IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Охрид уште ли е aтракција за македонците?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Охрид уште ли е aтракција за македонците?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 13>
Автор
Порака
slatkicka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај slatkicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Охрид уште ли е aтракција за македонците?
    Испратена: 09.Јануари.2007 во 20:23

JAS ISKRENO ZIVEAM VO OHRID I POCNUVAM DA VERUVAM DEKA OHRID POVEKE NE E ATRAKCIJA ZA GOSTITE OD MAKEDONIJA?I AKO SE POPOLEKA SE SMENUVA SE E SEPAK ISTO.STO MISLITE VIE?



Изменето од mamma - 20.Април.2008 во 20:13
lubovta e se
Кон врв
Ana_bt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ana_bt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2007 во 18:34
Jas  mislam  deka  Ohrid  e  bogatstvo  za  Makedonija  i  deka  treba  da  go  cuvame  i  sakame.  Inaku  mnogu  turisti  odat  vo  Ohrid  i  pretstavuva  za  niv  atrakcija. Mislam  deka  ne  treba  da se  potcenuva  najubaviot  grad  vo Makedonija  oti  bez  Ohrid   nasata tatkovina  nema  da  bide  ona  sto e.
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 08:06
Мене ми е понекогаш многу жал што гледам луѓе кои одат секоја година во Охрид го гледаат езерото и со остатокот немаат никаква допирна точка..ConfusedConfused
Има таква историја таму, да чинам да ја слушам по милионити пат ќе бидам секогаш воодушевена...Tongue
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 08:32


toa e vo covekovata priroda...

DA ODIME NA KARIBITE ...
ZA NAS E POSEBNO DOZIVUVANJE....

TAMOSNITE LUDJE ...
KOI TAMO ZIVEAT ... ZA NIV TOA PREKRASNO MESTO E SEKOJDNEVIE!!!!

OHRID TREBA DA GO POSETUVAAT STO POVEKE STRANCI...
TOA E NAJDOBRA PROMOCIJA ZA OHRID I MAKEDONIJA... !!!

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 08:40
А како ќе ги привлечеме странците кога ние како домашни не знаеме освен Самоилови кули и едно езеро што друго имаме...?????

Пола не ни знаат кои се тие Самоилови кули и зашто стојат таму... Се збори и слуша само ех..зидишта убави кули и тука приказната завршува..

Кај е историјата на кируилицата, на писменоста на Македонија, кај се иконите, иконостасите, кај е стариот град, зашто е таму, каков бил..Каде е горна порта и зашто е таму....Но, барем се зане дека има 365 цркви, а никој не прокопал зашто се толку... м???

И кога ке ни дојде странец, странец раскажува на оваа страна е Езерото, таму се Самоилови кули познати по Цар Самуил, тоа го учевме по историја или не ... и???
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 08:56

Promocija ... i samopromocija...

ONIE KOI KE DOJDAT ...
TREBA DA SI POMINAT TUKA MNOGU UBAVO...

KOGA KE SI ODAT DOMA ...
SO PRIJATELITE ZA OHRID DA KAZUVAAT VOODUSEVENO!!!

IDNATA GODINA DA DOJDAT PAK...
I DA DONESAT I DRUGI!!!

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 08:59


MOZE VAKA DA SE NAPRAVI....

DA SE NAPRAVI SEKOJA GODINA UCENICI OD TURCIJA
DA DOJDAT VO BITOLA ...

DA GO VIDAT MESTOTO KADE ZIVEEL ATATURK....

PA DA SE SMESTAT NA PELISTER...

TOJ IMAL EDNA GOLEMA LJUBOV VO BITOLA....

KUKATA SE ZNAE ...

BALKONOT SE ZNAE ...

DEVOJKATA ... TATKOTO JA ODNESOL VO FLORINA ...
ZA DA NE SE ZEME SO TURCIN...

POSLE TOA ZA OHRID ...

IDNATA GODINA ...
DA DOJDAT DRUGI UCENICI...

MOZE DA SE IZRACUNA KOLKAV E TOJ KAPACITET...

TAMO VO SEKOJ GRAD IMA SPOMENIK NA ATATURK....

EVE EDEN PREDLOG...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 09:25


znam deka za Ohrid zboruvame...

zaboraviv da kazam deka gostite od Bitola...
ke gi doneseme posle vo Ohrid...
za 100 % zadovolstvo...

Sekogas treba da se koristi treto lice....

nikoj ne saka direktno...

dojdete vo Ohrid...
ke vi bide mnogu ubavo...

E BAS NESAKAM ZA OHRID.... !!!

taka ludjeto reagiraat....

toa e isto kako nekoj decko da i reci na nekoja...
- ajde da odime vo parkot i da se...

tuku "treto lice" ili "naokolu"...:
- ajde na kafe...
- ajde na pizza...

i pak vo parkot....

taka e i za Ohrid...

ajde za Bitola...


                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
l_dijana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај l_dijana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 10:12
 Ako treba da izberam grad vo Makedonijava koj go sakam posle mojot roden grad Skopje, toa sigurno ke bide Ohrid. Neznam zasto ama Ohrid posebno me privlekuva. Neosporen e faktot deka raspolaga so istoriski znamenitosti, pocnuvajki od St. Naum, Kaleto pa zavrsuvajki do Plaosnik koj e edna od najubavite znamenitosti vo Makedonija.
  Megutoa za Ohrid me vrzuvaat i najubavite spomeni od moeto detstvo, odmorite so drugarkite, pa toa diskotekite, kafikite......... ednostavno nezaboravno. Pozdrav do Ohrid Wink
   DIJANA
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2007 во 10:40
Исто мислење делиме Дијана..Мене Охрид ми е во срцето, не можам да издрам а да не го вдишам тој воздух таму...Необјасниво чувство Embarrassed
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2007 во 18:09

Си го сакам Охрид. Секое лето минувам таму по неколку дена. Бисер е преубав. Сите мои пријатели тука се воодушевени од Охрид. Само да се организира служба која ќе ги чисти ѓубриштата. Греота е таква убавина што е со смет унаказена. Зошто никој ништо не превзема по тој повод?

Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2007 во 22:17

Мене Охрид никогаш не ми бил артакција, туку место каде можам да отидам во секое време, да избегам од скопските гужви и да правам воздушна бања горе на Плаошник

Veni Vidi Vici
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2007 во 10:03
Лелелее и те како не е ! Атракција само за оние кои немаат пари доволно да отидат навор па се тешат со Охридон на по една недела...Ouch
Кон врв
ivk! Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivk! Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2007 во 13:42
da zaso mladite na pr. ja, moite kao prvo nema da mi dadat tolku mn. pari za da odam vo stranstvo na odmor pa taka da mi ostanuva samo ohrid bez moite da idam na odmor!Big%20smile
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.