IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Како да ги откажеш цигарите?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да ги откажеш цигарите?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 10:56
zs smir????големо%20гушкање

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2010 во 19:48
Ааа од денес велам не на цигарите(од попладнево) голема%20насмевка 4 саати досега без цигара.....добро ми оди задоволство
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2010 во 20:08
да ги откажеш цигарите е многу некорисна работа,
затоа што ќе нема што да правиш кога ти е досадно или нервозно со соговорникот, посебно во ситуации кога имаш трема
башка ако си платила 1300ден за надградба на нокти, со цигара најубаво се покажуваат, оти не е пријатно за таа цел косата на секое да си ја местиш и да си го чешкаш носотгубитник
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2010 во 20:38
или па ако ги откажеш цигарите..
повеќе ќе јадеш..
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2010 во 21:03
Пушев еден период во животов, си реков не пушам веќе и толку беше.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2010 во 19:33
2 дена и некој саат со само 5-6 цигари...осечај ни најмалце сјајан ... али мешето наеднаш тапан се стори плазењеголема%20насмевка
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2010 во 21:00
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Пушев еден период во животов, си реков не пушам веќе и толку беше.
да samo jaka volja
Кон врв
Mramoren Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

drtiot

Регистриран: 26.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mramoren Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2010 во 02:26
Koga ce umram, ce gi otkazam
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 04:05
и такој после неколку недели пак цигари , само што овој пат повеќе него предходниот , да се надомести тоа што се пропуштило плазење
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 11:05
mnogu  pusaci  cigarite  gi  koristat  vo  funkcija  kako  ventulin  pa  taka  dobivaat   podobar  protok  na  vozduh   za  srejka  za  vakviot  vid  na  pusaci  lekot  e  besplaten  za  prstanok  na  pusejneto  .stanuva  zbor  za  vakcinata  protiv  svinski  grip  koja  na  belite  drobuva  im  dava  sila  da  stojat  pravilno  otvoreni  sosto  normalno  si  pominuva  niz  niv  vozduhot.ova  e  dikazano  kaj  mnogu  pusaci  mejdzu  koi  sum  i  jas  pa  zatoa  slobodno vakcinirajtese  ako  sakate  da  gi  otkazete  cigarite.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 18:42
Постојат периоди кога неможам да ги поднесам,ако сум јадена цигар не ми оди ми се лоши.Ама затоа си палам гладна(не буквално гладна овошје нешто ситно ќе апнам)и како ми одат чудо едно.Си уживкам,не сум се трпела дома веќе
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 19:15
Пушев одамна. Дури и јас не се сеќавам колку време помина од тогаш. Зелена и глупава. Се откажав многу лесно, еден ден ми се слоши и си реков од утре нема цигари за мене. И сега дури и ми смета да бидам во соба каде што се пуши.
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 19:36
А како можеш да станеш зависен од нешто како цигари?
-Ја ги пушев едно време и не најдов ништо корисно , ни интересно кај нив...
Може се само добри за тепање време дур чекаш некого. . .или апсолутно немаш што да правиш а нејќеш да стоиш со скрстени раце...трепкање
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 01:05
Можеш Џо. Ако пушиш на ден по 4-5 цигари, некои добри 5-6 месеци голема е веројатноста да станеш зависен. Али не мора да значи, пошо сВе е индивидуално. Пример и ја едно време да се каже дека димев цигари, една цигара на два дена (глупо нели?) и тоа док бев со друштво. Нема сварно ништо интересно во нив, во тоа се слагам, едино (бар кај мене беше така) останува некој чуден шмек во усната празнина кој со помош на Орбит (God bless тнem) исчезнува.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.