IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Како да ги откажеш цигарите?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да ги откажеш цигарите?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 26>
Автор
Порака
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Како да ги откажеш цигарите?
    Испратена: 03.Март.2007 во 01:34
Vo edna druga tema(za porocite)napisav deka nemozam da gi otkazam cigarite.Mi rekoa deka kao, ne sum sakala!
Imate li nekoj nacin koj bi posluzil kako primer kako da go storam toa???
Navistina se trudam  ama  tesko odi!!
Pukajte.......

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2007 во 01:43
mnogu e lesno veruvaj mi
jas se otkazuvav 100 pati
voopsto ne e tesko



Изменето од anakin - 03.Март.2007 во 01:43
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2007 во 01:46
Da,poradi  taa recenica vo forumot za "porocite" i ja otvoriv temata.
Ama ne me zezajte stvarno ocekuvam sovet!Embarrassed  

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2007 во 01:55
sovet?

ako nepusis znaci gi ostavi do naredno pusenje

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2007 во 02:02
Ti anakin od Antarctica si?
"Sovetov" ti e Thumbs%20Up
Ti blagodaram mnogu mi pomogna!!

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2007 во 02:04
da
tamu neraste tutun
mnogu sneg
pa pusime lula polna so sneg
dobro e no nema nikotiv vo nejaCryCryCryCryCryCry
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2007 во 02:07
ponekogash si mnogu pameten,...hehehehLOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2007 во 02:24
Pa da, od Antarctica e!Tamu nema tutun samo sneg! 

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2007 во 02:25
sovet ako sakas da gi otkazis nemoj da ja namalvis kolicinata tuku naednas da prestanis.ostani taka nekolku dena,cak i nedeli ako istrpis,pa posle nemat da e ist feeling-ot.eden drug dobi trovanje i tri dena ne pusese,od ko izleze od bolnica ne mozese pojke da pusit poso mu bea odvratni.e sega nemoj i ti namerno da se zatrovas pa da se otkazisLOL
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2007 во 02:31
Јас мислам дека доволна е само желбата.... Но да биде голема и вистинита... Е сега незнам точно пошо не сум пушела до сега..... А и не планирам Big%20smile
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2007 во 02:38
Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:

Јас мислам дека доволна е само желбата.... Но да биде голема и вистинита... Е сега незнам точно пошо не сум пушела до сега..... А и не планирам Big%20smile
i jas ne planirav,ali se desi.inaku te poddrzvam deka samo vistinska zelba za to mozit da pomognit...
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Pimp Daddy Manev Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2057
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pimp Daddy Manev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2007 во 03:24
ja ne sum pusac ama eve nekoi soveti za odkazuvanje od cigariteWink

Точно одредете си ден кога ке престанете да пушите.Отарасете се од сите цигари во домот,автомобилот,канцеларијата и избегнувајте места во коу се пуши.

Кога еднаш ке престанете,не им се доближувајте на цигарите без разлика колку и да ви се голем предизвик.Направете и план за во моментите на апсиненцијалната криза.

Известете ги вашите пријатели и роднини дека сте престанале да пушите и дека ви е потребна нивна подршка.Замолете ги да не пушат во ваше присуство.

советувајте се и со вашиот доктор.нека ви ги истакне добрите и лошите страни на пушењето.Гледање слики од дробови и заби од пушачи и непушачи исто така би било од корист.

Обидете се да ја одложите потребата за цигара на било кој начин-разговарајте со некого,трчајте,одете на прошетки,решавајте крстозбор...

Во првите денови кои ке ги поминете како непушач,сменете и некои други навики-одете по друг пат на работа,наместо кафе пијте чај,доручкувјте на друго место,а стресот ублажете го со вежбање,читање книга...

задолжително конзумирајте големи количини вода.Пресметајте и колку заштедувате месечно со откажувањето,па почастете се нешто со тој износ.

Избегнувајте алкохол,опивањето ги намалува шансите за успех.

Постојат многу подобри начини за поправање на расположението отколку палење цигара.Си кажавте НЕ,останете на тоа.
Со среќа во откажувањето.

се надевам на некој ке му помогнат овие советиBig%20smile
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2007 во 00:36
Ima li nekoj koj veke se otkazal?
Zivo me interesira negovoto mislenje.Teorijata e mnogu polesna.
Blagodaram na predhodniot forumdzija za sovetite  mozat da pomognat,ama vo realnosta ne e bas taka ednostavno!

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2007 во 00:40
sega kje ti kazam najdobar recept

a toa e

prviot den na site treba da istrubite deka se otkazuvate od cigarite i da se falite kaj sekogo najmalku pola sat kako ste licnost
so
1. zbor
2. so karakter
3. i deka imate volja koja sto nikoj vo okolina od 2 kilometri nema

pa potoa probajte da zapalite
hahahahhahahhahahahahhahahah
od pust sram ne kje mozete
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 26>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.