IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Смртоносна магија со помош на жива
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Смртоносна магија со помош на жива

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака
jahra Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jahra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 17:27
Epa,koga bea vo moda zivinite termometri,eden ist takov i se skrsil na baba mi,i za da ne padne zivata na tepison ili kade i da bilo brzo-brzo ja stavila vo solja za kafe....toa i se naslo priraka...i jas taka,dete ko dete(sta zna sta su 300 kila druze sudija)zeden,od igrata so drugarcinjata,tocno taa dotocna solja mi se najde prva na raka(iako bese postavena na najgornata polica),staviv sok,koga ja nakrenav da pijam kako v pustina da sum bil 3 i pol dena...pa koga spiska baba mi...eheeeeejjjj
I taka sto vi velam,opulete si gi ocite,a ova so magiite(VooDoo)...neznam dali da veruvam ili ne...
Кон врв
jahra Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jahra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 17:30
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Ставаат жива во сокчето.
Пројдоа тие финти со дрога во сокот...
Сеа е фенси живата. -.-

Pred nekoja godina vo moda bese ARIEL ili BONUX,rastvoren vo casa voda...
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 17:46
има еден многу познат факт, тој е: there is no such thing as magic, all the "magic" is ilusion па така и со ова.
живата е отровна и тоа многу, па KIDS DON'T PLAY WITH MERCURY(жива)
голема%20насмевкаголема%20насмевка
голема%20насмевка
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 01:28
vo princip ne veruvam........no ima nekoj raboti koi ne mozat da se objasnat.............nedostasuva edna niska vo sindzirot...............
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 02:16
Nego ne spomna nikoj kako se manifestira 'ziva'  magijata...ocigledno nikoj ne umrel od taa magija, ce da ja najdea patolozite pri obdukcija...збунетост
 
I uste nesto ...procitav deka mozelo da vi ja ubacat zivata vo teloto od daleku...збунетост...E toj sto moze da go napravi toa , najverojatno treba da go patentira izumot za transport na metali na golemi rastojanija bez koristenje na pomosni sredstva....abe milioni ce napravi...лакомост
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
zverka_ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6603
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zverka_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 23:40
Originally posted by jahra jahra напиша:

Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Ставаат жива во сокчето.
Пројдоа тие финти со дрога во сокот...
Сеа е фенси живата. -.-

Pred nekoja godina vo moda bese ARIEL ili BONUX,rastvoren vo casa voda...ova beshe dobroдагазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

Кон врв
zverka_ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6603
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zverka_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 23:52
Ima takvi so i crvjaci od ushi vadatизненадување...

Bog da cuva i da braniизненадување

do koga ke se rasparavate so takvi glupostiизненадување......

abre makedonceизненадување
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 00:07
Originally posted by zverka_ zverka_ напиша:

Ima takvi so i crvjaci od ushi vadatизненадување...Bog da cuva i da braniизненадувањеdo koga ke se rasparavate so takvi glupostiизненадување......abre makedonceизненадување

Со тоа со црвите што викаш...
Имам со свои очи видено.
На сестра ми и вадеа.
Ама не е тоа темата... офтопик сум.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 11:31
Originally posted by zverka_ zverka_ напиша:

Ima takvi so i crvjaci od ushi vadatизненадување...

Bog da cuva i da braniизненадување

do koga ke se rasparavate so takvi glupostiизненадување......

abre makedonceизненадување


Ццццц....

Жива ,црви.....аман бре луѓе па 21-ви век сме.изненадувањеизненадувањеизненадување
Па ајде ова со живата незнам,може некој што ја'' вкусил'' да сподели со нас  мислење,ама па ова со црвите???изненадување

Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 11:36
Se dodeka ima luge koi veruvaat vo ova i slichni na ova raboti ke ima vakvi luge .Luge koi zarabotuvaat na lugeto koi imaat nekoj problemi, a ne gledaat nikade reshenie za istiot  pa se probuvaat so nadez deka ke najdat izlez za svojata makaтага
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 11:48
Па да во право си Газела,јас повеќе би ги разбрала луѓето кои го одбираат алтернативниот начин за избавување од нивните проблеми од самонаречени  јановидци,оџи и какви ли уште називи имаат овие народни лекари ,отколку овие  другиве кои си поигруваат и  демек лекуваат ( за добар надомест) се разбира.
Уфф...се нервирам,дали со мирна совест ги трошат вака заработените пари ?!?!?!збунетост
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 11:54
Sovest?.....hm da ne gresham mnogu i da ne pametuvam jas ,ama mislam deka "tie "i sovest nemaat bash zaednichki tochki ...operirani  se od sovest odamna  i se gledaat  samo da zarabotat...
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 12:02
Ziveeme vo trodimenzionalen svet. Znaci, sekoja rabota mozete da ja gledate (sogleduvate) od povekje aspekti.

Ponekogas e dovolno samo maaaalku da se pomestite i da sogledate nesto od drug aspekt.

Da, generalno e taka. Postojat lugje sto ja koristat tugjata maka ili lekomislenost za da zarabotat. No sto e so tie na koi im e potrebna takvata pomos?
Eve, da gi trgneme nastrana onie lekovernite.
Postojat lugje na koi modernata medicina ne moze da im pomogne. Zarem tie lugje nemaat pravo na nadez, kakva i da e, kolku i da cini?

Samo drug aspekt, nisto povekje...
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 12:33
Па Марко јас во постот погоре веќе се произнесов за луѓето кои имаат мака,давеникот се фаќа и за сламка кога сите ,па и модерната медицина ќе кренат рака од него,иако  во целост не ги поддржувам.

А зошто???
Еве земи пример за болeн од карцином кај кого болеста толку многу земала замав и напреднала,што ги метастазирала и околните органи и од таков болен медицината кренала раце.
Колку и да си лаик од медицински аспект,свесен си за безизлезноста и исходот на болеста,а сепак некои спас бараат кај вакви надри лекари.
Оправдуваш ли ти?


Изменето од renatax - 28.Август.2010 во 12:54
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.