IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Мизар
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мизар

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 17:24
Знам Лу, и кој се помина и кој остана во бендот.
Јас во принцип не сакам такви бендови, во кои останал еден или двајца од оригиналните членови, но Горазд е еден од основачите и може да се каже голем дел од душата на Мизар. И она што сега го прави, не отскокнува драстично од почетоците, иако култните времиња и легендарните песни не верувам дека некогаш ќе ги повторат...
 
Не верувам дека  може да се повтори Градот е нем мечтаење, Девојка од бронза, 1762...
 
И како такви, јас пак ги сакам... и поарно ќе го слушам Горазд со хорот, отколку разноразни Елвир Мекиќи и Јован Јовановци...намигнување
Тоа сакав да кажамголема%20насмевка
 
 
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2010 во 02:50
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2010 во 13:49
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by hektor hektor напиша:

prepisuvaci i prekopiraci , iskreno mi se povraka od nivизненадување
 
 
Jas kolku so te pratam so slusas mozam da kazam deka si orientiran povekje na Turbo Dizel , taka da ne e nisto cudno so imas vakvo mislenje za Mizar .

голема%20насмевка... турбо дизел глупирањесмеење
смеење
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2010 во 20:26
Инспирација и идоли ми се . . . трепкањесреќа

Глас
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2011 во 20:09
Ооо, колку само се ежам на Мизар.

Девојка од бронза
Бело море


Добри се, добри, а и Горан сакам да ми биде татко.

Изменето од Tiggy Vicious - 09.Јануари.2011 во 20:10
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
the Carpenter Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај the Carpenter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2011 во 19:31
Требало (требаше) да останат disbanded во почетокот на 90тите години. Првите албуми со Таневски Таневски беше, така?) им се мастерписз, али потоа не звучат и не личат на себе си. More like Anastasia :)

А ова последново ... ме разочараа дури и мене (не сум фан, само запознаен).
Кон врв
-Dawn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 130
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај -Dawn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2011 во 22:50
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2011 во 00:26

Mizar - Konstantinopol

http://www.youtube.com/watch?v=bmernq46E-8&feature=related

Зоки цар големо%20гушкање голема%20насмевка

Ова за добра ноќ - ојдоф
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2011 во 19:31
мрачно и депресивно, многу неатрактивно за слушање
секоја чест за нивните текстови и уметноста вложена во музиката, ги9 почитувам за тоа, ама неверојатно одбивни се за слушање

а и страв ми е дека ако почнам да ги слушам дека ќе се запопам смеење

без лутежи, тие што сте фанови, реков риспект мир
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2011 во 00:08
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

мрачно и депресивно, многу неатрактивно за слушање
секоја чест за нивните текстови и уметноста вложена во музиката, ги9 почитувам за тоа, ама неверојатно одбивни се за слушање

а и страв ми е дека ако почнам да ги слушам дека ќе се запопам смеење

без лутежи, тие што сте фанови, реков риспект мир


.......газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Нема фанови - луѓе без работа “пензионери“ газење%20од%20смеење

http://www.youtube.com/watch?v=FHO4u24E1Pc

Тоа заслужува “внимание“намигнување
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2011 во 00:16
попензионерско нешто- амин
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2011 во 00:20
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

попензионерско нешто- амин


тука фали анимацијата (drunk) од скајп и “офтопикот“ у “Разно“
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2014 во 00:29Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.