IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Штип како град
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Штип како град

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 19:05
duri i ti se cudam kako uspevas da zivees tamu kaj sto zivees a ne se preselis vo Štip збунетост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 19:09
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

pre bi rekol,..kako selo,...malku pogolemo,..ama , samo malku,....намигнување

So usul zborenje za Shtipизненадување. Sjtip ima najdobri momcinja, koi posle mutiraat vo mnooooogu dobri maziцрвенеење. Ne e kako selo, ne mu fali nishto na ona ugorninata, ima ubavi eftini slatki, piti pastrmajlii, ubavi okolni izletnicki mesta. Ma se e ubavo o Shtipголема%20насмевка
  opaa,...se javi , izgleda, ....shtipjankata!намигнување ili samo,...snaata...збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 20:37
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

duri i ti se cudam kako uspevas da zivees tamu kaj sto zivees a ne se preselis vo Štip збунетост

Po edno 20 godini odam tamu garantголема%20насмевка kako snaaнамигнување Mnogu go sakam Shtip, pa Veles, pa Skopjeголема%20насмевка
Vo Shtip i Veles ima edna atmosvera shto vo Skopje teshko se naogja
Кон врв
cupeto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cupeto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2009 во 11:04
okolu rekata ,
ama nisto novo izgradeno ,
do koga na stara slava ,
so tie pastrmajlii ??
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2009 во 16:48
Абе глејте сега, Штип како Штип ти е најдобар град за мене, најубаво се чуствувам овде, во друг град се чуствувам некако "гадно". Пастрамајлиички ОК, Исар, Брегалница... Александар Македонски на плоштад, Отиња, Ново Село... ЗаКоН!среќа
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2009 во 17:02
Малку повеќе за Штип.
еднина
1 лице. Ја!
2 лице. Ти!
3 лице. Он, Она, Оно.
множина
1. ние
2.овие
3тие

телевизии - ТВ СТАР и ИРИС
радиа - радио Штип, радио черења, канал 77, радио рос...
населби - баби, сењак ( мојата населба )голема%20насмевка, ново село, 8ми ноември, кадидаре, центар, суитлак, дузлак, свинигојство, насеље...
обичаи: од комунизмо само останале некој пензионери шо се таму у центаро на градо седнале на клупите и зборат си за времето, најчести теми и се фудбал, Тито, Јованка Броз, после старите баби имат обичај највеќе да отидат на црква на Пресвета Богородица, на Велигден, на Мала Богородица, на Божиќ... да носат црни шамиички, да си ги сакат внуците.
суеверија: ако помине црна мачка оди три чекора назад да немаш несреќа, не го обрќај лебот оти може утре да го немаш да јадеш, ако најдеш злато ископано остави го не го зимај....

средни школи медицинско јане сандански ( мојто школо )голема%20насмевка, гимназија славчо стојменски, електро машинско Коле Нехтенин, текстилна димитар мирахчиев, музичкото Сергеј ( забрави како се презиваше ), Турско школо порано беше за оџи а сега е Турска Гимназија ( е не знам тоа како се вика...)
имаме неколку цркви, една џамија, женски многу убави, машките па ептен се секси ( пример јас ) ...плазење ако ви треба нешо друго кажите?големо%20гушкање
Кон врв
bodeti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 606
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bodeti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 00:35
Koga eden grad ima studentski dom toa znaci deka ima zivot i akcija vo toj grad.Jas licno ne sum od Stip ami imam mnogu pozitivno mislenje i imam doziveano mnogu ubavi raboti.Ima nekolku ubavi kafea vo koi mozes da zapoznaes dobri devojki,restoran Necko so mnogu kvalitetna hrana i usluga i za kraj kako sl*g eftini a mnogu ubavo uredeni hotelski sobi vo motelot Vago.Ima uste mnogu ubavi raboti vo Stip ami treba sami da otidete i da gi vidite.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 16:37

Штип се подготвува да стане центар на алтернативниот туризам во источна Македонија. Покрај Битола и дубровник, Штип стана третиот град од Балканот кој доби сертификат за членство во европската асоцијација со културно богато наследство. За штипската локална самоуправа ова би значело стекнување на искуство во водењето на овој тип на туризам.

Веќе се направени првите чекори. Ќе бидат поставени туристички бироа каде што странците би можеле да купат сувенити кои откако ќе заминат во своите држави ќе ги потсетуваат на убавините на градот.

Членувањето во ваква асоцијација е ослеснување за туристичките работници. Според нив, источниот регион располага со културно историско богатство, кое лесно е да го понудиме на странските туристи, но сепак ни недостасува рекламен материјал кој лесно би можел да стигне до нив.

Свое место во стопанскиот живот во регионот треба и мора да најдат и туризмот и угостителството. Источниот плански регион има идеални природни, климатски и историски услови за развој на туризмот. Започнувајќи од бањските капацитети, па се до природните убавини на Малешевските планини, кои последните неколку години се атрактивни за туристите од Холандија.


Izvor : Alfa TV

Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2010 во 16:16
Stip e super gradда evaaaaaaa.......
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 09:22
 
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 09:24
 
Кон врв
danes g Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај danes g Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 23:16
Originally posted by oblachinja oblachinja напиша:

Jas sum skopjanka ama edinstven grad sto go sakam osven Skopje e Shtip.Lugjeto se mnogu mili i gostoprimlivi i ednostavno se vo nego mi e ubavoTongue



Девојко се е убаво што го сакаш Штип но дефинитивно ГРЕШИШ за лугето овде.Овде студирам и со сигурност тврдам дека полоши и подволични луге на планетата нема.Девојките те сакаат пред тебе а позади грб што не е зборуваат,машките поголеми идиоти нема,а пак газдите што се што издаваат станови Болни се за пари само лажат,оговараат ке те истепат ако ден задоцнис со плакање.Дефинитивно казувам Штип КАТАСТРОФА.И ја користам шансава за сите студенти кои сакаат да се запишат овде нека не го прават тоа ке се излажат на големо,а подоцна ке жалаат како јас сега.Овде лугето самите не можат да се поднесат а не пак други.Поздрав
Кон врв
aco_t Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aco_t Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2010 во 01:26
abe majka mi e rodena i porasnata vo stip, posle sredno se preselile vo skopje..
ona ima mnogu losi spomeni od stip, narodot bil mnogu zloben, vika najzloben i nadvolicen narod vo makedonija (mada ja mislam deka kumanovscite se najzlobni )
pozdrav do stipjani i bidete dobri hehhe
Кон врв
danes g Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај danes g Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2010 во 01:19
Originally posted by aco_t aco_t напиша:

abe majka mi e rodena i porasnata vo stip, posle sredno se preselile vo skopje..
ona ima mnogu losi spomeni od stip, narodot bil mnogu zloben, vika najzloben i nadvolicen narod vo makedonija (mada ja mislam deka kumanovscite se najzlobni )
pozdrav do stipjani i bidete dobri hehhe



Vo pravo e majka ti ja opravduvam,Mornici me fakaat od stip :S:S
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,267 секунди.