IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Како да ја дознаете IP адресата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да ја дознаете IP адресата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Како да ја дознаете IP адресата
    Испратена: 10.Јануари.2007 во 16:23
Ako imate nekoj program za instant message i ste vospostavile vrska so licnost so koja sakate da razgovarate i sakate da ja znaete IP adresata na taa licnost, napravete vaka :

Otvorite notepad i napishete:

@echo.
@color 09
@netstat -n
@echo.
@pause


Potoa spremite tekst(Save as) "GetIp.cmd" (bez navodnici).
Dobivte mnogu ednostaven "alat" za prikazuvanje na IP adresa
Skriptata mozete da ja primenete bilo kade na internet(ne e nuzno toa da bide instant messenger,go zemav samo kako primer)!
Кон врв
mak01 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Јануари.2007
Локација: China
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mak01 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2007 во 19:21
i kaj ke mi ja napise adresata?
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2007 во 19:36
lesno e
ako si vo kontakt so istiot
kje go prasas i toj kje ti kaze

nisto polesno
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
mak01 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Јануари.2007
Локација: China
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mak01 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2007 во 14:15
ne be greska si moze da te izlaze, tuku da si vidovit treba
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2007 во 15:34

Ima mnogu podobra Php skripta  za ova, kadesto na "drugarceto" ke mu se  otvori link koj ke si raboti normalno a plus i mu go dobivas Ip-to ako veke nesto ti znaci Big%20smile

Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2007 во 11:25
Монализа, сепак заборави една друга работа.. Со тој што чатоваш, МОРАШ да испраќаш или да примаш датотека, и во тој момент да го стартоваш фајлот, или пак исто можиш во Command Prompt да напишеш netstat во тек на примање/праќање датотека.. Работата е во тоа што само кога испраќаме/примаме датотека, тогаш се поврзуваме п2п со другиот клиент, а при нормален чат, тоа оди преку сервери, и серверот не ни ја кажва неговата IP адреса. Поздрав :)
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2007 во 23:30
koga veke praveme muabet za IP adresi , na internet najdov edna besplatna programa,samo ne znam kolku e korisna
 
eve i link za da ja downlodirate
 
http://www.snapfiles.com/get/tcpview.html
 
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2007 во 00:05
браво за sysinternalsWink

еве от мене:
http://www.ethereal.com/

нема скритоBig%20smile
Кон врв
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2007 во 20:09
ako nemas drug program so koj preku LP adresata ke mu vlezes na toj vo kompjuter nisto ne pravis.тага
Кон врв
luckyboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 285
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај luckyboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2007 во 21:46
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Ima mnogu podobra Php skripta  za ova, kadesto na "drugarceto" ke mu se  otvori link koj ke si raboti normalno a plus i mu go dobivas Ip-to ako veke nesto ti znaci Big%20smile






epa daj kazija skriptata?
Кон врв
markomk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај markomk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 15:09
golema rabota ip ke si doznael голема%20насмевкаtoa i najmalono detence go znajt.
ela vlezi da te vidam :D
Кон врв
ile_kobra Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ile_kobra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2007 во 21:25
monaliza koga ja vnesuvam IP adresata vo remote administrator
mi pisuva (can not find server)
POMOS
Кон врв
nupetname Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nupetname Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2007 во 22:22
Originally posted by ile_kobra ile_kobra напиша:

monaliza koga ja vnesuvam IP adresata vo remote administrator
mi pisuva (can not find server)
POMOS

abe a od kaj go najde ovoa remote administrator
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 18:21
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Ako imate nekoj program za instant message i ste vospostavile vrska so licnost so koja sakate da razgovarate i sakate da ja znaete IP adresata na taa licnost, napravete vaka :

Otvorite notepad i napishete:

@echo.
@color 09
@netstat -n
@echo.
@pause


Potoa spremite tekst(Save as) "GetIp.cmd" (bez navodnici).
Dobivte mnogu ednostaven "alat" za prikazuvanje na IP adresa
Skriptata mozete da ja primenete bilo kade na internet(ne e nuzno toa da bide instant messenger,go zemav samo kako primer)!
SRCKOOOO FALA TI MNOGU ODMA KJE VIDAM SO KJE SE SLU4I
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,500 секунди.