IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Тетоважата како доживотен белег!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тетоважата како доживотен белег!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 17>
Автор
Порака
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2006 во 00:43

Па нормално дека нема логика да се тетовираш од мода LOLLOLLOLLOL

тетоважите се трајни а модата се мења сезонскиLOLLOLLOLLOL  е едино ако си со тоооолкава страст за тетовирање па се тетовираш секоја сезона (и така ко демек ќе бидеш модерен)LOLLOLLOL али па кога ке пројде идеш и на вадење....LOLLOLLOLLOLLOL
 
 
Не , не нема логика ваквиот став но сепак не сме сите исти и неможеме да имамае ис став! Секако тетовирани би ме поддржале а другиве само ке окривуваат и ке мрчат Dead
 
па и затоа тука има 2 стани значи тетовирани и НЕтетовирани па сеа твое е само дасе најдеш и да одлучиш у кои спаѓаш!!LOLLOLLOLLOLLOLLOL
 


Изменето од SeXY - 22.Декември.2006 во 00:49
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2006 во 03:57

e za ovoj sakam da citiram ednoga decka koj otkako mi gu istetovira cimerku, kd zavrsi sve ss tetoviranje, kaza vu:

slusaj sk.... ovoj ti ostanue za cel zivot..... muzi mozes da gi menjas, ali tattoo vise nikad... toj ti e za cel zivotWinkWinkWink

znaemo se koi smo
Read an cry!!!!!
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2006 во 19:42
Originally posted by buceslatko buceslatko напиша:

e za ovoj sakam da citiram ednoga decka koj otkako mi gu istetovira cimerku, kd zavrsi sve ss tetoviranje, kaza vu:

slusaj sk.... ovoj ti ostanue za cel zivot..... muzi mozes da gi menjas, ali tattoo vise nikad... toj ti e za cel zivotWinkWinkWink

znaemo se koi smo
 
i znamo koj toa go rekolLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLWinkWink
 
a inace mozes be da menjas muzi i tatto da ja prepravuvas ventualno ali razlika  e so moze taa da ti ostane verna za razlika od muzotLOLLOLLOL
 
 
ma taa e za cel zivot se drugo nekako kako da ne e vecno...LOLLOLLOLLOLLOLLOL
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2006 во 20:04
nemam staveno a bi sakala
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2006 во 19:55
Originally posted by Emus Emus напиша:

nemam staveno a bi sakala
 
 
Да си ставиш и ако пишуваш на темава редно е да го кажеш твојот став...Wacko
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2006 во 20:12
inace tetovazata ne ja sledi modata, nikogas ne ja sledela, tetovazata e trajna a modata na sezoni, ako ja sledis; sekoja sezona treba nova tetovaza da si stajs ili da smenis del od postoeckite
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2006 во 22:52
Да баш така таа те следи цел зивот како и споменот што го означуваSmile
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2006 во 23:42
Па не само спомен што означува нешто туку и спомен на човекот кој ја направил тетоважата

Изменето од Boogie - 24.Декември.2006 во 23:42
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2006 во 10:57
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Па не само спомен што означува нешто туку и спомен на човекот кој ја направил тетоважата
 
 
Да имаш право еден ден и после тооолку години кога ќе ме праша некој кој ти ја правеше тетоважата пак ќе те споманам,као и да е се памтиме  ја убаво викам нема бегањеLOLLOLLOLLOLLOLLOLWinkHug


Изменето од SeXY - 25.Декември.2006 во 11:04
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2006 во 17:17
Заборава нема
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2006 во 00:07
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Заборава нема
 
Добро ти потсеќаш и на бушење,пирсинг деLOLLOLLOLLOLLOLWink
 
и тоа може дооолго да трае ако се има желба за украсчиња...
 
LOLLOLLOLLOLLOL
 
 
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2006 во 00:21
Да ама се што не е трајно се заборава а пирсовите се вадат понекогаш тетоважата и да ја извадиш ке памтиш дека била таму
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2006 во 00:30
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Да ама се што не е трајно се заборава а пирсовите се вадат понекогаш тетоважата и да ја извадиш ке памтиш дека била таму
 
немој ја сеа една кумановска пословица да ти кажуLOLLOLLOLLOLLOLLOL
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2006 во 23:48
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Па не само спомен што означува нешто туку и спомен на човекот кој ја направил тетоважата
 
 
hahahahah
LOLLOLLOLLOL
na tebe togas site se secavaat so bolka....
LOLLOLLOLLOL
Read an cry!!!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.