, и такви хиерарсхиски позиции како свекрва и снаа, да се знае кој е газда или ко бил маж/петел во куќа за нас се смешни.
но во времето на моите (иако турското ропство било одамна укинато LOL) сепак таквата подреденост си функционирала
се сеќавам дека мајка ми едвај чекаше баба ми да почине (ова е гадно но вистинито) додека баба ми(свекрва од пеколот според мајка ми) беше жива мајка ми немаше живот од неа Confused


Изменето од ACELERA - 07.Мај.2007 во 00:17
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2007 во 07:17
 


Изменето од beleg - 13.Септември.2007 во 07:21
Кон врв
Teta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Декември.2006
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 3503
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Teta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2007 во 08:05
sekoj gresi,pa i roditel...samo sto najgolema greska ,po mene,pravi koga zapostavuva dete...po trka na karijera,zaborava deka uz pat i dete stvoriloConfused..i golema greska e ako forsiras dete...gledam mnogu roditeli,obicno majkite se po "dadeni"  po muzicko,balet,slikanje....denes i tenis e u moda..pa deteto go preoptovaruvat so dodatni aktivnosti...uuuu zaboraviv,i obavezno dete da se nosi na "angliski"....i se za na rabota da moze da se pofali kaj kolegite kako e "dobar" roditel...Confused
A creative mind will always survive bad advice
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2007 во 08:50
 

Изменето од beleg - 13.Септември.2007 во 07:22
Кон врв
Teta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Декември.2006
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 3503
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Teta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2007 во 08:57
koja ulica?Shocked..pa tolku se angazirani u skolo...sto nema vreme za ulica...i toa naj neophodnoto...ne za bienje vreme...
definitivno,po moe...treba da se vodi smetka za deteto...a ne da se preoptereti,pa doma koga ke dojde da ne moze dva zbora so domasnite da smeni...taka se otuguva dete
A creative mind will always survive bad advice
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2007 во 09:05
 

Изменето од beleg - 13.Септември.2007 во 07:22
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.