IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Како да ја дознаете IP адресата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да ја дознаете IP адресата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2009 во 14:52
Originally posted by Schumacher Schumacher напиша:

Добро, а што поѓаволите ќе ви IP адреса кога ви треба и хостот за да му влезете на некој.


P.C.  Ретко тоа успева!!!


Како мислиш хостот, пример за remote ти треба само ip адресата, за се друго ако сакаш да му буричкаш во компјутерот има backdoor и key logger среќа
Кон врв
Klapsomun Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2050
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klapsomun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 20:22
Sto ako ja doznaes ip adresata jas ke ti ja dadam mojata i sto ke napravis Hackers e samo film so Angelina Jolie
najlesno preku cmd so netstat samo neznam sto ke napravis ako ja doznaes
Кон врв
naemnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 658
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naemnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2009 во 16:57
Relativno brz proxy za anonimno surfanje:

http://www.freeproxynet.com/
Кон врв
tomislav96 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tomislav96 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2009 во 17:42
hh Ova e moe :)

Изменето од tomislav96 - 26.Септември.2009 во 17:43
Кон врв
NeVeRMiND6 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NeVeRMiND6 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2009 во 21:03
www.whatismyip.com
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2009 во 17:16

Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 21:32
Originally posted by CST CST напиша:

Ako imate nekoj program za instant message i ste vospostavile vrska so licnost so koja sakate da razgovarate i sakate da ja znaete IP adresata na taa licnost, napravete vaka :
Otvorite notepad i napishete:
@echo.
@color 09
@netstat -n
@echo.
@pause Potoa spremite tekst(Save as) "GetIp.cmd" (bez navodnici).Dobivte mnogu ednostaven "alat" za prikazuvanje na IP adresa
Skriptata mozete da ja primenete bilo kade na internet(ne e nuzno toa da bide instant messenger,go zemav samo kako primer)!


скриптата ти е добра ама незнам зошто имаш @color команди не ти вредат... eve ti podobra скрипта скрипта:

@echo
@netstats. -n
@pause

а еве ти подобра:

@echo
@color 2
@title I-P Address
@netstat. -n
@pause

Изменето од Jovan.74 - 03.Декември.2009 во 21:40
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 21:41
а таму ќе ти даде многу i-p адреси како ќе знаеш која е на другарот со кој имаш воспоставено врска??
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.