IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Снаа и Золва
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Снаа и Золва

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
strurcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај strurcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Снаа и Золва
    Испратена: 01.Февруари.2007 во 00:00
 Iako moze da nema nekoja generaciska razlika sepa mnogu cesto sesto se slucuva ovie dve osobi da ne naogaat zaednicko razbiranje. Seto toas zavisi od karakterite na samite osobi a i od samoto vospituvanje
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2007 во 10:49
tocno....zolva mi e postara od mene no smetam deka toa ne e pricina sto nemame nikakvo megjusebno razbiranje. Snaa mi e i isto postara od mene ( postara od zolva mi ) so nea imam prekrasno razbiranje. Se e do karakterot na licnostite verojatno. Vo edniot slucaj sum snaa, vo drugiot zolva.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2007 во 12:35
E,ova e  tema za dobra diskusija.Aj svekrva  razlika vo generacii pa e logicno da ima kavgi ama  zolva!!!Licno ja nemam ali  od  "ti rekov-mi rece"...... lele majko.E sega pak, ne se site isti ama i ovaa relacija....neznam,ne komentiram nesto sto ne go znam blaze si mi sto ja nemam!!!Big%20smile
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2007 во 12:45
Ме насмеа, гледам мама среќна си што ја немаш LOLLOLLOLLOL

Не е толку лошо воошто доколку се има почит и од двете страни..Се зависи од нивото на култура која една единка ја полага во себе..
Мене никој не ми пречи, та една та друга скакале колку сакаат..Мое дали ќе се ждерам во себе или јавно ќе се карам или ке одам да сварам кафе и свртам муабет..
Ништо ама баш ништо не е поважно од мирот во куќата..Само кој како ќе си ја нареди..На срце стави или сеир фати...

Мајка ми имаше другарка за свекрва како мајка и беше ни еднаш не се ни брецнале ни скарале..беа мајка и керка.. Золва има невидена воденица, седиш као ја слушаш климаш со глава аха аха и крај..Свекор бог да чува и да брани... се балансира само ако се сака..
Па и не може се мед и млеко да биде.. Разлика а 1 месец, а 10 години, а 20 секој има различна свест и различен пристап кон работите..
Кој како ќе свати дека треба да живее, во карање и надмудрување или свиркање..
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2007 во 22:21
Da be Natalija pocit,ke svirkas,ke se nadmudruvas nema da se spustas ponisko od svoeto nivo.. ama ako se pogodi nekoja "planinska"pa krivo ti e sto samo ti svirkas,samo ti prekutuvas u stvari treba da bides tolku stalozena i tolku da se kontroliras...pa ednas koga ke ti pukne......
Patem,(ke izbegam mnogu od temava a i da iskoristam)macata e super ke ti pratam fotografija ovie denovi. 
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2007 во 12:15
Mamma, za se treba dvajca, pa i za kavgite...zosto imam vpecatok deka obozavas kavgi?

Ti mozebi denes si snaa, ama eden den ke bides i svekrva ( ako imas sin ) ete nemas zolva, ama mozebi ti si necija zolva....ubavo veli Natalija, se e do licnosta, nivoto na kuiltura, vospituvanje...
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2007 во 00:30
BUTEL: Vakvite forumi pred se sluzat da go iskazes licniot stav vo odnos na temata,najmalku sluzat za analiza na toj koj go iskazuva.Sega povtorno po tebe ke izgleda deka "obozavam"kavgi no vo sustina sum mnogu vedra licnost(za da ne dojde do zabuna vo tvoite analizi).Nejse,ednas napisav deka ne sum imala problemi vo komunikacija nitu so svekrva nitu so zolva(zatoa sto ja nemam)jas iskazuvav svoi stavovi od iskustva na moi bliski i poznati,i za cudo nikoj od niv nema pozitivno iskustvo i vo dvete relacii(snaa_svekrva i zolva)iako site tie se dosta kulturni i obrazuvani licnosti.Posto i jas (povedena od tvoite analizi)malku gi poglednav tvoite razmisluvanja po forumov naletav na edno kao:moite sinovi bi gi odvoila vednas otkako ke se ozenat pa te prasuvam zosto?
Ova mozebi trebase da go pratam kako licna poraka,ama smetav deka e vo kontekst na temava za debata.   
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 09:26
Originally posted by mamma mamma напиша:

Da be Natalija pocit,ke svirkas,ke se nadmudruvas nema da se spustas ponisko od svoeto nivo.. ama ako se pogodi nekoja "planinska"pa krivo ti e sto samo ti svirkas,samo ti prekutuvas u stvari treba da bides tolku stalozena i tolku da se kontroliras...pa ednas koga ke ti pukne......
Patem,(ke izbegam mnogu od temava a i da iskoristam)macata e super ke ti pratam fotografija ovie denovi. 


