IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Бугари во Македонија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаБугари во Македонија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 29>
Автор
Порака
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 08:10
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Видиш како брзо учам,знам јас дека не ви одговараат многу нации бидејки на крајот ке станете Бугарско малцинство у Бугарија ама тоа е сепак тие сте нели


не бе Буги не е това проблема.

В БГ почт всеки има рода от всякъде. Ми как да го наречеш тоз човек? Трако-мизо-маке-незнамсикакъвоще произход
Речи му българин пък ако искаш уточнявай от къде точно са му прадедите
Кон врв
tanas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 26.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 59
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 09:14
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Originally posted by maced_onian maced_onian напиша:


Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Па тогаш тоа не ги прави Бугари по националност нели,зошто не признаете Македонска нација тогаш
Щото трябва да признаем и тракийската нация, добруджанската нация, мизийската нация, шопската нация и т.н. Много нации, много нещо. Ако е само българска е по-лесно :) Иначе македонската държава я признаваме :)

Значи поубаво цензура нели онаниан
Видиш како брзо учам,знам јас дека не ви одговараат многу нации бидејки на крајот ке станете Бугарско малцинство у Бугарија ама тоа е сепак тие сте нели
Boogie  а ти много май се интересуваш от българска история и етнос. Това е похвално. Всеки трябва да знае от каде е дошъл. Не мога да разбера само защо този форум е изключително насочен против България. Какво толкова сме ви направили. Аз мисля че от както сте независима държава само ви помагаме. А в Македония някои хора се занимават само с това как да плюят по България. От къде толкова омраза? Прави впечатление че са точно определени хора, в никакъв случай не е масово явление. Напротив повечето македонците  са много приятелски настроени и добронамерени.
Каква е тая прослойка от няколкостотин човека дето хич не обича България не мога да разбера.  А може би трябва да питам в Белград.
На сърбите никога не им е харесвало че  населението в Македония има определено българско етническо самосъзнание и доста успешно по време на комунизма успя да промие доста мозъци в Македония. Явно влиянието и още е доста силно спрямо определени хора!
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 11:56
Ајде ајде немој да плачеш ке помислам дека за се што се случува лошо во Бугарија ке почнете Белград и Скопје да го кривите.Незнам зошто ви е криво што има Македонци,посоиме сме постоеле ова не е само во последните 1000 год. туку многу повеке
Кон врв
tanas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 26.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 59
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 12:15
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Ајде ајде немој да плачеш ке помислам дека за се што се случува лошо во Бугарија ке почнете Белград и Скопје да го кривите.Незнам зошто ви е криво што има Македонци,посоиме сме постоеле ова не е само во последните 1000 год. туку многу повеке
 
Сърбия май ти е по симпатична. Няма лошо. Ама добре че не всички македонци мислят като теб!
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 12:18
Мене колку Србија ми е симпатична толку изгледа на тебе Турција и Татарстан ти е симпатичен ама како што напиша нема ништо лошо тука среќа што сите Бугари не се како тебе
Кон врв
tanas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 26.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 59
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 12:25

Сите како тебе са маскари!LOL  И некой да отиде в музея да обърне битолската плоча наобратно да може да се чете , че сега сте я завъртели с надолу главата. Да не би някой праворен македонец да се усъмни в сръбската версия на македонската история!

Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 12:27
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Мене колку Србија ми е симпатична толку изгледа на тебе Турција и Татарстан ти е симпатичен ама како што напиша нема ништо лошо тука среќа што сите Бугари не се како тебе


ее
към турция и към татарстам отношението ми е съвсем динстинктивно
евидентно е дека немой да компарираш
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 12:28
Пак ке објаснуваш со свои зборови верзии за Македонската историја.Абе историјата Македонска е на Македонскиот народ и држава исто како што вашата историја е Бугарска а не Македонска
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 12:29
Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:


Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Мене колку Србија ми е симпатична толку изгледа на тебе Турција и Татарстан ти е симпатичен ама како што напиша нема ништо лошо тука среќа што сите Бугари не се како тебе
еекъм турция и към татарстам отношението ми е съвсем динстинктивноевидентно е дека немой да компарираш

Тоа беше моја компарација колку ги сакам Србите сега мислам дека е појасно Благодарам
Кон врв
tanas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 26.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 59
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 12:34
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Пак ке објаснуваш со свои зборови верзии за Македонската историја.Абе историјата Македонска е на Македонскиот народ и држава исто како што вашата историја е Бугарска а не Македонска
Народ дето пише в документите за български пасоши че ДЯДО МИ Е БЪЛГАРИН БАЩА МИ Е БЪЛГАРИН И АЗ СЪМ БЪЛГАРИН ми се струва че има само една версия за историята. Ти ще напишеш ли такова нещо някога , и ако не защо другите пишат- те по малко македонци ли са от тебе?
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 12:40
Originally posted by tanas tanas напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Пак ке објаснуваш со свои зборови верзии за Македонската историја.Абе историјата Македонска е на Македонскиот народ и држава исто како што вашата историја е Бугарска а не Македонска

Народ дето пише в документите за български пасоши че ДЯДО МИ Е БЪЛГАРИН БАЩА МИ Е БЪЛГАРИН И АЗ СЪМ БЪЛГАРИН ми се струва че има само една версия за историята. Ти ще напишеш ли такова нещо някога , и ако не защо другите пишат- те по малко македонци ли са от тебе?


Па ти самиот напиша дека се Бугари сега каква врска имаат со Македонци
Кон врв
tanas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 26.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 59
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 12:43
Е ми те повечето дето го пишат са родени в Скопие Битоля Охрид и т.н се градове от МакедонияTongueTongueTongueTongue
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 12:56
И ако се родени и у Њу Јорк пак ке бидат Бугари нели исто како што има и Македонци кои се родени во Њу Јорк,Софија,Белград
Кон врв
tanas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 26.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 59
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 13:03
Е даже един от тях стана министър председател на Македония- Любчо Георгиевски, а един бивш президент на Македония пък се оказа че се отрекъл овреме от българското си потекло. Е щом най - важните ви хора са Българи какви са останлите в Македония.
Тя май и Доста Димовска ще се окаже българка!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.