IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Christina Aquilera или Shakira?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Christina Aquilera или Shakira?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
kelly Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kelly Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Christina Aquilera или Shakira?
    Испратена: 23.Јануари.2007 во 21:43
dve extra popularni singers on this world!!!
i dvete izgledaat super no .....................
kazete go vaseto mislenje po sto se razlikuvaat ovie 2 peacki


Изменето од anastea - 25.Јуни.2008 во 17:03
Кон врв
zrkac Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zrkac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 04:20

според мене шакира има подобар глас подобри песни а и македонка еTongue

Кон врв
rebel kid Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rebel kid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 18:25
nikoj od ovie dve:) a od kaj deka e makedonka?koj te lazel?:D
If I only hadn't cut off my hair, I'd choke you with all my dreadlocks.
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 23:24
shakira me nervira epten...onaa drugata isto...samo ednata poveke se trese a drugata e po plavusa...eve razlikaTongue


p.s da be makedonka e...baba i imala bavca odma do bavcata na dedo mi u istoto selo...LOLLOLLOLLOLLOL
respect my authoritaaa
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 23:48

LOLsega me nasmeavte:)

 

Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 23:55
 i meneBig%20smile. ako treba da biram SHAKIRA normalno, ne slusham mnogu takva muzika ama shakira ja postuvam zaradi stilot, znae da densa, dobro pee ednostavno devojka so harizma. Toa ti e neshto kao Red Hot Chili Peppers -> maximalna kompletnost so harizma, so energija! Takvi artisti se poshtuvaatWink
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 23:57
sakira poubavo go frcka gazeto
a i poubavo pee
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zrkac Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zrkac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2007 во 01:55

се збори а и на некои нејзини сајтови кај шо ја има нејзината биографија пишува.мислам дека баба и била македонка има и тема на форумов за тоаLOLLOL

Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2007 во 02:36
abe da..na baba i vtora bratucetka bila makedonka i nie digname uzbuna kako ona licno da e rodena u strumicko i da sadila piperki so baba i...golema rabotaLOLLOLLOLstrebala mi e u mkd shakira...neka tera rabotaLOL
respect my authoritaaa
Кон врв
zrkac Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zrkac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2007 во 03:08

е глупо е да LOLTongue

Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2007 во 12:00
Шакира.... Боље е... И Кристина ја сакам али помалку.... Разлики... Шакира игра многу боље.... Big%20smile
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2007 во 13:09
za mene "bolji"(da ne recam podobar)glas ima christina...ali stvarno mi odese na zivci...abe znaes so e barem slicno megu niv?so nemaat granici do kaj ke odat(upropastuvajki i muzika i se zivo)za pari...ednata use da pocnese da se e.. na scena,sea izigrava svetica kao demek soznam se vraka na ona so bila...shakira pa se trese ko da ne kazam so u ladna vodaLOLne be ne gi biva...ic!


shakira makedonkaLOLLOLLOLLOLse zgaziv od smeenje koa slusnav...ja vikam na nacionalniot grb da ja stavime i da umetneme u himnata-goce delcev,pitu guli,shakira shakira,sandanskiiii...LOLLOLLOLLOLLOLmu se izvinuvam na gospodinot dame gruev so go zameniv ali zalam shakira"bolje" igraLOLLOLLOLLOL
respect my authoritaaa
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2007 во 16:03
LOL LOL LOL  Cvekence od koga ti slushas Shakira a?

ja da ti kazam sum poveke za Nelly Furtado, ako nisto drugo barem ne trese gaz ko onaa Shakira LOL LOL LOL
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2007 во 18:08
ne slusam shakira od nikogas,napisav i pogore deka mi odi na zivci...a inace i nelly furtado se rasipa so posledniot album,pocna da trese g'z...poarno bese po ok sea e kako site drugi...bljak...
respect my authoritaaa
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.