IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - ВТОР ПОГЛЕД II
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ВТОР ПОГЛЕД II

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 105>
Автор
Порака
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 08:39
Koki, tvojata verzija e kade-kade podobra. Detalite vo drvoto se odlicni, a sepak ne go odvlekuvaat vnimanieto. Podobren e izgledot i na devojkata sekako, no najprimetno e kaj drvoto. Najdobro bi bilo da moze pozadinata malku da se sredi, strada od t.n. "doughnut" efekt. Posledica na losa bokeh karakteristika na objektivot. Malku Gaussian blur bi zavrsil rabota, no toa e tesko izvodlivo i dosadno za pravenje.
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Bob Rock Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 188
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bob Rock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 09:22
Ej,a da se ukine stranata foto idividi,pa site tuka da stavame fotografii,i gi prepravame a? c c c ....komentirajte i na stranata vo komentari...pozdrav
_______
Niz mojot zivot pominuvaat mnogu budali-samo jas ostanuvam
_______
Zdenko
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 10:26
Se sl*gam Zdenko. Point taken. Embarrassed
Problemot e sto tuka ima pomalku i obvrska da pregledam sto se slucuva, a nemam previse vreme za komentiranje na stranata. Ouch
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 16:05
eve gi slikite
ova e vtorata obrabotka


Изменето од *deemee* - 19.Јануари.2007 во 16:22
Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 16:23
ova e prvata obrabotka

Изменето од *deemee* - 19.Јануари.2007 во 16:30
Кон врв
Bob Rock Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 188
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bob Rock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 16:39
Originally posted by *deemee* *deemee* напиша:

ova e prvata obrabotka

ova e za 200 boda i tochka.
_______
Niz mojot zivot pominuvaat mnogu budali-samo jas ostanuvam
_______
Zdenko
Кон врв
Bob Rock Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 188
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bob Rock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 16:41
Originally posted by *deemee* *deemee* напиша:

eve gi slikite
ova e vtorata obrabotka
ovde vekje ima halo i mislam deka nema potreba da se gleda teksturata od materialot...
_______
Niz mojot zivot pominuvaat mnogu budali-samo jas ostanuvam
_______
Zdenko
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 16:45
super si e texturata
imaku izgleda ko
loso zamrljano
napravi super rabota
no koj znae znae

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
slavicca Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај slavicca Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 16:48
mene prvata obrabotka mi se svigja mnoogu povekje ...tolku mazna ,nezna , eroticna i neobicna ...super 


Изменето од slavicca - 19.Јануари.2007 во 16:49
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 17:07
искрено кажано *deemee* оригиналот ми е најубав, и не гледам маана на оригиналот... го видов во твоето портфолио...

и не сфаќам што сакате да “подобрите“ на веќе добрите слики...

подобро ќе биде да сликате матно па овде да ги бистрите со ФотошопLOL

Затоа и работата на анакин ми се допаѓа, он не се обидува да “подобри“ туку да преработи, да долови друг аспект итн...
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 19:20
mene pa bash pozadinata mi odgovara, dava nekoj ubav konstast grubo-nezno bla bla neznam da filozofiram LOL
edinstveno sto mi smetase e linijata ... pa 'si ja trgnav' Wink

pred                                                                                                 potoa


Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 19:57
ja vidov na sajtot, aj da ne ostanam nedorecen....
Vo site tuka prikazani 'pripremi' (ili obrabotki ako vi e pomilo)ima 2 golemi propusti, barem spored ona sto sum go procital od knigi i sto sum go videl na internacionalni sajtovi
- ocite i trepkite ne se ostri (usnite se sokrieni, inaku bi vazelo i za niv)
- kozata ima 'vosocen' izgled (nema struktura)
Eve nekolku linkovi, smetam deka bi bile korisni.

http://retouchpro.com/tutorials/?m=show&id=191
http://retouchpro.com/tutorials/?m=show&id=209
http://retouchpro.com/tutorials/

Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 20:09
Angel, fala za linkot!  mnogu ubavi/temelni tutorijali ima... Thumbs%20Up Clap
Кон врв
Bob Rock Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 188
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bob Rock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 23:52
Originally posted by aboskovski aboskovski напиша:


- kozata ima 'vosocen' izgled (nema struktura)




Angel,ima vosochen izgled...moze i taka treba(ne gledam tuka problem)
eve eden primer :

http://www.photo.net/general-comments/attachment/4279002/1.jpg


Изменето од Bob Rock - 20.Јануари.2007 во 14:36
_______
Niz mojot zivot pominuvaat mnogu budali-samo jas ostanuvam
_______
Zdenko
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 105>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.