IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Компјутерско дијагностицирање
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Компјутерско дијагностицирање

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
lambe 1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lambe 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2008 во 23:52
Decki, dali znaete kaj moze da se kupi KTS 540?
Кон врв
janemk1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janemk1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2009 во 03:16
ej ako sakate da mi pomognete zaenterisiran sum za kupuvanje na kumpjuter za dijagnostika kts ili nekoj drug ali da e dobar
Кон врв
kozanostra Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Мај.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kozanostra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 00:00
Како прво поздрав до сите членови со имаат пишувано на темава.Е сега јас имам проблем со колата моделот е ROVER 214I OD 94/95GOD треба да се исчита на компјутер, а овде во Кавадарци за овој модел немаат каблови или софтвер незнам и јас точно што.Па за тоа некој да ми препорача каде мозе да завршам работа околу дијагностиката.Инаку колата ми сецка или целосно ми гасе моторот кога ќе ја достигне работната температура па ми рекоа нај веројатно е некој сензор...
Кон врв
djole_val Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај djole_val Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 13:38
Може ли некој да ми прати на mail понуда за компјутерско дијаностицирање на Toyota celica od 1992 godina.Доколку некој има програма за оваа кола,нека ми прати тел.број или било каков контакт на pavlovgorgi@yahoo.com
Кон врв
dx77 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dx77 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2011 во 06:17
baram pomos ! imam opel corsa 2001 va i od pred nekolku nedeli mi se pojavi prolbem. potrosuvackata ja krena na visoko nivo, doagja nad 8 l (otvoreno). bev na majstor i kompjutersi mi ja pregledaa no ne eba bas sigurni i mi posocija deka mozebi e senzorot za vozduh. bev na uste eden , a tamu mi rekoa pa deka palenjeto e izmesteno. mi se pobrka glavava od mislenje. mi trosese okolu 5 l a sea ... e strasno ! POMOS
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2011 во 02:10
Originally posted by dx77 dx77 напиша:

baram pomos ! imam opel corsa 2001 va i od pred nekolku nedeli mi se pojavi prolbem. potrosuvackata ja krena na visoko nivo, doagja nad 8 l (otvoreno). bev na majstor i kompjutersi mi ja pregledaa no ne eba bas sigurni i mi posocija deka mozebi e senzorot za vozduh. bev na uste eden , a tamu mi rekoa pa deka palenjeto e izmesteno. mi se pobrka glavava od mislenje. mi trosese okolu 5 l a sea ... e strasno ! POMOS

лук оил и макпетрол акции некаде нема спас
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
NeoN Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NeoN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2011 во 00:53
Гледам многу мајстори имало овде.Поздрав до вас,имам сервис скоро 15 години,сакам да почнам да се бавам и со компјутерско дијагностицирање,што опрема би ми препорачале за почеток?
Кон врв
batebole Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batebole Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2012 во 19:23
zdravo imam eden problem.imam seat ibiza 1.8 mono.raboti na plin odlicno no na benzin pravi problemi.ja stavav na kompjuter i mi pokaza 4 greski.e sega problem e sto jas smeniv 2 dela no seuste mi gi poazuva greskite.povtorno odev na avtodijagnostika ama na drugo mesto i mi rekoa deka kompjuterot na kolata bil blokiran i ne gi prepoznava promenite.sega me interensira dali ima nacin kompjuterot da se restartira ili mora da se zameni.pozz
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2012 во 17:58
Originally posted by batebole batebole напиша:

zdravo imam eden problem.imam seat ibiza 1.8 mono.raboti na plin odlicno no na benzin pravi problemi.ja stavav na kompjuter i mi pokaza 4 greski.e sega problem e sto jas smeniv 2 dela no seuste mi gi poazuva greskite.povtorno odev na avtodijagnostika ama na drugo mesto i mi rekoa deka kompjuterot na kolata bil blokiran i ne gi prepoznava promenite.sega me interensira dali ima nacin kompjuterot da se restartira ili mora da se zameni.pozz


Sekoj kompjuter moze da se resetira osven ako nema hardverski problem. Probaj vo Kadis
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2012 во 18:00
Originally posted by kozanostra kozanostra напиша:

Како прво поздрав до сите членови со имаат пишувано на темава.Е сега јас имам проблем со колата моделот е ROVER 214I OD 94/95GOD треба да се исчита на компјутер, а овде во Кавадарци за овој модел немаат каблови или софтвер незнам и јас точно што.Па за тоа некој да ми препорача каде мозе да завршам работа околу дијагностиката.Инаку колата ми сецка или целосно ми гасе моторот кога ќе ја достигне работната температура па ми рекоа нај веројатно е некој сензор...


Definitivno e senzor na kompjuterot koj izgleda posocuva deka ima pregolemo zagrevanje na motorot a senzorot za vozduh ne reagira soodvetno. Okolu palenjeto ne e loso i toa da se pregleda no sepak mislam deka ne e do toa. Kompjuterska dijagnostika za Rover spored mene imas vo Tetovo na vlezot po stariot pat. Specijaliziran servis za rover.
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.