IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - WOW (world of warcraft) дискусија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

WOW (world of warcraft) дискусија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака Обратен редослед
trajkovskamila Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1862
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trajkovskamila Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 12:56
KOJ IMA MSN DA MI dade i da mi prati setup od WoW???
Кон врв
Gravedigger Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gravedigger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 23:28
Ќе ја симнуваш од едно 40 линкови или ... ? :)
Кон врв
trajkovskamila Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1862
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trajkovskamila Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 22:59
od kade da mozam da ja simnam WoW???
Кон врв
aleksandarco Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aleksandarco Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 23:07
abe za wow illi warcarft III aaaaaa?
Кон врв
Bor0 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bor0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2008 во 23:03
Za poveke informacii posetete go linkot

http://www.donationcoders.com/bor0/accounts.html

Ako ve interesira oprema ili nesto sl. mozete da proverite na armory.
Кон врв
SouLs2burN Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Мај.2008
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SouLs2burN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2008 во 20:15
Haha ja drzim server zove se VoodooTribe samo sto mi hosting neshto baguje al server je ok obavesticu vas jos kad namestim ... Gm'ovi se lako zasluze ali lako i gube tako da... imate sansu da budete neko i nesto ali morate da imate odgovornost
Кон врв
aleksandarco Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aleksandarco Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2008 во 21:05
Servername:Voodoo Macedonia
patch:2.3.3
Register: http://voodoo.game-host.org/stats/register.php
Realmlist: voodoo.game-host.org

Ve molam deca napolnetego serverot Makedonski E
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 03:46
Информациите не се најнови , така да можи серверите и да не постојат сега. намигнување
Кон врв
aleksandarco Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aleksandarco Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 22:15
abe go nema toj makedonija so dupis i ti !!!!! be lazgo!!
Кон врв
viktox Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktox Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 23:42

Јас имам македонски WoW сервер ! Ако сакате да се приклучите:

ServerName: World of Macedonia ! First Macedonian WoW Server 2.1.3 !
GameVersion: 2.1.3
AccountSignupPage: www.worldofmacedonia.tk
ServerAddress: wowmacedonia.no-ip.info
XPRate: High
 
 
Кога ке се приклучите ако бидам онлајн можете да ми пишете јас сум потпишан Viktox
 
Ве очекувам


Изменето од viktox - 21.Септември.2007 во 23:43
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2007 во 18:07
imas dobri piratski serveri na primer:

web za lista na serveri:    www.wowstatus.net

Poslednive 5-6meseci najdobar server (TBC) znaci novata verzija na WOW:

ServerName: HOLY NET Servers
GameVersion: 2.0.12
Homepage: http://wow.holynet.ru
AccountSignupPage: http://wow.holynet.ru/wow-craft/index.php?n=account/create
ServerAdress wow.holynet.ru
XPRate: blizzlike

serverov e blizzlike, znaci XP dava isto kako originalnata, i dropot e ist, ne mozes da kacuvas mnogu lvl za kratko vreme, nego isto kako originalite.

Za da si registrirate account na ovoj server:  http://wow.holynet.ru/wow-craft/index.php?n=account/create

Simnete go ova programce:  http://www.wowstatus.net/wowfe.php  instalirajte go i procitajte go upatstvoto...registrirajte si account i pridruzete mi se :)))


Кон врв
P-A-T-R-I-O-T Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај P-A-T-R-I-O-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2007 во 12:03
abe zemi si ja orginalnata da ne vide gospod abe na tie serveri ima mnogu LAG i nemoze da se igra bas dobro...ubies wolf lvl 1 odma fakas 10 lvli a so e najinteresno mozes GM da stanes :D

porano imase eden server cocos mislam deka vise ne postoi...zakon bilo :D
all i have in this world is my balls and my word and i dont break em for noone
Кон врв
Sokol Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 93
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sokol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2007 во 22:51

Ова е некој балкански (мислам од Босна дека е) сервер за ЊОЊ ,по нашки Big%20smile

 
п.с. ако игра некој таму кажете
(\_/)
(O.o)
(> <) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!
Кон врв
rus mkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Max Arena Admin

Регистриран: 13.Март.2007
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 232
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rus mkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2007 во 16:10
WOW SUCKS!!!   And Thank You
Heaven wouldn't be so high i know, if the times gone by hadn't been so low, the best laid plans come apart at the seams, shatter all my dreams...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,168 секунди.