Мама страшна работа..Кога ќе погледнеш сите даваме жртви за подобар живот...
Јас лично ќе и свиркам..Премногу болни работи сум искусила и нема да дозволам било кој да ми наруши мир..Нека им е на чест на тие планинските..

И мама чекам Hugти благодарам ..

И мама не бегај од темава ако ништо друго сеир ќе удриме WinkLOLLOLLOL
Кон врв
DARKDOG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 218
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DARKDOG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 09:29
Abe ajde ni edno ni drugo koga ke pocnat i dvete da se karaat istovremeno ne znaes od koja poprvo ke umres
:D
Кон врв
Valerija 2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 9044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija 2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 09:35

Si imam poseben respekt kon snaata,barem dosega si imame super odnos...veruvam nisto nema da "delime"i ovaa relacija ke si bide i vo idnina,normalna bez tenzii i zateganja...

Jakiot covek ima samo edna slaba strana-zenata sto ja saka
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 09:36
Туф, не е ваљда дојдено до тоа да се џапнат за коси???
А и зашто умирање?? Пак ке напоменам се е до свеста..
Нека урла ако има причина за тоа, јас сепак сум личност која се базира на факти и која во суштина не многу урла нити се кара..Доколку ме испровоцира и без никакви аргументи ми бара закачки зашто била таква самобендисана..На мирен начин ќе и кажам два три збора па ке видиме кој ќе се засрами LOLLOLLOLLOL
Кон врв
DARKDOG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 218
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DARKDOG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 10:36
BRAVO ZA TEBE  Natalija
no ne bi ti posakal da imas doma dve kokoski kako sto se kaj (xxx)
kaj niv doaga i do nozevi
kako moze snaata da postavuva zakoni vo kuca i da ja brka zolvata od doma???????
?????
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 10:41
Originally posted by mamma mamma напиша:

BUTEL: Vakvite forumi pred se sluzat da go iskazes licniot stav vo odnos na temata,najmalku sluzat za analiza na toj koj go iskazuva.Sega povtorno po tebe ke izgleda deka "obozavam"kavgi no vo sustina sum mnogu vedra licnost(za da ne dojde do zabuna vo tvoite analizi).Nejse,ednas napisav deka ne sum imala problemi vo komunikacija nitu so svekrva nitu so zolva(zatoa sto ja nemam)jas iskazuvav svoi stavovi od iskustva na moi bliski i poznati,i za cudo nikoj od niv nema pozitivno iskustvo i vo dvete relacii(snaa_svekrva i zolva)iako site tie se dosta kulturni i obrazuvani licnosti.Posto i jas (povedena od tvoite analizi)malku gi poglednav tvoite razmisluvanja po forumov naletav na edno kao:moite sinovi bi gi odvoila vednas otkako ke se ozenat pa te prasuvam zosto?Ova mozebi trebase da go pratam kako licna poraka,ama smetav deka e vo kontekst na temava za debata.   


Daleku od toa da jas tebe ili bilo kogo analiziram. Toa go napisav tokmu od pricinata sto kaza deka nemas zolva a sepak spored tebe zolvite se najlosi sustestva. Ponatamu velis forumot e da se iskazat licni stavovi kon nesto, a ti i ne mozes da imas licen stav od prosta pricina sto nemas zolva. Koga bi ja imala , taa moze i ne bi bila tolku losa. Znam i jas mnogu slucaevi kade odnosot snaa-zolva i obratno ne se sjajni, no znam i slucaevi kade ima odlicen odnos, taka da ne veruvam deka bas niedna snaa nema dobar odnos so svojata zolva.

Sto se odnesuva do moite sinovi,da, od prviot den ke ziveat sami, a tamu sigurno si mozela da procitas i zosto, ama eve pak, sekoj saka da e samostoen, da bide gazda na svoeto, taka sekako ke sakaat i moite sinovi i nema da bidam svekrva koja ke gleda vo kolku saat stanala snaata , dali vednas go namestila krevetot ili prvo sednala da pie kafe i red drugi raboti poradi koi vprocem i nastanuvaat karanicite pomegju snaite i svekrvite. Sekogas ke bidam tuka za niv togas koga ke im bidam potrebna, no ne da go nametnuvam moeto.

nema potreba od licni poraki, svoite stavovi gi pisuvam ovde, licnite poraki se , mislam , za nesto drugo.
Кон врв
DARKDOG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 218
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DARKDOG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 10:42
jas mislam deka se snaite najlosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiAngry
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,500 секунди.