IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Тетоважата како доживотен белег!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тетоважата како доживотен белег!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 17>
Автор
Порака
zoran5 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zoran5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2007 во 19:19
sakam da te imam srcka
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2007 во 22:05

Пополека , пополека....LOLLOLLOLLOLLOLLOL

 
Да ме има некој ме има алии јас сама си се чувам тоа е најсигурноо LOLLOLLOLLOLLOLLOL
 
 
Ианче како автор на темава ти предлагам да се изјаснишWink
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2007 во 03:14

имам едно своерачно дело на стомак..ептен ми е жал ем на ништо не личи ем не се вадиииии!!!!!

Кон врв
ASTRIX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
OBSESSIVE DREAMS

Регистриран: 18.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ASTRIX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2007 во 16:37
за мене е ок тетоважа, имав истетовирано шкорпија на грбот и една на груда многу бев попален дури и чував една дома ги обожавам, за трајна се мислам ама кај да е ќе биде не глеам ништо страшно во тоаThumbs%20UpThumbs%20Up
Кон врв
ice_dmx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 390
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ice_dmx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2007 во 18:12
beleg e da ali so merakBig%20smile
dudenz
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2007 во 19:10
Originally posted by ice dmx ice dmx напиша:

beleg e da ali so merakBig%20smile
 
ера да мора  со мерак иначе ќе се каес  цел живот Smile
 
Мераклии се тетовирнки и за други ствари не за џабе сме посебниLOLLOLLOLLOL
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2007 во 16:09

некам да ми остане трајно..обично се предомислувам често ..али затоа има полутрајниWink така ли се викаат? мислам да. имам едно трајно ѓубре шо неможам да го извадам

Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2007 во 22:28
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

некам да ми остане трајно..обично се предомислувам често ..али затоа има полутрајниWink така ли се викаат? мислам да. имам едно трајно ѓубре шо неможам да го извадам

 
Можеш врз тоа да направиш убава тетоважа и да си го решиш проблемот ( ако ти е ) Big%20smile
 
 а за трајна мора да си имаш лично значение на самиот мотив( за да не се каеш или подоцна да сакаш да ја извадиш)  и секако да го избереш виситинскиот мајстор на кој ќе му ја дадеш довербатаSmile
 
Нема голема филозофија нели??LOL LOL 
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2007 во 22:35
Па нема кога подетално ке се запознаеш со целата работа,верувам дека и ти на почетокот не беше толку филозофски јака но со тек на времето научи многу работи нели
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2007 во 22:39
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Па нема кога подетално ке се запознаеш со целата работа,верувам дека и ти на почетокот не беше толку филозофски јака но со тек на времето научи многу работи нели
 
 
Ама јас ствано многу работи знамSmile  и мн совети до сега им кажав на блиски луѓе околу тетоважите и пирсингот само што почнаа веќе да ми досаѓаат Smile па јас после кај тебе ги упатувамLOLLOLLOLWink
 
Мислам оние што се сериозни у таа намера да на себе имаа уметничко дело и траен спомен Smile 
 
 
П.с .морам поради истава причина ( зс не неплаќам за маркетинг ) да имам посебен третман мислам јасна сум LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLWink
 
поззHug
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2007 во 23:15
Па сакав само да кажам дали се сеќаваш на твоите почетнички денови во тетовирањето,за привремените тетоважи и разликата со трајната тетоважа,па после со големината и нормално на крајот со зависноста од тетовирањето.
А мислам дека покрај се ти и имаш посебен третман кај мене но сеуште не си сватила изгледа каков е тој третман
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2007 во 23:48
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Па сакав само да кажам дали се сеќаваш на твоите почетнички денови во тетовирањето,за привремените тетоважи и разликата со трајната тетоважа,па после со големината и нормално на крајот со зависноста од тетовирањето.
А мислам дека покрај се ти и имаш посебен третман кај мене но сеуште не си сватила изгледа каков е тој третман
Се сеќавам де лелеле не сум склеротичнаBig%20smile а и посебно можам да говорам за зависноста...LOLLOL
 
 
Ништо знамм сеа се сетив за третманов дека е у тек LOLLOLLOLLOLLOL 
Иначе  и ти имаш титула за најдобар тетовирач у Мкд назнам за други држави ,неам виденоLOLWink
 
Hug
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2007 во 00:52
Фала фала,оваа титула не ја очекував па ке мора да ја прославиме нели
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2007 во 01:00
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Фала фала,оваа титула не ја очекував па ке мора да ја прославиме нели
 
Секако ќе мора , што си е заслужно си е, па ќе
прославиме  LOLLOLLOLWink  
HugHug
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.