IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Солзи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Солзи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 11>
Автор
Порака
mara Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2007 во 09:54
Solzite doagaat koga sakas da se oslobodis od tovarot sto go zafatil tvoeto strce, koga si razocran, navreden, napusten, osamen, i po nekogas i od sreka mozes da zaplaces.
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!
Кон врв
l_dijana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај l_dijana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2007 во 10:13
 
   Definitivno se slozuvam so faktot deka ima situacii koga mozes da zaplaces od radost, no najcesto solzite doagaat koga covek e navreden i razocaranWink.
   DIJANA
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2007 во 10:31
Чудна работа...Кога сум повредена умеам да ги стркалам на само или ептен ако не можам да се воздржам..
Од среќа па не се ни трудам да ги сокријам. LOLLOLLOLLOL

Морам да го издвојам фактот на кој не можам да му се изначудам и најдам некое прикладно објаснување за тоа..
Има еден ден во Годината кога за Велигден кога ке почнат камбаните да чукаат ми рипа срцето како лудо, мислам од гради ќе излезе... На челата таа церемонија со самото отварање на вратите и велење Христос воскресе мене ми се тркалаат солзи по лице...
Од многу мала ми е ова, не знам ни како дошло ни како да го спречам едноставно тече од година во година...
Кон врв
anne Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anne Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2007 во 11:16
Originally posted by laze laze напиша:

Ajde be luge ne li vi se dosle do sea nikogas solzi

pitaj me mene ja ke ti kazam
i love mu love, mu love is you
so I LOVE YOU???
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2007 во 13:21
Originally posted by laze laze напиша:

Sto mislite koga doagaat solzite?
 
Мислам на тој за кој се заслужни солзите!!LOLLOLLOL
 
Секако гледам да не дојде до солзи али и кога ке дојдат што побрзо барам излезно решение зашто после извесен период кога сето оа ќе помине ќе се смеам а тогаш  кога ми било тешко сум се сеќирала и плачела!! Затоа треба и да се сакаш себре си и да не дозволуваш некој да ти стамне заслужен и достоен, вреден ни за една солза!!!!Angry
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2007 во 15:25
Eh, se rasplakav pred nekoe vreme, posle godini drzenje kako karpa.. pa jebi ga..
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2007 во 18:27
кога плачам, не мислам, не можам да мислам....тогаш срцето зборува...некогаш од тага раскинато, некогаш од радост воскликнато....
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2007 во 22:53
Originally posted by anne anne напиша:


Originally posted by laze laze напиша:

Ajde be luge ne li vi se dosle do sea nikogas solzi

pitaj me mene ja ke ti kazam
pitam te anne ama mislam deka znam za ednas
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2007 во 23:26
Koga boli, boli, jebi ga, ke places togas ako ti dojde.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2007 во 23:39
eden juzno americki vic...     
nekoj bil na karibite....     
i sakal da proseta da vidi kako zivee tamo narodot...     
i videl eden covek sednat na stolce...   

i pred nego staval orevi ...   

i gi krsel so alatot....     
i taka celo vreme ...     

ama orevi se ispokrsile .....     


Posle 10 godini pak bil na istoto mesto na odmor...     i koga setal pak go videl istiot covek....   
malku podostaren....   
ama sega sednat ..   
i pred nego staval kokosovi orevi....   
i so alatot gi krsel.....     

pljas.. pljas....     

ama kokos na site strani.....       

i go prasal:
- izgleda mnogu ti ojacal alatot ovie godini.....    


- NE BE.. VIDOT MI SE NAMALI..   PA SE MAVAV PO PRSTI..!!!!

Eve nesto za so solzi....

Mnogu boli....
ama toa zenskite ne go znaat...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
ivancic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
NaughtyBitch

Регистриран: 11.Март.2006
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 753
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivancic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2007 во 23:41

Do pred Nova Godina imav period koga nemozev da disam i pri sekoja pomisla deka mi e tesko mi nadoadjaa solzi...sega mi e se vo red,

Mada znam deka sekogas postoi moment koga se slucuvaat situacii koi pogadjaat.Nauciv da se kontroliram i da gi potisnuvam tie cuvstva....sto do negde ima pozitivna i negatina strana
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2007 во 00:33
SOLZITE MOZE DA SE KONTROLIRAAT NO NEMOZE DA SE KOTROLIRA TOA STO GI PREDIZVIKUVA DA DOAGAAT:::

Изменето од ivin - 18.Јануари.2007 во 00:33
Кон врв
mara Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2007 во 08:34
Originally posted by Dana Dana напиша:

Eh, se rasplakav pred nekoe vreme, posle godini drzenje kako karpa.. pa jebi ga..
 
Poubavo e da zaplacis i da ti olesni nego so godini da rdzis vo dusata.
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2007 во 09:51


AKO GLEDAM FILM....
I NE MI DOJDE NEKOJA SOLZA..
FILMOT NE CINI!!!

ima filmovi so bam-bam ... cuk-cuk... uf-uf...
sto pati svetot ke go spasat....
duri i zaspivam ...

Taka e i kaj nas ...
treba emocii vo zivoto....
inaku ke bide zivotot bez vkus ...
bluntav...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.