IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Лош брак или добар развод?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Лош брак или добар развод?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 14151617>
Автор
Порака
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 19:56
Originally posted by XStrongAngelX XStrongAngelX напиша:

подобро е добар развод отколку лош брак неќам кавги,расправии и кога ќе имаш лош брак мажот или жената ќе затера некаде ќе си фати љубовник/љубовница и ете што направивме ? ништоо тајм%20аутподобро добар развод да си живееме одвоени и што сакаме да правиме


И децата во таа ситуација ќе мизеруваат....буџетот ќе биде преполовен и најповеќе ќе настрадаат дечињата бидејќи родителите им се кретенџуги што мислеле на своето дупе. Многу ме интересира што ќе му речеш на своето чедо кога ќе донеш нова персона дома....ова ти е втора мама или тато .
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 32086
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2013 во 11:11
Los brak ili dobar razvod..???

.........Nije svejedno..........
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18915
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2013 во 12:07
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Los brak ili dobar razvod..???

.........Nije svejedno..........
aman bre sto bidna загриженост
vivi
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2013 во 13:35
Прво..расправии и бегање од дома,нервозен сум не се прибирам
Второ ...нервозен па урлање кршење по дома,сечење раци конци врати со дупки....
Трето..развод...бидејќи третата фаза ќе беше далеку полоша

и стоп...
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2013 во 01:15
sekoja pametna zena e srekno razvedena среќа

Изменето од ZeZnAtA - 12.Март.2013 во 01:15
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2013 во 14:31
Познавам жена која пред 40 год. била “паметна“ и “среќно разведена“ама нејзините два сина,кој се сега возразни,сеуште ги трпат последиците....
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2013 во 22:02
Originally posted by annaja annaja напиша:

Познавам жена која пред 40 год. била “паметна“ и “среќно разведена“ама нејзините два сина,кој се сега возразни,сеуште ги трпат последиците....


Кои точно последици ги трпат синовите? Љубопитност, не за друго...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18915
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2013 во 22:53
aman gonzo sto stori ona meceno sto napraviизненадување
vivi
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2013 во 00:00
Originally posted by annaja annaja напиша:

Познавам жена која пред 40 год. била “паметна“ и “среќно разведена“ама нејзините два сина,кој се сега возразни,сеуште ги трпат последиците....

Па има тука многу да се праша...околу ова
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12920
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2013 во 01:15
,,,,ne e sekogash ,,,srekata vo razvodot,,,nitu pak   zloto ,,ostanok vo brakot,,,
,,,no dokolku postoi i najmala mozhnost,,,se vo interes na decata,,,,tie se na prvo mesto,,,duri i ,,predi,,,netrpelivosta na sopruzhnicite,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2013 во 01:28
toj so se razvel tipuje za razvod
toj so ne e razveden tipuje na brak
toj so ne e zenet pojma nema a sepak mu merak da pisuje po forumi so e poarno los brak ili razvod


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
SVOJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SVOJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2013 во 01:03
podobro dobar razvod otkolku los brak cel zivot macenje
RODENA SREDE PURPURNI VODOPADI,DETE NA ZVEZDITE,GOSPODARKA NA ZELBITE,RATNIK,TRAGAC TAINSTVEN OSAMENIK.
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2016 во 16:56
Podobro dobar razvod odkolku los brak ...nikoj ne e dolzen da trpi torturi i omalovazuvanja od soprugata ili soprugot...
Vsunost ne gledam logika da se dvajca vo brak dokolku taa /toj se onaduvaat so drugi, krvnicki se karaat ili se nesrekjni vo toj brak...
Nekoj ke kaze,cesto vo takvite brakovi sopruznicite trpat poradi decata , najgolema greska e taa podobro decata da rastat vo mir so razvedeni roditeli odkolku vo nezdrava zaednica. 
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2016 во 17:25
Амин!
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 14151617>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.