IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Ex YU Rock
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ex YU Rock

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
Автор
Порака
Рокси Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Рокси Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 23:54
Тешко прашање пошо нема лоши
Ама ако би морала да изберам, тогаш Рибља Чорба.. најголем впечаток ми имаат оставено   
Eternity is a mere moment.. just long enough for a joke!
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 00:50
Psihomodo Pop - Ja volim samo sebe
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 17:13
Hmmmm....jas sega se nafurav na ex yu rock!!Mlada sum i sega pocnuvam da go osoznavam!!
Ne bi mozela da kazam koja e najdobra.MEne sega za sega mnogu mi se svigaat:Psihomodo Pop,Azra,EKV itn!!
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 17:39
Originally posted by macaparket macaparket напиша:

Hmmmm....jas sega se nafurav na ex yu rock!!Mlada sum i sega pocnuvam da go osoznavam!!
Ne bi mozela da kazam koja e najdobra.MEne sega za sega mnogu mi se svigaat:Psihomodo Pop,Azra,EKV itn!!


odlicen vkus imas macaparket

EKV,Azra,Elektricni Orgazam,Parti Brejkers,Idoli,Psihomodo Pop,Zabranjeno Pusenje...se edni od najdobrite bendovi vo Ex-Yugoslavija
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 18:06
Originally posted by alan ford alan ford напиша:



odlicen vkus imas macaparket

EKV,Azra,Elektricni Orgazam,Parti Brejkers,Idoli,Psihomodo Pop,Zabranjeno Pusenje...se edni od najdobrite bendovi vo Ex-Yugoslavija


Fala Alan!!!
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 23:38
Ма не го слушај алан рокај Рибља Чорба
Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 16:18
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Ма не го слушај алан рокај Рибља Чорба


Хахахаха!!!!!Слушам јас се полека преслужувам.ИМаааа многуууу на цдава!!Ххахаха!!!
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
Рокси Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Рокси Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 00:24
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Ма не го слушај алан рокај Рибља Чорба


Тооо брат
Eternity is a mere moment.. just long enough for a joke!
Кон врв
duoskandal Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај duoskandal Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2008 во 00:26
Би ве запрашал дали слушате Ex-yu музика и дали во скопје постојат журки каде се слуша или свири Ex-yu музика?
Кон врв
riblja corba Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај riblja corba Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2008 во 01:08
ej ljudi pisete vase msn koj slusate riblja corba
ja gi obozavam
pisete da si najdu covek za razgovor hehehe
Кон врв
riblja corba Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај riblja corba Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2008 во 00:22
ej ljudi izgleda bora pa ke poe u kumanovo
Кон врв
riblja corba Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај riblja corba Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2008 во 16:58
ke poe ke poe potvrdeno
sity clib 22:30 12 dekemvri (petok)
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2008 во 23:46
Ја ги слушам Рибља Чорба такоџе и Бјело Дугме
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2008 во 16:40
Prljavo Kazaliste, Divlje Jagode i Bijelo dugme
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.