IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Стручни прашања
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Стручни прашања

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 14>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2008 во 16:46
a da se obides da go soskubes , pa potoa izbanjas so ladnicka voda i navecer da go ostavis na balkon da prespie ? .... kolku da ne te maci sugestija намигнување
Кон врв
Goran850 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goran850 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2008 во 21:11
Имам сиријски хрчак кој е стар 2 год,од денеска нешто чудо се случува со неговите очи, како да му се залепени и мислам дека не гледа. Дали некој може да ми помогне и да ми каже што да направам, зошто ветеринарните станици работат тек во понеделник? Однапред ви благодарам
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2008 во 09:20
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Еве и од мене едно прашање.
Гледам луѓе што имаат тигрици и други птичурини им ставаат и сад со вада за брчкање...Абе овој, од сите вери надвор е, нит сака да се брчка ни ништо. Само клука просо и прави ѓубре на сите страни, ептен за атер на останатите членови на семејството-ама често ми доаѓа да го пуштам на слобода.
 
1.И сега, дали е во ред ова, кога е многу топло, јас го освежувам под туш со не многу ладна вода?
 
2. Смеам ли да го оставам на тераса ноќе вака кога се посвежи деновите?
 
3. Ако некој го сака....
1. Нема потреба да го освежуваш, само нека е под сенка да не добие некој топлотен удар ама и тоа би било чудно (да го лупне).
2. Смееш пролет и лето но никако ако е испод 20 температурата. Тоа може ке биде Ок и ке издржи ама ред болести може да навлече на себе.
3. Јас не сакам ....голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2008 во 16:28
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

a da se obides da go soskubes , pa potoa izbanjas so ladnicka voda i navecer da go ostavis na balkon da prespie ? .... kolku da ne te maci sugestija намигнување
го предлагам мирослав_ХХ за модератор во рубриката Домашни миленици
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2008 во 10:37
мојата сибирсака ангорка е во блажена состојба. за две недели ќе се „мултиплицира“ .

што треба да и обезбедам за денот Д?
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2008 во 10:38
Ако не и е прв пат можеш само да си до неа и да надгледуваш како иде.
Во болница смао ке искомплицират.
Ако ти е прв пат побарај помош.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2008 во 10:43
првпат ми е, и мене и нејзе   

мобилниот ветеринар вели дека без ехо е сигурен дека се две, а може се и три ... има ли врска бројот на малечки или секако е ризично? таа сега има 15 месеци.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2008 во 11:31
ама сигурен ветеринааар. не знае дали се 2 или 3. можеш ти самата да осетиш мила колку се. се напипуваат после 3та недела. ризично може да е за малите повеке отколку за неа. 99% на прв пораѓај умира едно или две или пак сите...
таа е во полова зрелост а во телесна би требало уште 3 месеци да се почека па да остане трудна
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2008 во 11:49
види ја ти неја, (па нели те учев мори, немој уште првата ноќ!?!!)

само една вечер ми избега од дома и трудна остана

фала ти blueprayer.

... уште едно прашање
... не го разбрав ветеринарот ... кога се думав како баш тогаш имала овулација ... тој рече ... мачките при секоја копулација имаат овулација    
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2008 во 12:40
Originally posted by filmadzijka filmadzijka напиша:

мојата сибирсака ангорка е во блажена состојба. за две недели ќе се „мултиплицира“ .

што треба да и обезбедам за денот Д?
 
 
da i uklucis kompresor  na usta .... za da isfrli pobrzo голема%20насмевка
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2008 во 12:41
Originally posted by filmadzijka filmadzijka напиша:

види ја ти неја, (па нели те учев мори, немој уште првата ноќ!?!!)

само една вечер ми избега од дома и трудна остана

фала ти blueprayer.

... уште едно прашање
... не го разбрав ветеринарот ... кога се думав како баш тогаш имала овулација ... тој рече ... мачките при секоја копулација имаат овулација    
 
macki ... sekogas spremni za " onaa " rabota голема%20насмевка
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2008 во 19:13


jas te predloziv za moderator na temava i sea ne smeam da se bunam

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2008 во 19:21
AKO NEMOZES MACKITE DA GI PROMENIS

PRIDRUZI IM SE

HEHEHHEHEHE

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2008 во 11:18
 
 
  Сега незнам колку е ова за во ...стручни прашања..ама би сакала
  ...некој доколку знае ...да ми одговори.....
  Скоро секое утро...слушам едно куче...во комшии....завива....
  ...страшно звучи....Која е причината за ...такво...завивање ???
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.