IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - ВТОР ПОГЛЕД II
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ВТОР ПОГЛЕД II

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 105>
Автор
Порака
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ВТОР ПОГЛЕД II
    Испратена: 18.Јануари.2007 во 09:22
Za site koi sakaat da objavuvaat svoe glediste za slikite objaveni na foto.idividi, ova e NOVOTO mesto i " Noviot Vtor Pogled".

ROE - or Rules Of Engagement, if you will:

Isklucivo obrabotki na sliki od foto.idividi !
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 00:58
Ajde da go sevtosame noviot VTOR POGLED.

Ova e originalot:



Crkvava mi se gleda malu premnogu temna...pa zatoa ja modeficirav:



Mene vaka poveke mi se dopagja. OK, moze da bide i malu potemna...

Изменето од Zoran K - 19.Јануари.2007 во 01:03
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 01:04
orginalot e popriroden i posuptilen
me potsetuva na PRED DOZDOT filmot



Изменето од anakin - 19.Јануари.2007 во 01:08
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 01:10
Jas malu ja preosvetliv, samiot priznav na krajot...no se uste mislam deka originalot e malu pretemen. Koga ima detali koi se nagovestuvaat, koi se vazhni za slikata, a ne mozat da se vidat poradi bilo koja prichina, za mene toa pretstavuva propust...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 01:12
slika treba da se custvuva kako i detalite
ne da se gleda

jas licno bi ja kupil prvata
sakam kontrasti
mnoguuuuuuuuuuuuuuuu


Изменето од anakin - 19.Јануари.2007 во 01:19
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 01:16
OK jas i ti i bilo koj makedonec na sajtov ke gi chustvuva nevidlivite detali bidejki znaeme sto se i kako izgledaat... Jas sekogas poagjam od osnovata na eden obichen neinformiran chovek od bilo koj del na svetot...kako toj bi ja gledal izlozhenata fotografija. Dali taa prenesuva dovolno informacija za da moze toj chovek da razbere sto gleda.

Sekako deka toa e samo moj pogled na rabotite i ne znachi deka e ispraven.

Изменето од Zoran K - 19.Јануари.2007 во 01:46
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 01:21
sakaaaaaaaam kontrasti
mnoguuuuuuuuuu
znaes to mi e zabavno
tocno e vkusovite ne se diskutira
pola kje ti kazat sakame prva
a pola sakame vtora
znaci si napravil odlicna rabota

pazi jas sum laik za slikanje
no ekspert za umetnicki sliki taka da moeto ne go zimaj vo obzirBig%20smile



Изменето од anakin - 19.Јануари.2007 во 01:22
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
slavicca Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај slavicca Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 01:26
Zoran  , tvojata obrabotka e ok ama sekako od tvoj aspekt , mojata ideja ne bese bas da ja prikazam crkvata i detalite tuku bas ona prozorce koe se gleda mi bese glaven objekt na interes a mislam deka ok se gleda na pogolema fotografija ... temninata mi dava misticnost , duhovnost ....smirenost ... jas taka ja dozivuvam !:) milo mi e ako vi se dopadnala :) pozdrav 
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 01:28
slavice ti si moj heroj
ti znaes so sakas



mozes da go napises tvoeto portfolio?



Изменето од anakin - 19.Јануари.2007 во 01:30
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 01:52
Originally posted by Zoran K Zoran K напиша:

...Koga ima detali koi se nagovestuvaat, koi se vazhni za slikata, a ne mozat da se vidat poradi bilo koja prichina, za mene toa pretstavuva propust...


tuka se slozuvam, glavniot ojekt na interes na slavica - prozorceto, ne e do tolku dominantno i vpecatlivo bash zaradi drugite delumno osvetleni delovi na zidot od crkvata...

eve ja mojata verzija... moze nema na site da im se dopadne (toa sigurnoSmile) ama sakam silueti, sto da pravamWink



Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 01:58
KoKi, posle objasnuvanjeto na Slavica, tvojov komentar doagja tokmu na mesto! Jas pojdov na sprotivnata strana...
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 03:00
original:


moja verzija:


mojava verzija ne e bash toa sto go imav zamisleno... ama priblizno

Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 03:10
Odlichno KoKi.
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 08:35
Po prasanje na crkvata moram da konstatiram deka ona sto Slavica go izbrala kako ekspozicija ne e ni vamu, ni tamu. verojatno najgolemiot problem pri eksponiranjeto. Ako sakas da se gleda crkvata (cela) ce eksponiras taka, ako te interesira prozorot, togas eksponiraj za prozorot da bide dominanten.

Site sme go imale, ili seuste go imame toj problem. Duri veruvam deka i poznati i svetski priznaeni fotografi, ne sekogas uspevaat da go dobijat bas ona sto go sakaat. Sekako procentot im e pogolem od nasiot, a i losite sliki si gi krijat Wink. Velat deka razlikata pomedju "pro" i fotograf "amater" e vo toa sto, profesionalecot ne gi pokazuva neuspesnite fotki za ziva glava LOL.

Mi se dopadjaat i dvete obrabotki, sekoja od razlicen aspekt normalno, iako fotkata na Slavica e daleku od neuspesna. Sum videl na sajtot mnogu, mnogu polosi fotki na crkvi, kako edna moja na primer Embarrassed (sega vece izbrisana).
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 105>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.